Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 2019

Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 2019
11.05.2019

Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 62

Anıt "Anavatan" - "Kiev ziyaret kartı"

"Anlatacak" bir müze düzenleme fikri,İkinci Dünya Savaşı'ndaki Ukraynalıların kahramanlık belgesiyle ilgili olarak, 12 Haziran 1942'de Ukrayna SSR Komünist Partisi Merkez Komitesi Politbüro'sunun bir toplantısında, yani savaş sonundan çok önce onaylandı. O zamanlar, Ukrayna toprağı hala Naziler tarafından işgal edildi, bu yüzden sergi, Moskova'daki Lenin Müzesine yerleştirilmek üzere geçici olarak kararlaştırıldı.

Anıt Anavatan AnneAncak öyle oldu ki, Ulusal Tarih Müzesi1941-1945 II. Dünya Savaşı. işi sadece Kiev'de 9 Mayıs 1981'de başlattı. Bununla birlikte, dünyanın en yüksek anıtlarından biri olan "Anavatan Anası" anıtı da açıldı. Ukrayna'da, bunun üzerindeki heykeller henüz oluşturulmadı ve kimsenin böyle bir arzusu olmayacak ve bir fırsat olacak.

Anavatan AnıtıDinyeper sol kıyısında neredeyse herhangi bir yerKent, "bir kılıç olan bir kadını" görmenizi sağlar. 102 metre paslanmaz çelik ve taş - Anıtın yüksekliği "Anavatan". Karşılaştırma için, Amerikan New York'ta dünyaca ünlü Özgürlük Heykeli sadece 93 metre "büyüme" yaşıyor. Ancak Kiev anıtının kadınının figürü sadece 62 metre yüksekliğe ulaşıyor ancak "Anavatan" anıtının üzerine kurulduğu kaideye 40 metre daha var. Bu koloni ağırlığı 450 ton ve kaidenin durduğu yapı 34 metrelik bir çapa ve 17.8 metre derinliğe sahip. Müzenin kendisinin bulunduğu anıtın tabanında. Her yıl anıt kompleksinin Kiev ve şehirdeki konuklardan yaklaşık 750 bin kişi tarafından ziyaret edildiği tahmin ediliyor.

Anavatan Anavatanı'nın içinde iki asansör var. Birinci - dikey - kaidenin başına kadar yükselir, ikincisi 75 derecelik bir açıda hareket eder. Daha önce, ziyaretçilerin bir tanesi anıtın kılıcında, ikincisinde ise kalkanın üzerinde bulunan iki izleme platformundan kentin harika manzaralarını bir anda görebilirsiniz. Sonuncu yüksekliği 92 metredir. Gözlem platformlarına gezilerin kaldırılmasına 2002 yılında izin verilmiştir, ancak maalesef 2003 yılında kaza nedeniyle onlara erişim yasaklanmıştır. Sadece 2019 yılında daha önce güvenlik için bir ızgara ile donatılmış ziyaretçilerin kalkanında bir görüntüleme platformu açtılar. Bugün tüm turistler oraya, yüz kontrolüne. Yaşlı insanlar, hamile kadınlar, gözlem güvertesinde 12 yaşın altındaki çocuklar yasaktır. Sebep - dikey merdivene kadar tırmanmanız gereken bölüm.

anıt ana vatanın annesinin yüksekliğiDaha önce de belirtildiği gibi "Anavatan Anası" anıtı,10 hektardan daha fazla topraklarda bulunan anıt kompleksinin parçası. Buna ek olarak, kompleks, kahraman şehirlerinin kare ve sokağını, "İmparatorluğa Zorla" konulu kompozit heykeller, halka açılma için askeri teçhizat, Ebedi Alev'le birlikte bir kase ve diğer turistik mekanları içerir. Zafer Günü'nde "Another's War" ve "Afganistan Valorisi" fuarlarının yakınında gazileri toplamak.

Tasarımcıların dediği gibi "Anavatan" - "En az 150 yıl sürecek bir anıt. Muazzam dinamik ve sismik yüklere dayanabilir. Ve 16 metrelik bir kılıç içinde güçlü rüzgar rüzgara karşı koymak için 9 ton ağırlığında bir sarkaç yüklü!

"Anavatan", Kiev'in "ziyaret kartı" dır, ki bu da İkinci Dünya Savaşı'ndaki Ukraynalıların cesurca feat'i hakkında pek çok nesil için "söyleyecektir".

Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 2019

Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 2019

Related news

 • Yeni yılda uçak bilet fiyatlarına zam kapıda
 • FEDin faiz artırma planını beğenmeyen Trump: Paris yanıyor, Çin aşağı yuvarlanıyor, zafere ulaşacağız
 • Kardiyoloji. Kalp çarpıntısı
 • 2018 yılının triko elbise modelleri
 • Cevizli-Peynirli Armut Puf Nasıl Yapılır

 • Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 98

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı


  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 38

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 99

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 14

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 52

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 10

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 28

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 20

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 97

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 29

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 10

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 82

  Anıt Anavatan - Kiev ziyaret kartı 55