Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisiAnjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi

20.05.2019

Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 29

Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim? Farklı hastalık türlerinin tedavisi

Kasım geldiğinde ve sokakta olduğundabulanık ve nemli, çoğumuz soğuk alıyoruz. Ancak sabahları her şey düzgüntü ve akşam çoktan bir burnu piyonluyor ve bir boğaza "ateş ediyor". "Burada yine, boğaz ağrısı", - üzgünüm, anlıyorsun. Nasılsın Ve anjinayı evde ne kadar çabuk iyileştirebilirim?

anjiniayı evde hızla nasıl tedavi edebilirim?Yaşamın modern ritmine göre hepsi bunu yapamazBir hafta yatakta yatmana izin ver. Birkaç tablet yutmamız ya da bir "mucize" pudrasını soğuktan seyreltebilmemiz daha kolaydır. Ancak angina oldukça sinsi bir hastalıktır. Zaman içinde tedaviye başlamazsanız, komplikasyon olasılığı yüksektir. Boğazın arkası önce bulanıklaştırır, sonra ağrı tüm nazofarenkte lokalizedir. Hastalık trakea oradan bronşa, ardından da akciğerlerin iltihaplanmasına yol açar ... Etkiler altında böbrekler, eklemler ve hatta kalp olabilir. Anjinayı etkili bir şekilde iyileştirmek, böylece sağlığınıza zarar vermemek için?

İlk olarak, bu hastalığın hangi biçiminde olduğunu düşünelim. Boğaz ağrısı viral veya bakteriyel olabilir.

Kırmızı veya virüs kaynaklı katar

Bu tür ses kısıklığı, kuruÖksürük, baş ağrısı (ana belirtilerin görülmesinden önce bile), genellikle gözlerin kızarıklığı, genişlemiş lenf düğümleri, kaslarda ağrı. Vücut sıcaklığı normaldir (36.6yaklaşıkC) veya 37-38 sınırları içinde hafifçe artmıştıryaklaşıkC. Genel olarak refah tatmin edicidir. Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim? Önce, bitki çayını demleyin. Papatya, ıhlamur veya ahududu yaprakları olabilir. İçmek için sıcak olması gerekir, ancak hiçbir durumda sıcak değildir. Mümkünse, boğazınızı sıcak bir atkıyla örtün.

anjinayı nasıl etkili bir şekilde tedavi altına alabilirim?Virüse karşı mücadelede C vitamini yardımcı olacaktır. Ballı limon, turuncu, köpüklü çorba veya bir kimyagerin vitamini olabilir. Şimdi durulamayla ilgili. En yaygın olanı - bir buçuk kabartma tozu - artı yarım kaşık masa tuzu ve iyotun bir bardak ılık suya 2-3 damla alkollü iyodo çözeltisiyle başlayalım. Her 1,5 ila 2 saat boyunca durulayın. Dikkatlice yardımcı oluyor ve bir sonraki tarifi: karışık ya da yeşil çaylı bir çorba kaşığı kıyılmış iki diş sarımsını karıştırıp bir bardak kaynar su döktürün. 15-20 dakika bekletin ve günde 3-4 kez yıkayın. Karanfilin varsa, ağzında bir ya da iki tane alıp birkaç dakika çiğnemek. Karanfil iyi bir antiseptik etkiye sahiptir. Angina'nın ilk semptomları ile boğazında yalnızca "gıdalayıcı" olduğu zaman, bütün günde burun her saatte bir "Pinosol" 1-2 damla bir yağ solüsyonu ile damlatıncaya kadar etkili olacaktır. Bu preparatın bitkisel yağları anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

Bakteriyel bademcik iltihabı

Bu türe genellikle streptokok neden olurateş, baş ağrısı, yutulduğunda ağrı, bazen de kusma eşlik eder. Ev koşullarında anjinayı iyileştirmenin mümkün olup olmadığını ve ne kadar çabuk iyileştirildiğini? Hastanın genel durumu stabil zor nefes ise, sıcaklık kolayca hastalığı olan ve evde başa çıkabilir, ateş düşürücü cızırtı. Burada hastalığı olan mücadelesinde her zevke ve bütçeye uygun birçok eczanelerde yararı boğaz sulama için pastilleri ve spreyler içermelidir.

antibiyotik olmadan boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir

yani irinli tonsillit - Eğer bakteriyel formların belirtileri görmezden gelirsek, onun tatsız sonuçlarla karşılaşabilirler.

Foliküler boğaz ağrısı

Enflamatuar süreçte, mukozaya ek olarak, foliküller de yer alır. Hastanın yüksek ateşi varsa (39-40)yaklaşıkC), öksürük havlaması, kısık ve zar zor ses ve- Dikkat! - bademcikler üzerinde beyaz noktalar veya beyaz film (!) ortaya çıktı, evde anjini hızlı bir şekilde tedavi etmeyi düşünmeyin, ama bir doktora danışın. Bu tür hastalıklar, halk ilaçları ile tedavi edilmez, güçlü ilaçlar olmaksızın burada vazgeçilmezdir. Bir boğaz ağrısını antibiyotik olmadan nasıl tedavi edeceğinizi bile düşünmemelisiniz. Sadece doktora ve sürekli tıbbi gözetim altında!

Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisiAnjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi

Related news

 • Keşli Erişte Tarifi
 • Modern ısıtma sistemleri
 • İnternetten yasa dışı bahis oynatanları gasp eden 5i özel harekat polisi 9 kişiye gözaltı
 • Akne İzlerini Gidermek için Meyveli Pamuk Maskesi
 • Kuzu Gerdan Videosu

 • Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 59

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi


  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 42

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 40

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 99

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 39

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 46

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 6

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 53

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 57

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 4

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 45

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 92

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 16

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 9

  Anjinayı evde çabucak nasıl tedavi edebilirim Farklı hastalık türlerinin tedavisi 16