Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri 2019

Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri 2019 Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

Çamaşır makineleri için hata kodları "Bosch": nedenleri ve çözümleri

Üreticiden modern çamaşır makineleri için"Bosch", arıza sırasında arızaları ve arızaları sırasında hataları görüntülemenizi sağlayan bir özelliktir. Bu Maxx ve Logixx serisi cihazlar için geçerlidir. Bazı durumlarda, sahibi hata kodunun ne anlama geldiğini anladığında, servisi kullanmadan arızayı kendiliğinden tamir edebilir.

Servis testi yapmak

Alman yapımı bir Bosch makinesini kullanırken, arızalar analoglardan daha az yaygındır.

çamaşır makinelerinin hata kodları Bosch

Bununla birlikte, üretici hala modellerini tedarik ettiKendi kendine teşhis modu olan servis testi. Bununla birlikte, kullanıcı "Bosch D 07" çamaşır makinesindeki sistem işlevlerinin çalışabilirliğini belirleyebilecektir, aşağıdaki hata kodlarını okuyabilirsiniz.

Bir hizmet testi, eğer çok yararlı olduğu düşünülebilirbirkaç bileşen başarısız oldu. Teşhisin yürütülmesi cetvele bağlı olarak farklı şekillerde gerçekleştirilir. Örneğin, test başlangıcındaki ilk aşamada bir Maxx 4 makinesi için, cihazı kapatmak ve aynı anda bunu yapmak için ek işlev düğmelerine basmak gerekir. Bununla birlikte, mod kolu 30 ° C pamuk ile döner. Başarılı bir lansmanın ardından testin seçimine devam edebilirsiniz.

Test Yönergeleri

Belli bir programı yükledikten sonra, bir elektrik motoru veya bir drenaj pompası kontrolü kullanma olanağına sahip olacaksınız.

Bosch Bosch 5 çamaşır makinesi hata kodları

Bu iki durumda, modpamuklu 60 ° C ve pamuklu 60 ° C'lik ekonomi. Çamaşır makinesinin "Bosch Logix 8" hata kodlarının çıkmaması için, ısıtıcının ve ana vananın çalışmasını kontrol etmeniz gerekir. İlk durumda, mod 90 ° 'ye ayarlanmalıdır, oysa ikinci modda döndürme pozisyonuna karşılık gelecektir.

Önceden, eğer vana kontrol edilebilir eğerMakineyi lavaboya ayarla. Programı başlatmak için "Başlat" tuşunu kullanmalısınız. Bir arıza meydana gelirse, LED'ler yanar. Eski sınıfın bir modelini satın alarak, basit bir işlem sağlarsınız, çünkü bu durumda hata kodu ekranda görünecektir.

Temel sorun kodları ve nedenleri

Sistemin elemanlarından biri bozulduğunda çamaşır makineleri için "Bosch" hata kodları görünür.

Hata giderme makineleri Bosch kodları neden olur

Ev ustası olmak, tasarruf edebilirsinizKodları kullanarak hatayı belirleyebiliyorsanız para ve zaman. Ekipman markaları Maxx 4, Bosch Classixx 5 ve Maxx 6, bazı karakterlerin yanlış çalışmasını işaret edecektir.

Ekranda F16 hatasını görüyorsanız, o zaman buProgramın başlangıcında çamaşırın yük açıklığının açıldığını gösterir. Ancak ekranda F17 hatası varsa, su alma süresinin aşıldığından emin olabilirsiniz. Bu durumda bir sebep olarak, filtreler ve valflerin tıkanmaları. Bazen su kaynağı vanasının kapalı olduğu olur.

Makinenin ekranı F18'i gördüğünüzde, budrenaj süresinin dolduğunu söyleyecektir. Bu durumda, tahliye vanasının tıkalı veya su seviye sensörünün bozuk olduğu varsayımını yapabilirsiniz. Bazen normal ısıtma süresinin sona ermesi de olur, bu durumda F19 hata kodunu göreceksiniz. Nedeni ağda yetersiz voltajın yanı sıra bir termostat veya TEN ile verim kaybı olabilir.

Su ısınmazsa, makineTüketiciye F20 sorun kodunu gösterir. Isıtıcının veya termostatın bozuk olduğunu varsayabilirsiniz. Ancak, tamburla ilgili sorunlar olduğunda, makine F21 adını görüntüler. Bu, kırık takometre, ters veya röle nedeniyle oluşabilir. NTC sensörü de kırılabilir, bazen işleminde kesintiler vardır, ki bu F22 koduyla öğreneceksiniz. Bu, kısa devre veya kablolamanın arızalanmasından kaynaklanabilir, ikinci durumda devredeki bir kırılma meydana gelir.

Ek hatalar ve nedenleri

Çamaşır makinelerinin hata kodlarını dikkate alarak "Bosch"Kesinlikle aquastop sisteminin aktivasyonunu gösteren birine dikkat etmelisiniz. Bu durumda F23 hakkında konuşuyoruz. Elektrikli zincirin içinde, eğer tepsi içinde sıvı varsa, yukarıdaki kodu istemiyorsanız, bu özel bir dikkat gösterilmelidir.

çamaşır makinesi hata kodu bosh d 07

Bulanıklık sensörü,cihaz mükemmel çalışır, ancak eğer işleyişinde bir hata varsa, F25 koduyla bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Analog sensör çalışması, F26 atama ile gösterildiği gibi, başarısız olur. Akış göstergesi bazen problemlerle karşılaşır, bunları F27 ile öğrenebilirsiniz.

Sıvı basınç sensörü arızası ve yanlışMotor çalışması sırasıyla F28 ve F29 olarak adlandırılır. Motor dönmeyi bıraktığında, F30 tarafından öğreneceksiniz. Elektrikli ekipmanın senkronizasyonu, makinenin çalışması için çok önemlidir. Bir arıza meydana gelirse, ekranda F40 görünecektir. Bu durumda, elektrik şebekesi performansının uyumsuzluğu, cihazın teknik özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Akış oranı çok yüksek veya düşük olduğunda,Makine F50'yi görüntüler. Kapı hatası F51, işlevsel koruma da başarısız olabilir, bununla ilgili olarak F53 koduyla öğreneceksiniz. Kontrol modülü bazen F54 ile gösterildiği gibi başarısız olur. Kontrol modülünün hatası F63'tür.

çamaşır makinesi bosh hata kodu ekran olmadan

İhlalleri ortadan kaldırmanın yolları

Bunu veya bu hata kodunu gördükten sonraçamaşır makinesi Bosch, sorun gidermeye başlamanız gerekir. Bu mümkün olan en kısa sürede önerilir. Bu sadece ekipman ömrünü uzatmayacak, aynı zamanda cihazın daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.

hata kodları çamaşır makinesi bosh logix 8

Örneğin, çamaşır makinesi açılmazsa,Daha sonra bunun kablolamada bir arıza olup olmadığı araştırılmalıdır. Belki bireysel düğümler düzensizdir ya da neden aygıtın kendisinde ifade edilir. Uzmanlar ağdaki voltajı kontrol etmeyi tavsiye ediyorlar. Varsa, sonraki adım besleme kablolarının, makinelerin ve soketlerin bütünlüğünden emin olmaktır.

Bazen bir çamaşır makinesinin hata kodlarından biriGüç düğmesi arızalandığında "Bosch" oluşur. Hareket etmediğini veya batmadığını fark ederseniz, onu değiştirmeniz gerekir. Pek popüler olmayan sebep çipin başarısızlığı. Bazı durumlarda kontrol modülünde bir arıza var. Daha az sıklıkla davul ve elektrik motoru kırılır. Makineyi tamir etmek için her türlü çabayı gösterdiyseniz, ancak başlangıç ​​ve iş akışının istikrarını sağlamamışsanız, bir uzmana başvurmalısınız.

Kapının arızalarının giderilmesi yolları

Çamaşır makinesinin hata kodlarını dikkate alarak "BoschKlasik 5 ", bunlardan birinin kapının arızasını gösterdiğini fark edebilirsiniz. Bu yukarıda tartışıldı. Sorunu çözmek için mandalı değiştirmeniz gerekebilir.

hata kodları çamaşır makinesi Bosch classic xx5

Ama sızdırmazlık bozulduğunda veyakauçuk örgütün bütünlüğü, kişinin kendisi tarafından veya uzman bir servisle iletişime geçerek yenisiyle değiştirilir. Normal çalışmada, ekipmanı yeniden başlattığınızda hata kodu silinebilir.

Su temini ve tahliye problemlerinin giderilmesi

Çamaşır makinesinin hata kodlarından biri "BoschKlasik 5 "su arz ve deşarjı ile ifade edilen bir sorunu gösteren birdir. Ekipmanınız böyle bir arızayla karşılaştıysa, vinçlerin normal konumda olduğundan emin olmalısınız. Açılmaları gerekiyor. Hata hala ekranda görünüyorsa, filtreyi temizlemeli veya tamamen değiştirmelisiniz. Düşük sistem basınçlarında bağlantıları kontrol edin ve temizleyin. Bazen su beslemesinde sorun olması durumunda, su seviyesi sensörü değiştirilmelidir.

Uzun bir drenaj, yanlış ısıtma ve tamburun kırılması ile ilgili problemleri çözme yolları

Yıkama hata kodlarının nedenleri göz önüne alınarak"Bosch" makineleri, sorunlardan birine dikkat etmelisiniz - uzun bir tahliye. Bu olursa, su seviyesi sensörünü değiştirerek arıza giderilebilir. Ana pompa temizlenmelidir.

Yanlış ısıtma olduğunda,gereksiz uzun sürebilir, termostatı, sıcaklık sensörünü kontrol etmeli ve ısıtıcıyı değiştirmelisiniz. Hatalardan biri, tamburun parçalanmasıdır. Üretici tarafından tavsiye edilen çamaşırların hacmini yükleyerek kaldırabilirsiniz. Yükleme önerilerini ihmal ederseniz, bu kayışların yıpranmasına neden olur. Gelecekte, ünite ve tamamen başarısız olabilir.

Sık sık deterjanlarla bir hatayı düzeltmek

Kullanıcı bir hatayla karşılaştıysaÇok sık olarak yıkama sıvılarından oluşan bir çitin, arızayı ortadan kaldırmak için ifade edildiği, kabın temizlenmesi mümkün olmaktadır. Benzer bir sorun da önlenebilir. Bunu yapmak için çok fazla toz indirmeye değmez ve bunu makinenin içinde uzun süre bırakamazsınız. Bu, ekipman nemli bir odada çalıştırıldığında özellikle önemlidir.

Gürültü eleme yöntemi

Çamaşır makinelerinde hata kodlarından biri "Bosch Max5 "gürültünün varlığını gösteren bir sorundur. Bu durumda, cihaz daha kapsamlı olarak teşhis edilmelidir. Dışsal gürültü düzenli olarak ortaya çıkar ve kaybolursa, neden oluklu tüplerde yabancı nesnelerin varlığı olabilir. Müdahale eden parçalar, sisteme girmeyecek ve kısa devre olmayacak şekilde çıkarılmalıdır.

Bu yapılmazsa, o zaman bireysel unsurlarBasınçlı olabilir. Çamaşır makinelerinde "Bosch Max" hata kodları dikkate alındığında, üreticinin gürültüden bahseden bir işarete işaret ettiğini görebilirsiniz. Metalik bir çıngırak fark ederseniz, rulmanlar arızalı olabilir. Mümkün olan en kısa zamanda değiştirilmeli, böylece jeneratör tamamen başarısız olmaz.

Ek hatalar, ortaya çıkma nedenleri ve sorun giderme önerileri

Yükleme kapısının kapısı değilsekapalı, daha sonra bu hata F01 gösterecektir. Kullanıcı kapının ne kadar kapalı olduğunu kontrol etmelidir. Çamaşırları tekrar bırakabilirsiniz, böylece hiçbir nesne kapıya tutturulmaz. Bosch çamaşır makineleri için hata kodları dikkate alındığında, bir karar vermelisiniz. Örneğin, su yoksa, ekranda F02'yi göreceksiniz.

Nedeni kapalı bir yem musluk olabilirmusluk suyu. Bazen, basıncın çok düşük veya su kapalı olduğu da olur. Su tedarik edilmediğinde, besleme hortumundaki ağın tıkanmış olduğu gerçeğini de düşünebilirsiniz. Su tahliye olmadığında, ekranda F03 görünebilir. Bu durumda, makine tanktan 10 dakika içinde su tahliye etmediğinde ortaya çıkar.

Bir filtreyi gidermek için yapmanız gerekirtemizleyin ve ardından nozullarda ve hortumlarda tıkanıklık olmadığından emin olun. "Bosch Classic XX5" çamaşır makinesinin yukarıda belirtilen hata kodu göründüğünde, boşaltma pompasının doğru çalıştığını kontrol edebilirsiniz. Su sızıntısı ile karşılaşırsanız, makine F04 yayınlayacaktır. Sorunu çözmek için, kaynağı bulmak ve bağlantıların sıkılığını sağlamak gerekir.

Bir ekran olmadan bir daktilo kodu nasıl belirlenir

Ekransız çamaşır makinelerinin hata kodları "Bosch"LED sinyallerinin kombinasyonu ile belirlenir. Örneğin, "G" LED'i yanarsa, bu kapı kapağının kapalı olmadığını gösterir. "P" LED'i yandığında, drenaj sisteminin arızalı olduğundan emin olabilirsiniz. Ancak, LED "O" yanmaya başladığında, makine suyu boşaltabilecek bir arıza ile çarpıştı.

Sonuç

Kodu okuduktan sonra basit sorunları ortadan kaldırmak,çamaşır makinesinin ekranında ortaya çıktı, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Ancak, arıza önemli parçaların değiştirilmesini gerektiriyorsa, özellikle hizmet aşamasında, uzmanlara yönelmek daha iyidir. Aksi takdirde garanti iptal edilebilir.

Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri 2019

Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri 2019

Related news

 • Karlılık Türleri ve Göstergeleri
 • Evde Tekirdağ köftesi nasıl yapılır
 • Pratik Makarna Salatası Tarifi
 • Lezzetli Pratik Tarifler
 • Cildin Canlanması ve Parlaması İçin Yapılması Gerekenler

 • Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri


  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri

  Çamaşır makineleri için hata kodları Bosch: nedenleri ve çözümleri