Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 2019

Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 2019

Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 37 28.02.2019, 14:33

Anton Pavlovich Chekhov. "Burbot": eserin özeti

"Burbot" Anton Pavlovich Chekhov'un hikayesi 1885'te yazdı. Bu zaman zarfında zaten çok esprili öyküler ve kısa eskizlerin yazarı olarak biliniyordu.ÇeklerBu eserin ilk satırlarından yüzlere baktığımızdabir gülümseme belirir. Gözlerimin önünde resim alır böylece komik burbot şanssız balıkçılar yakalanma durumu, canlı bir biçimde betimlediği Çehov: sıcak bir yaz günü, büyük bir söğütlü gölet, su içinde insanlar, ağır balık üstesinden gelmeye.

Çehov, "Burbot" Kısa anlatı içeriği

Gelecekteki hamamın yakınındaki bir yaz öğleden sonra Pogozhimmarangozlar Lyubim ve Gerasim suyun içinde taşınırlar. Onlar büyükbacak yakalamakla meşguller. Balık tıkanıklığın altına saklandı ve neşesiz balıkçı bunu alamadı. Yemin ederim, birbirinize tavsiyelerde bulunun. Ancak bunun hiçbir anlamı yok. O zamanlardan biri o gagucayı dudakla yakaladığını düşünüyordu. Marangoz yüzeye çeker. Ancak bunun sadece büyük bir kanser olduğu ortaya çıktı. Balıkçı onu şiddetle kıyıya atar. Yakalama gemisi devam ediyor. Chekhov bize ne anlatacak? Özeti bu makalede ortaya konan "Burbot" harika bir çalışmadır.

Bir çoban balıkçılar katıldı. Şu anda, bir sürü, yaşlı Efim'in yönlendirdiği gölete yaklaşıyor. Balıkçıların başarısızlığını görünce çoban elbiselerini atar ve onlara katılır. Çamurlu taban boyunca birkaç adım ilerliyor ve sonra marangozlara yüzmeye başlıyor. Şimdi su zaten üç balıkçı sıçratıyor. Sadece bunlardan çekilen burbon çekimi hala işe yaramıyor - Chekhov'un söylediği gibi balıklar gerçekten büyük ve kaygan. Burada kısaca özetlenen "Burbot" mizahi bir hikaye. Çok kolay okunur.

Antrenör Vasily ve efendisi de suya giriyor. Burada soyunma odasında koşan çavuş Andrei Andreitch'in sesini duyabiliyor ve hayvanların bahçede ona tırmandığını çığlık atıyor. Kızgın ve acilen bir çoban lazım.

Çeks bir kısa

Buna karşılık, sadece banyodan çığlıklar duydu,şanssız balıkçılar burunlu yakalamaktadır. Onlara acele ediyor ve ne yaptıklarını bulmaya çalışıyor. Her şeyi anladıktan sonra, beyefendi duruyor ve bekliyor, sonunda, kıyıya sürüklenecekler. Beş dakika, on dakika sürüyor, fakat mesele yerden devam etmiyor. Antrenörü Vasily'yi arar ve balıkçılara yardım etmesini söyler. Vasily soyunur ve kendini suya atar. Dördü, burun burunun gizlediği bir tıkanıklığı kesip dışarı çekmeye çalışıyorlar. Ama o kadar kolay değil. Andrei Andreich ayağa kalkmıyor ve suya tırmanıyor. Hikayedeki beklenmedik sonuç Anton Çehov tarafından icat edildi. Burada kısaca özetlenebilir "Burbot", yazarın Babkino köyünde bir kez gördüğü gerçek komik durumun bir yansımasıdır.

Beklenmedik sonuç

özet burbot Çehov

Şanssız balıkçılara katılan ustaOnlara yardım etmeye çalışıyor. Yakında omurgayı solungaçlar ile kapmayı başarıyor. Suyun üstünde güneşte büyük bir kafa ve parlayan bir beden varmış gibi görünüyordu. Herkes sevinir, makinenin ağırlığının ne kadar olduğunu tahmin ediyorlar. Bütün beyefendinin çoğu, böyle asil bir balık çekebildiğinden memnundur. Burbot sıkıca kuyruğunu dönüyor ve umutsuzca kaçmaya çalışıyor. Başka bir an ve başarılı oldu. Keskin bir kuyruk hareketi yapar. Bir su sıçraması duyulur. Balıkçılar ellerini dağıttı. Durumun çizgi roman karakterini kısaca gösterebileceği olası değildir. "Burbot" Chekhov - Bu küçük bir çalışmadır ve okunması kolaydır. Bu nedenle, orjinalinde okumanızı öneririz.

Bu makaledeAnton Pavlovich Chekhov'un yazdığı esprili hikayeler. Makalede bir özet olan "Burbot", yazarın en iyi eserlerinden biridir. Genel eğitim kurumlarında edebiyat okumak için zorunlu programda yer almaktadır.

Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 2019

Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 2019

Related news

 • Eti Çocuk Tiyatrosu Çizmeli Kediyle İstanbul ve Eskişehir’de
 • ANLATIMLI SAÇ ÖRGÜLÜ BAYAN KAZAK
 • Köpeği ezerek öldüren sürücünün ehliyetine el konuldu
 • Dokunmatik ekranı yapıştırmak için yapıştırıcı B-7000: kullanım kılavuzu
 • Düğünde Oyunlar - Bir Tam Bobin Üzerinde Eğlenin

 • Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 21

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti


  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 94

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 78

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 99

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 11

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 97

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 80

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 99

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 6

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 79

  Anton Pavlovich Chekhov. Burbot: eserin özeti 53