Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 2019

Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 2019

Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 45 18.02.2019, 05:01

Antoine de Saint-Exupery'nin ateşli duası "Küçük Basamaklar Sanatı"

Dua nedir? Ortodoks saint Feofan Recluse bu kutsallık hakkında harika sözlere sahiptir. gerçek "kalp ve zihin, Tanrı'ya bir teklif" ve hiçbir itiraz olamaz, değil o vardır biri - Her şeyden önce o, bir "akıllı" deyişiyle, içeride namaz, kalbi saydı ya Yüce. Antoine de Saint-Exupery yılında oldu: "küçük adımlarla sanatı" - mütevazı, içten duası, kalpten gelen.küçük adımlar sanatı

Ateşli dua

Antoine de Saint-Exupéry haklı bir Fransız yazar olarak kabul edilir. Yapıtlarının en ünlüsü "Küçük Prens" - felsefi bir peri masalı, görünüşte ışık, ama inanılmaz derin bir anlamla.

Onun daha az derin ve onun en kısa değilBu çalışma, bize daha hacimli eserlerde söylemediği kadar "sıkıştırmak" için "Küçük Adımlar Sanatı" duanıdır. Her satır, küçük adımların sanatını içtenlikle öğrenmek isteyen ruhun gerçek bir çağrısıdır. Ne tür bir zanaat o kadar harika ki? Neye doğru ölçüldü? Yazarın o dönemde sahip olmadığı şey, yazarın kaderinde kesinlikle zor ve zor bir dönemdi.

küçük adımlar sanatı

Ana ve ikincil

Hayatımızda ana şey nedir ve neİkincil? Kaç kişi, çok cevap var. Bazen bu iki kavramın içimizde açık ve net bir şekilde tanımlanmış olduğu anlaşılıyor, onlar yolumuzu aydınlatan en parlak lambalardır. Muhtemelen, bu yüzden biz çok cesur, küstahça, devam et, acele et, çok farketmeden.

Ama namazın yazarı "Küçük Adımlar Sanatı"Antoine de Saint-Exupery, kendi ve başkalarının hayatını hem riske savaş her gün, sırasında pilot, hiç kimse olarak bu büyük kendine güvenen adımların yanlışlığını hissetti. Onları yapmanın cazibesinin harika olduğunu anladı. Ve bu korkusu günü için yaşam ve makul planın fluttera kaçınmaya edebilmek için, ikincil öncelikli ayırt etmek her an mümkün "ince bir yetenek" onu vermek Tanrı'ya bir istek sonuçlandı. O sanatlar arasında elbette "zirveler ve manzaralar" ve arasında ama şimdi ve burada, geçmişin ve geleceğin rüyalarında boğmak için değil istedi. İkincisi olmadan, kendini ya da hayatını hayal edemezdi.

küçük adımlar antoine sanatı

Kolay yollar

Her birimiz kolay yollardan aramaya özeldir. Cazip, kullanışlı, erişilebilir ve çok yumuşak. Bir şey öğrenmezlerse buna değer mi?

Antoine de Saint-Exupery namazında"Küçük adımlarla sanatı" yaşam tarzı bir naif inanç onu korumak için bir istekle Tanrı'ya atıfta - bu sonsuz delikler ve taşların olmadan düz ve pürüzsüz bir yoldur. Olursa olsun derin deliklere düşmek ne kadar korkunç olursa olsun, bu blokların üzerinde rulo, ancak kişinin "hayat doğal bir parçası" vardır ve bunlar sadece bizim büyüme ve olgunluk katkıda kadar zor. Yazar, sıkıntı anlarında sıradan bir insan gibi, zayıf ve şüpheler dolu, kalbimde biliyordum ama. Aksine, o bile hayatın denemeler ve dalgalanmalar, onun kararsızlığa ve güvensizlik korkmuyordu. Bu nedenle, onun Yaratıcı'nın isteği ve "muchitelelen ve sonsuz kalp ve akıl arasındaki anlaşmazlık hatırlatıyor.", Çok acınası ses

Gerçek dostluk

"Küçük Adımlar Sanatı" namazında Allah'a hitaben yaptığı konuşmada Saint-Exupery, arkadaşlığa özel bir yer ayırır. Ona en nazik ve güzel kader armağanı diyor. O olmadan hayat hayat değildir.

Ancak, bilindiği gibi, en değerli değilsunuldu, o kazanılmış olmalı. Nasıl? Yazar, almaktan ziyade mümkün olduğunca çok şey vermede böyle bir fırsat gördü. "Küçük Adımlar Sanatı" duanında, "tam olarak" olanların kalplerini eritebilecek, en uygun zamanda, doğru zamanda ve doğru zamanda ısıyı aktarabilen bir donör kişi olma arzusu üzerine yazıyor. kim hasta, telaşlı değil. Karşılığında da aynı samimiyeti bekler çünkü gerçek bir dost, gerçekleri insanca konuşma cesaretine sahiptir ve en önemlisi de, kınamadan, sevmeksizin yapmasıdır.

küçük adımlar sanat ey Sepeti

Görünmez Kahraman

Antoine de Saint-Exupery'nin duası ana kahramanı"Küçük adımlar sanatı" şüphesiz yazarın kendisi. Onun yürekten sözlerinden, onun isteklerinden, nasıl yaşadığını, ne nefes aldığını, ne endişelendiğini, neyin korktuğunu, kalbinde ne olduğunu öğreniriz. Ve işte bu satırları basit bir yaşam süresinde yazmamış olduğu anlaşılıyor: onlar çok derin, saf ve bilge. Bu düşünceler ve duygular sadece ruhun derinliklerinden yapılabilir. Ve derinlerde bir kişi sadece zor, endişe dolu zamanlarla acele eder.

Ancak, yazarın eserlerine ek olarakBaşka bir karakter - Tanrı, görünmez, ama bu daha az önemli değil. Okuyucu açıklamasını görmüyor, kopyalarını duymuyor, ama bariz bir şekilde varlığını hissediyor. Exupery için, Yaratan, yalnızca Latince'deki açık metinlerle ele alınması gereken dini ibadetin en yüksek nesnesi değildir. O, mutlak ve mükemmel bir kişidir, ama özellikle ahlaki değerler ve manevi arayışlar söz konusu olduğunda, istekleri reddetmeyen bir kişidir. Onunla iletişim kesinlikle kişiseldir ve herkes için aynı olamaz.

Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 2019

Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 2019

Related news

 • Nohut ve Tavuklu Sini Mantısı
 • MEB’dan talimat: Grev yapan öğretmenleri bildirin
 • Pratik Kakaolu Revani
 • İngiltere, Kaşıkçı cinayeti şüphelileri için istenen idam cezasına karşı çıktı
 • Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion

 • Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 35

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı


  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 38

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 69

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 49

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 17

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 37

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 35

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 93

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 55

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 47

  Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı 20