Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 2019

Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 2019


Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 17 19.01.2019, 00:13

Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu

Çocukların yolculuk sırasında güvenli olması ebeveynler için büyük öneme sahip olduğundan, otomobil sahibi ve 12 yaşından küçük çocuğu olan her ebeveyn bebek oto koltuğu ya da yükseltici çocuk güvenlikli oto koltukları kullanmaktadır. 1 yaşından küçük çocuklar içinbebek ana kucağıkullanımı önerildiği gibi, 5 yaşından küçük çocuklar için ise bebek araba koltuğu kullanılması gereklidir.

“Arabada Bebek Var!”

Bebek oto koltuğu, uzun yolculuklar için olduğu gibi, şehir içi yolculuklarda da ebeveynlerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Özellikle 1-4 yaş grubundaki çocuklar için kullanılması zorunlu olan, bebekler için özel tasarlanmış olan oto koltuklar, çocukların güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. Araçlarda arka koltuğa yerleştirilen bu koltuklar, olası kaza anında olduğu gibi, ani fren gibi çocuğun güvenliğini tehlikeye atabilecek durumlar için de önlem oluşturmaktadır.

Media Markt Ana Kucağı - Oto KoltukTüm dünyada yaygın olarak kullanılan bebek oto koltukları kullanımı, Türkiye’de 2010 yılından bu yana zorunludur. 5 yaşından küçük çocuklarla birlikte gerçekleşen seyahatlerde,araba koltuğukullanılmaması durumunda, ebeveynler ciddi cezalar ile karşılaşmaktadır. Bunun yanı sıra, çocuklarının güvenliğini tehlikeye atmak istemeyen ebeveynler, bebek oto koltuğu kullanımında hassas davranmaktadır. Yüzlerce farklı model üretildiğinden, bebek oto koltuğu fiyatları da aile bütçesine göre şekillenmektedir.

Bebeğinden Bir An Olsun Ayrılamayan Ebeveynlere

1-4 yaş aralığındaki çocuklar için özel olarak tasarlanmış oto koltukları, çocuğun kilosuna ve boyuna göre ayarlanabilmektedir. Bununla birlikte, 1 yaşından küçük olan çocukların, ebeveynleriyle birlikte yaptıkları seyahatlerde ana kucağında olmaları gereklidir. 0-12 aylık bebekler, arka koltukta ve yüzleri aracın arkasına bakacak şekilde ana kucağı içerisine oturtulmalıdır. Aynı şekilde, ana kucağını takan kişinin de emniyet kemeri kullanması gereklidir.ana-kucagi-bebek-oto

Ana kucağı, 0-12 aylık bebekler için çok sık kullanılmakla beraber, 3 yaşından küçük çocuklar için de rahat bir şekilde ve ebeveyne yakın olarak taşınmak için kullanılabilmektedir. Bebek, ebeveyn tarafından taşınırken ana kucağı kullanılabildiği gibi, otomobille seyahatte de ana kucağı kullanılmaktadır.

Ana kucağı fiyatları; ürünün sağladığı konfor, yapıldığı madde, güvenlik durumu ve ağırlık taşıma kapasitesi etrafında şekillenir. Birçok ebeveyn, çocuğunun güvenliğini ve konforunu düşünerek, kalitesi yüksek ürünler aldığı gibi, ortalama 1 ya da 2 yıl kullanılan bu ürünler için ekonomik ana kucağı modelleri de tercih edilebilmektedir.

Ana kucağı ve oto koltukları ürünlerinde de, kaliteli ve ekonomik fiyatları ile öne çıkan Media Markt, ebeveynlerin en sık tercih ettiği markaların başında geliyor.

Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 2019

Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 2019

Related news

 • Neden iç çamaşırı hayal ediyoruz Tercüman yanıtlayacak
 • Vernal Ekinoks Günü antik kökenli bir tatil
 • Diriliş Ertuğrulda İbn Arabiden Fil Suresi sahnesi

 • Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 49

  Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu


  Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 77

  Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 47

  Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 73

  Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 90

  Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 30

  Ana Kucağı ve Bebek Oto Koltuğu 29