Anaokulu öğretmeninin özellikleri 2019

Anaokulu öğretmeninin özellikleri 2019 Anaokulu öğretmeninin özellikleri

Anaokulu öğretmeninin özellikleri

Periyodik olarak (her beş yılda bir)Eğitimci dahil pedagojik çalışanın tasdikine tabi olması gerekir. Özü pedagojik topluluğun önündeki yeterlilik seviyesini teyit etmede yatmaktadır. Bu yordamı başarıyla tamamlamak için neye ihtiyacınız var? Okul öncesi kurum çalışanlarının gereksinimleri nelerdir?bakıcının özellikleri

DU'nın pedagojik çalışanlarının tasdik prosedürü

Yetkinliği ortaya koyması gerektiği gibiÇalışan, üç kişilik özel bir uzman grubu oluşturuldu. Anaokulu müdürünün emriyle, sertifikalı öğretmen, sınavın şartlarına ve gruba dahil olan insanlarla tanışır. Bunlardan biri eğitimciyi tatmin etmiyorsa, uzmanların kompozisyonuna katılmamak ve yeni bir ekip atamak için DM'nin başkanına yazılı olarak katılma hakkına sahiptir. Mesleki yeterlilik seviyesinin teyidi ile ilgili tüm faaliyetler için on gün ayrılır. Sertifikanın bakıcının özellikleri, sertifikalı öğretmenle yapılan sözlü konuşmalar sırasında portföyün analizi, açık sınıflara ziyaretler temelinde derlenmektedir.

Çocuğun eğitimcisinin özellikleri

DU sertifikasyon sınavı

Bütün prosedür iki bölümden oluşmaktadır. İçsel uzmanlık sürecinde, eğitimci uzmanlarına kendi doğrudan faaliyetlerini gösterir: çocuklarla açık bir sınıf yürütür, gerçek pedagojik teknolojilerin gerçek faaliyetinde kullanımını gösterir.

Çocuk okul öncesi öğretmeni özellikleriKurumlar, sertifikalı eğitimcinin kullandıkları okul öncesi eğitimciler için özel olarak geliştirilen pedagojik tekniklerin öğeleri hakkında bilgi içermelidir. Hangi durumlarda öğretmenlerin iç sınavı yapılmaz? Öğretmen, bölgesel (Rusça) seviyenin öncelikli ulusal projesinin "Eğitim" inin kazananı haline geldiyse, kamuya açık olayları düzenlemeden sertifikasyon geçirme hakkı verilir.öğretmen özellikleri

Açık sınıfın özellikleri

Eğitimin uygulanması için veokul öncesi kurumlarda eğitim faaliyetleri ikinci nesil federal eğitim standartlarına getirildi. Okul öncesi çocuklar için temel gereksinimleri içerirler, çocukların gelişimin her aşamasında ustalaşmaları gereken tüm evrensel beceriler belirtilir. Bu göstergeler, sertifikalı bir öğretmen tarafından açık bir sınıfın davranışının kalitesini değerlendiren uzmanlar tarafından kullanılır. Bakıcının özellikleri, okul öncesi öğrencilerin sahip olduğu UUN'un, GEF'de sunulan gereksinimlere uygunluğunun ayrıntılı bir tanımını içerir. Bundan doğrudan eğitimciye atanacak kategoriye bağlıdır.

sertifikasyon sağlayıcı için karakteristik

Tanıtım için sunum

Uzmanlara ek olarak, bakıcının özellikleriYazılabilir ve öğrenci velileri. Öğretmenin kendi doğru ve uygun hazırlık anda çalışmalarında kendi çalışkanlık, onların iş tanımları gayretli yürütülmesi için departman ödüllerin güvenebilirsiniz. Veliler tarafından sunulan bilgiler pedagojik konseydeki tüm personelin dikkatine sunulur. meslektaşları öğretmen teşvik edilmeye layık olduğunu kabul ederse, bu Eğitimi Bölümü'nde baş öğretmenin özelliklerine yapılır. Belediye seviyesinde, öğretmenin ödüllendirilmesi istenebilirliği konusunda bir karar verilir. olumlu bir karar durumunda belgelerin toplanması için prosedür başlar. Ona iyi iş için başlık veya ödül sertifikalarını atama öğretmen için çoğu zaman hoş bir sürpriz oldu.

Eğitimcinin kafadan özellikleri

Eğitimciye karakteristiğe ne kadar doğru yazılacağı

Öğretmenin güvenebilmesi içinSertifikanın başarılı geçmesi, ödüllendirici, eğitimcinin karakterizasyonu doğru yazılmalıdır. Bu belgeye hangi kriterlerin uygulandığını bulmaya çalışalım. DOW'un eğitimcisi için bir karakterizasyonun yapıldığı bir talimat vardır. Örnek biraz sonra sunulacak, ancak şimdilik içinde bulunması gereken bölümleri seçeceğiz.

bakıcının örnek yazma özellikleri

talimat

Bakıcının özellikleri resmi bilgilerle başlar. Gerekli olanlar:

 • bir soyadı, bir isim, bir hamileyim;
 • doğum tarihi;
 • eğitim seviyesi (eğitim kurumu adı, fakülte, uzmanlık, mezuniyet yılı);
 • Bir öğretmen olarak çalışma süresi.

bakıcı dou örneğinin özellikleri

Açıklamasında başka neler yazılmalı?

Ayrıca tüm profesyonelleri detaylı olarak tanımlamak önemlidirDOW'ın pedagojik kadrosundan önce Rusya Federasyonu Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen görevlere dayalı kaliteli eğitmenler. Okul öncesi çocukların aktivitelerini organize etmeli, çocuklarla iletişim becerilerine sahip olmalı, modern pedagojik teknolojileri tanımalı ve uygulamalı, ortaya çıkan çatışma durumlarıyla baş etmelidirler. Rus eğitiminin modernleştirilmesinden sonra bir anaokulunun öğretmenine atanan özel bir görevin performans seviyesi - her çocuğun bireysel yeteneklerini tanımlamak ve geliştirmek için, öğretmenlerin PMPC üzerindeki özelliklerini içermelidir. Bir öğretmen diğer meslektaşları tarafından kullanılan kendi eğitim yöntemlerini geliştirmişse, yayınları vardır, bu da kendi tanımına da yansımıştır.

Zorunlu mesleki beceriler

Yurtiçi psikologlar LS Vygotsky ve S. L. Rubinstein, eğitimcinin faaliyeti, okul öncesi çocukların tam teşekküllü bir kişilik oluşturulmasını amaçlayan bir dizi özel eylem olarak kabul edildi. Bakım verenin (sertifika için) özelliklerine baktığımızda, çocuklara fiziksel ceza uygulanmaksızın, disiplini gözlemleme becerisi gibi becerileri yansıttığını belirtmek isteriz. İyi bir öğretmen meslektaşları, onların koğuşlarının ebeveynleri ile çatışmamalıdır.

Örnek özellikleri

Size ödüle sunulan anaokulu öğretmeni özelliklerinden bir örnek sunuyoruz.

"Sidorova Elena Anatolyevna mezun oldu1985 yılında AI Herzen adını alan Leningrad Devlet Pedagoji Enstitüsü, bir öğretmen niteliğini aldı. Elena Anatolievna, Rusya Federasyonu Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan devlet programları ve öğretim yardımcıları üzerinde çalışıyor. 2007'den beri öğretmen her yıl ekolojik bir kültür oluşturmayı amaçlayan öğrencilerine özel dersler düzenlemektedir. Öğretmen tarafından geliştirilen kurs programı, Eğitim Bölümü tarafından gözden geçirilmiştir. Eğitimci, problem temelli öğrenme çalışma öğelerini oyun, bilgi ve iletişim teknolojileri unsurlarıyla birleştirir.

2004 yılından beri öğretmen ile çalışıyor.Bölge yönetiminin çevre bölümü, ortak geziler düzenler, çocuklara proje aktiviteleri sunar. 2012'den bu yana, çevresel faaliyetler, işgücü inişi, geziler, yürüyüşler, ustalık sınıfları gibi pratik faaliyetlere odaklanan çevresel ve yerel lore grubunun "Gökkuşağı" sınıflarını düzenlemektedir. 2013 yılında, beyaz deniz kıyısında çocuklarla ve ebeveynlerle bir ülke gezisi için bir antrenör düzenlenmiştir.

Öğretmen, çalışmanın teori ve metodolojisini bilirOkul öncesi eğitim kurumları, Federal Devlet Eğitim Standartlarına tamamen uygun, derin bilgi birikimine sahiptir, yenilikçi formları, araçları ve öğretim yöntemlerini uygulayabilmektedir. Sınıfta ve müfredat dışı etkinliklerde, öğretmen çocuk çağı psikolojisi bilgisini kullanır. Elena Anatolyevna'nın çocuklarıyla, aileleriyle dostane ilişkileri var.

Eğitimci, açık dersler, ustalık sınıfları, sınıflar ve etkinlik yayınları aracılığıyla kendi pedagojik deneyimini sürekli olarak özetler ve dağıtır.

İlçenin çalışmalarına aktif olarak katılıyorOkul öncesi eğitim öğretmenlerinin yöntemsel birliği. 2012 yılında - "okul öncesi anavatanlarının yerli ilgi ilgi ekolojik ve yerel lore daire faaliyeti" konulu. 2013 yılında - "POC'de bölgesel bir bileşenin kullanılması" konusuna.

Araştırmaya öğretmen tarafından özel ilgi gösterilir.okul öncesi ve proje faaliyetleri. Öğrencileri, bölge eğitim departmanı tarafından yürütülen tüm çevresel faaliyetlerde aktif katılımcılardır. "Hayvanların dünyasında" çocuk çizimleri bölgesel yarışmasının kazananları ve ödül kazananlar oldular. Öğretmen her yıl bölgesel eğitim ve araştırma konferanslarının jürisinde çalışmakta, sürekli olarak öğrencilerin pedagojik pratiğinin başıdır.

Elena Anatolyevna, Moskova Bölge Yönetimi Eğitim ve Bilim Daire Başkanlığı (2006) ile ödüllendirildi.

adaylık Sidorova Elena Anatolevna Önerilen Metodolojik Konseyi Belediye bütçe eğitim kurumu "Anaokulu 12 Nisan 2014 201», №2 Dakika №".

Eğitimcinin özelliklerinin yazılması için önerilen örnek, kişiliğinin özelliklerini dikkate alarak, temel, eklemeler ve değişiklikler olarak alınabilir.

Pedagojik aktivitenin değerlendirilmesinin özgünlüğü

Öğretmenin faaliyetinin değerlendirilmesi içinTam olarak, kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır. Örgütsel, iletişimsel, yapıcı, gnostik bileşenlerin bütünlüğünü ima eder.

Araştırmacılar bunun arasında olduğuna inanıyorÖğretmen ve öğretmenin etkinlikleri çok ortaktır. DOW'daki işin özgüllüğü, sadece pedagojik teknolojilerin kullanılmasının değil, aynı zamanda koğuşun faaliyetlerini, onların iletişimini, gelişimini organize etmenin de gerekli olmasıdır.

Sonuç

Böyle bir meslek, bir anaokulu öğretmeni olarakBu nedenle zor ve sorumlu, DOW gerçek profesyonelleri çalışır. Bu işçilerin her biri, onur belgesi, bölüm ödülleri şeklinde yaptığı sıkı çalışmalar için haklı bir ödül alma hakkına sahiptir. “Kahraman bulmak için ödül” için okul öncesi eğitim kurumu başkanının zamanında bir doküman paketi hazırlaması ve bunu Eğitim Departmanına göndermesi önemlidir. Sunulan belgeler arasında, öğretmenin niteliksel bir tanımıyla özel bir yer alınmaktadır. Nihai sonuç, eğitimcinin temel mesleki niteliklerinin ne kadar iyi yansıtıldığına bağlıdır: Bir sonraki yeterlilik kategorisini elde etmek, unvanı vermek.

Anaokulu öğretmeninin özellikleri 2019

Anaokulu öğretmeninin özellikleri 2019

Related news

 • Martini için gözlükler ve buna dayalı kokteyller
 • Erkeklerde genital herpes: tedavi
 • Balık tutma için tasmalar gereklidir
 • Ten Renginize Uygun Saç Renkleri
 • Cilt Toniğinizi Kendiniz Yapın

 • Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri


  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri

  Anaokulu öğretmeninin özellikleri