Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir

Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir

23.04.2019

Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 56

Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir

Arayüz, zaman zaman ortaya çıkan bir kavramdır.ilk bilgisayarların (bilgisayarların) yaratılması. Terimin kendisi farklı anlamlara sahiptir, ancak hepsi insanların ve teknolojinin etkileşimine kaynar. Bu yazıda size çeşitli arayüzler oluşturma geçmişi hakkında biraz bilgi veriyoruz ve ayrıca okuyucuyu kendi özelliklerine tanıtıyoruz.

Tüm kullanıcılara en yakın arayüz, bir kişinin bir dizüstü bilgisayarı veya bilgisayarı yönetmesine yardımcı olan araçlar kümesi anlamına gelir.

Birazcık geçmiş

Herkes ilk bilgisayarların(bilgisayarlar) büyük boyutlara ve aynı zamanda çok küçük hafızaya sahipti. Veri girişi için punç kartları kullanıldı. Bunlar deliklerin uygulandığı şeritlerdi. Programcılar kendileri üretti. Bunu yapmak için, sondaj için basit aletler kullanıldı. Makineler delik sayısını ve yerini okur ve böylece en basit hesaplama verilerini "beyinleri" ne yüklerler. Bu arayüzle pek rahat olma. Modern bir bakış açısı ile bakıldığında bile, onun tam yokluğu bile budur. Ancak yine de ilkel olmasına rağmen, bu bir arayüzdü.

80'lerde makineler vardı:komut satırına dayanan en basit işletim sistemleri. Belli bir komut yazılmış, yardımıyla program başlatılmıştır. Bu bilgisayar yönetimi yöntemi ilkden çok daha kullanışlıydı.

Ve son olarak, bugüne kadarki sonuncusuAradığınız arabirim grafik haline geldi. Hepimizi başarıyla kullanıyoruz. Kelimenin tam anlamıyla açıklanırsa, bu arayüz programlar başlattığımız her klavye ve fare için tanıdık, video, oyun içeriyor, çeşitli uygulamalar ve tarayıcılarda çalışıyoruz. Yani, bu çevre birimleri sayesinde bilgisayarımızı işletiyoruz.

arabirim

Grafik arayüz nasıl göründü?

Stephen Jobs ("Apple" şirketinin kurucusu)fare ile yapılan ilk teknik deneylere dikkat etti (çok ilkeldir ve bugünün örneklerinden uzaktı) ve ilk bilgisayarlarında kullanmak için cesaretlendirdi.

Rakipler bu prensibi basitçe kopyaladılaryönetimi çok daha sonra kendini kanıtlamıştı. Bu yenilikçi politika sayesinde, 90 yıldır şirket "Apple" dünya bilgisayar piyasasını kazandı. Hala zamanımızın önde gelen konumlarından birini işgal ediyor.

arayüz penceresi

Yazılım arayüzü

Her işletim sistemi kendine aitorijinal arayüz. Bu durumda, kontrol menüsünün sahip olduğu araçların toplamı anlamına gelir. En uygun işletim sistemi Windows arabirimidir. Diğerleri yönetimde daha fazla zaaflara sahiptir ve aynı zamanda tasarım ve tasarımın gerisinde kalmaktadır. Ayrıca herkesin bir Rus arayüzü yoktur.

Sadece işletim sistemleri bireysel değildir. Herhangi bir program, oyun, tarayıcının kendi kişisel arayüzü vardır. Bu programların kullanıcıları olarak, yönetimde kolaylık, tasarımın güzelliği ile bizi çekenleri seçiyoruz. Arayüz kötü bir şekilde düşünüldüğünde, program yararlı olsa bile genellikle çöp kutusuna gönderilir. Bu, işlevsellikten biraz daha düşük olan, ancak erişilebilir ve kullanışlı bir menüye sahip kesinlikle benzer olanların olması nedeniyle olur. Hemen hemen her kişi, öncelikle arayüzlerinin rahatlığına dayanan programları seçer.

Bugün ne var

Rus arayüzü

Günümüzde grafiksel arayüz açıkyeni bir gelişme aşaması. Hassas teknoloji yaygınlaşmakta ve yaygınlaşmaktadır. İnsanlar halihazırda en yeni nesil mobil cihazlara alışmaktadır. Gençler, kendilerine ebeveynlerinin hücresel haberleşme olmadan nasıl yaptıklarını soruyorlar. Akıllı telefonlar, tabletler, monitörler, televizyonlar ve hatta çamaşır makineli buzdolapları dokunmatik kontrol panellerine sahiptir.

Başka hangi arayüzler var?

Diğer anlamların çoğu "arayüz" terimine sahiptir. Bunlar, veri ve bilgilerin çeşitli girdi ve çıktılarıdır. Bilgisayarınızın arkasına bakarsanız, her türlü aygıta bağlanmak için kullanılan birçok konektör görebilirsiniz. Bu yazılır, ancak farklı amaçlara sahip olan tüm arayüzler. Aynı USB konektörü UBS arabirimidir. Flaş sürücüler, modemler, telefonlar, sabit diskler, harici sabit sürücüler, yazıcılar ve çok sayıda başka cihazla "iletişim" sağlayan bir araç olarak hizmet eder.

arayüz çeşitleri

Henüz "arayüz" teriminin açıklamasını bitiriyoruzBu kavramın anlamlarından biri. Bugünün programlama dilleri "arayüz" olarak adlandırılan özel yöntemlerle donatılmıştır. İşletim sistemi ile etkileşime geçmek için kullanılan programların bir çeşit iletken olarak hizmet ederler. Meraklı değil mi? Bu, bir programın diğerine "konuşulmasını" mümkün kılar.

Bu, her modern insanın konuşmasında sıklıkla kullandığı ve kullandığı alışılmış ve basit bir kelimedir, birçok farklı anlamı vardır.

Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir

Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir

Related news

 • Gezegenin sakinlerinin görüşüne göre en güzel ulus
 • Salatalık salatalıkları: tarifler. Taze salatalık salatası
 • Bu Rakamlar Zayıflatıyor
 • Moda Şifon Tunik Modelleri
 • İzsiz Göğüs Büyütme

 • Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 23

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir


  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 52

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 96

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 34

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 25

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 31

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 26

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 54

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 29

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 81

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 51

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 76

  Arayüz, teknoloji dünyasında ilerici bir yeniliktir 24