Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 54 01.02.2019, 13:58

Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay

Güzelliğinden, Appaloosa bir atNefes keser - dünyanın en tanınmışlarından biri. Sadece etkileyici rengi nedeniyle olağanüstü bir güzellik kazandırarak değil, aynı zamanda neredeyse her türlü binicilik sporunu yapabileceği yeteneklerini de kazandı.

at appaloosa

Dengeli yapısı veElbette, gösteriler, çeşitli, engel atlama içinde tutulur ve yarışlarda yüksek düzeyde bu cins nitelikleri gösterir yarış, genellikle zevk atlar olarak kullanılır. Buna ek olarak, mükemmel dörtnala geliştirir ve kolayca yolda karşılaşılan engellerin üstesinden.

Temel bilgiler

Appaloosa - bir at, açıklaması çokEşsiz alacalı elbisesi nedeniyle belirsizdir. Cinsin ismi Palouz nehri yakınındaki alanın adından gelmektedir. Bu cins, ana renkten renkte farklılık gösteren çeşitli lekeler nedeniyle tanımak kolaydır.

dış

Fotoğrafı yerleştirilen Appaloosa cinsi ataşağıda, sadece renkle değil, aynı zamanda etkileyici bir dış cephesiyle de dikkat çekiyor. Bu atların büyümesi, yaklaşık 500 kg'lık bir ağırlıkla nadiren 1,5 metreyi aşmaktadır. Baş büyük, etkileyici gözler. Kulaklar küçük sivridir.

Appaloosa atı

Boyun güçlü, geniş, yanigöğüse yumuşak bir geçiş var. Oldukça yüksek bir kuyruk ile Krup yuvarlak ve masif. Yele ve kuyruk olağandışı ipeksi. Diğer türlerin aksine, bu makalede fotoğrafını sunan Appaloosa atı, sadece cephede değil, aynı zamanda doğrudan deride de lekeli bir renge sahiptir.

Türün özellikleri

Gözün sklera (bütününü kapsayan parlak bir alan)göz, ​​kornea hariç) beyazdır. Tüm atlarda mevcut olmasına rağmen, aromalar içinde zengin beyaz tonu nedeniyle çok daha fazla fark edilir. Bu türün ana özelliklerinden biri, genellikle namlu üzerinde büyük beyaz lekeler ile birlikte ortaya çıkmaktadır.

Cinsin bir başka dikkat çeken özelliğitırnaklarda dikey çizgiler. Renkleri koyudan beyaza kadar değişebilir. Bununla birlikte, bu tür bantların eski yaralanmaların izleri olabileceği veya bacaklardan geçen rengin açık işaretlerinin bir devamı olabileceği akılda tutulmalıdır. Ek olarak, bu tür bantlar genellikle beyaz ve krem ​​renk atlarında görülür. Bu yüzden çizgili toynaklar her zaman atın bu cinse ait olduğunu göstermez. Bu tür işaretleri fark etmek, bir uzman ile kapsamlı bir muayene yapmaktan ziyade, yaralı bir atı riske atmak ve satın almaktan daha iyidir.

En popüler renkler

Bu cinsin hayranları 13 ana elbiseyi tanır.

at appaloosa resimleri

Bunların arasında en popüler olanları:

 • At, görünüşte bir leopardır. Gövde boyunca düzensiz dağılmış, çok koyu lekeler içeren beyaz renk.
 • Kar tanesi. Kar beyazı yün üzerinde, uyluklarda belirgin bir şekilde ifade edilen çok sayıda koyu leke vardır.
 • Kırağı. Bu renk, ana kara takımında hafif ve hatta bazen kar beyaz lekeleri temsil eder.
 • Mermer. Hafif yünlerde, çoğu burun, diz ve sırtta bulunan koyu lekeler izlenir.
 • Appaloosa tüy atı. Gnezdaya, siyah ya da diğer tek renkli at (gri hariç) hafif saç karışımı ile. Bu durumda ikincil renk küçük oval lekeler oluşturabilir.

İnanılmaz gerçekler

Cilt hem doymuş bir ışık gölgesi olabilir, hem de koyu lekelerin emdirilmesiyle pigmentlenemez. Nihai renk sürümü hemen görünmez, ancak yaklaşık beş yıl sonra oluşur.

Appaloosa'nın atı, nefesi kesen güzelliğinden doğar.

Bir fotoğraf olan Appaloosa'nın bir atıBu güzel yaratıklara hayran olun, tek bir modelle doğabilir ve büyüme sürecinde, onu yeni bir şeye dönüştürün. Yani, örneğin, tayların büyük çoğunluğu hafif yünle doğarlar, ancak birkaç yıl boyunca güçlü bir şekilde dökülmeye başlarlar ve çocuklarının kürklerini kaybetmeye başlarlar, önemli ölçüde karartılırlar. Tek istisna, aksine, karanlık doğar ve sonunda daha hafif olur gri appaloosa. Bu doğrudan Leopard adı verilen bir genin varlığıyla ilişkilidir, atın genotipinde ne kadar fazla olursa, sayı daha fazla baz renginde olacaktır.

Appaloosa ırkının atının genetik olarak, uygun tedavi olmaksızın körlüğe yol açabilen üveit adı verilen hızla gelişen bir hastalığa yatkın olduğunu unutmayın.

Cinslerin kökeni ve dağıtımı

Bugüne kadar iki tane varBu cins adının kökeni ile ilgili seçenekler. İlk atı Appaloosa ırkı ikinci versiyonunda alan Palouz nehirde arazinin onuruna Amerika'nın ilk beyaz yerleşimciler seçildi yani, daha önce kendi adını taşıyan nehir içinde ikamet kabilesinin Palouz onuruna seçildi. cins ismi yeterince hızlı bir şekilde yakaladı gerçeğine rağmen, dünyanın Appaloosa resmen tanınmasının 1938 yılında sadece alınan

Benekli atların aktif olduğu varsayılmaktadır.İspanyollar tarafından, bu ırkın güzelliği ve dayanıklılığı karşısında şaşırmışlardı, ki bu da tüm Amerikan topraklarını kar amacıyla bulmak için mümkün olan en kısa sürede yardımlarıyla kullanacaklardı.

Zamanla, bu cins Amerika genelinde büyük ölçüde yayıldı.

at appaloosa

Kızılderililer onları kabileler arasında değiştirdiler.onları tekrar tekrar beyaz yerleşimcilere sattı. Böylece, Appaloosa ırkının atı Amerika'nın asıl sakinlerinin çoğu için ana ulaşım aracı oldu.

Cinsi korumak için önlemler

Appaloosa ırkının atının korunmasını sağlamakkarakteristik bir dış görünüşe göre, çiftçi Claude Thompson bu cinsin hayranlarından oluşan bir kulüp düzenleyene kadar hiçbir işlem yapılmadı. Onun gibi düşünen insanlara rağmen, sadece ırkları safkan bir şekilde destekleyebildi, aynı zamanda diğer ırklar arasındaki konumunu da önemli ölçüde arttırdı.

Eylemleri sayesinde, bu atların tarihinin müzesi zaten Idaho eyaletinde faaliyet gösteriyor ve bu türün dünya sicili oluşturuldu.

appaloosa atı açıklaması

Şu anda daha varHer yıl birçok yeni atın eklendiği Appaloosa ırkının 1,5 milyon temsilcisi. Hatta Idaho, derneğin resmi aylık dergisini yayınladı ve bu ödülün tekrar tekrar çeşitli ödüller kazandıran özelliklerine adanmıştı.

Sayı arttıkçaDernek temsilcileri, dernek, bu tür atlara insanların ilgisini arttırmayı amaçlayan çeşitli aktiviteler geliştirmektedir. Kalıcı üyelerin aktif katılımıyla, yıllık dünya ve ulusal performanslarda yarışabilecek en iyi kişileri seçmek için 600'den fazla bölgesel sergi düzenlenmiştir.

Organizatörler en çok ilgi çekmeye çalışıyorinsanlar bu sıradışı atları alırlar. Appaloosa'ya sahip olmak için bir zevk, bir ödül olarak devam eden etkinliklerde, her tür yarışmanın kazananları için bir dizi ödül sunuyoruz.

Buna ek olarak, kuruluş ayrıca, dört hafta süren ve en etkileyici bireylerin seçiminin daha sonraki yarışlara katılmasına izin veren yıllık bir koşuya sponsor oluyor.

Sonuç

Appaloosa cinsinin atları, insanların hızlı bir şekilde kalbinin kalbini kazanır.

at appaloosa leopar

Her kişi için uygun bir meslek var.Bu güzel hayvanların dünyasında, sergilere veya komik at biniciliğine katılım olsun. Bu tür bir atı hayal eden çocuklar için, sadece çekici bir takım elbise yüzünden değil, aynı zamanda dengeli doğa nedeniyle de kazanmak için idealdir.Related news

 • Yeni doğmuş bir bebekte burun akıntısı nasıl tedavi edilir
 • Çocuk Üniversitesi Spor Eğitimi programı başladı
 • Boşanma Kararı Çocuğa Nasıl Açıklanmalı
 • Papağana işkence yapan Murat Özdemir, 21 gün akıl hastanesinde yatacak
 • Eklemleri sıkın, hala incinirlerse ne yaparlar
 • Alerjik hastalıklar - onlar yenilebilir mi

 • Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 100

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay


  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 20

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 61

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 68

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 76

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 18

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 5

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 56

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 11

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 20

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 46

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 13

  Appaloosa bir at: fotoğraf, açıklama. Appalouse atı: leopar, bay 99