Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 2019

Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 2019

Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 8 08.02.2019, 12:33

Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler

Tıp biliminde trofik bir ülser çağırılıraltı haftadan uzun süre iyileşmeyen parlaklığın cilt defekti. Danae patolojisi, yanlış dolaşım ile ilişkili hastalıkların bir komplikasyonudur. İnsan hayatının kalitesini önemli derecede düşürür, genellikle engelliliğe yol açar. Alt ekstremitelerin trofik ülserlerinin tedavisi mutlaka katı tıbbi gözetim altında yapılmalıdır.Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi Bu yazıda, bu patoloji ile ilgili en önemli konuları ele alacağız.

tanım

Ülserler çoklu veyabekar. Kural olarak, oval, yuvarlak veya düzensiz şekilleri vardır. Enflamasyon alanının kenarları yoğunlaşmış ve şişmiş durumdadır. Ülser çevresindeki cilt mor veya kahverengi renktedir. Yaradan bir pürülan seröz sıvı salınabilir. İstatistiklere göre, 1 milyondan fazla. İnsanlar dünyada alt uzuvların trofik ülserler teşhis.

nedenleri

Bu cilt defekti çeşitlihastalıkları. Çoğu zaman böyle bir belirti kronik venöz yetmezlik sonucu ortaya çıkar. Bunun nedeni, bu patolojide oluşan kan durgunluğunun toplam kan akışını ihlal etmesidir. Sonuç olarak oksijen eksikliği nedeniyle doku beslemesi durur. Bu, bir trofik bozukluk (koyulaşma, yoğunlaşma, kuru cilt) varlığına yol açar. Ve bir süre sonra - ve dokuların kronik iltihabı. Böylece trofik ülser oluşur.alt ekstremite tedavi alan trofik ülserler Varikoz damarları ile de ortaya çıkarlar,arter patolojisi, diyabet, hipertansiyon, sinir hasarı ve travmadan sonra. Alt ekstremitelerin trofik ülserlerinin tedavisi hem doktor hem de hasta için oldukça karmaşık bir süreçtir. Bu hastalık için deri kusurlarının gerçek nedeni belirlenmesi çok önemlidir. Bu, hastalığa karşı savaşmanın etkili araçlarını ve yöntemlerini seçmenize yardımcı olacaktır.

Alt ekstremite Trofik ülseri. tedavi

İlk aşamada doktor ilaçlar,Venöz basıncın düşürülmesi. Bu süre zarfında bir sıkıştırma mayo giymek gerekiyor (3 sınıf). Yaranın hızlı iyileşmesine katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda basıncı düşürecek, venöz valflerin işini iyileştirecektir. Özel sıkıştırma olmaksızın alt ekstremitelerin trofik ülserlerinin tedavisi pozitif sonuçlar vermez. Bazı durumlarda, hasta sadece patolojik venöz reflüyü ortadan kaldırmaya yardımcı olan cerrahi müdahale ile kurtarılabilir. Buna ek olarak, lokal yara iyileşmesi, antibakteriyel ve ağrı kesicilerinin yanı sıra kan mikrosirkülasyonunu iyileştirmeyi amaçlayan ilaçlar da önermektedir. Rifampisin iyi özelliklere sahiptir. İlacın kapsüllerinde bulunan toz, ülsere ait ıslak alanları serpmek ve yaranın kendisini temiz gazlı bezlerle sarmak gerekir. Bandajı günde yalnızca bir kez değiştirin. İki gün sonra, etkilenen alan ılık su ile yıkanmalıdır. Yara yüzeyinde aynı şekilde merhem "Fluorocort" veya hint yağı uygulanabilir. Günümüzde lazerle koagülasyon yöntemi çok popülerdir. Özü, etkilenen alanın altında bulunan damarın "yakılması" nda yatar. Alt ekstremitelerin trofik ülserlerinin tedavisi pozitif sonuç vermediğinde cilt transplantasyonu yapılmaktadır.

Halk ilaçları

Yarayı temizlemek için karakafes ve kırlangıçotu ayarını kullanın.alt ekstremite trofik ülseri Bunlardan bir çorba kaşığı koyotlar ve sarp kaynar su bir bardak ile her şeyi dökün. İlacın on beş dakika ısrar et. Ardından etkilenen bölgeleri günde üç kez süzün, soğutun ve durulayın. Kötü değil, aşağıdaki çare yardımcı olur: beş gram ichthyol merhem, hint yağı ve ezilmiş streptocid tablet üç kabarcık karıştırın. Elde edilen bileşim, kütle sıvılaşana kadar bir su banyosu üzerine dökülür. Ülseri, bu merhemle yağlanan yumuşak bir bandajla kapatın. Kompresörü günde bir kez değiştirin.

Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 2019

Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 2019

Related news

 • Efsaneleşmiş Lezzet, Popülerleşen Lezzete Karşı: Sanayi Tostu vs Sosyete Tostu
 • İki Renkli Arpa Şehriye Pilavı Videosu
 • Mini Somun Ekmek Tarifi Videosu
 • Kadınlarda Kansızlık Nedenleri ve Alınması Gereken Tedbirler
 • Adını Sen Koy İpek Kimdir (NurBerfin Çiroğlu Kimdir Kaç Yaşında)

 • Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 7

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler


  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 90

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 45

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 54

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 7

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 74

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 23

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 30

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 2

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 8

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 67

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 78

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 41

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 55

  Alt ekstremite trofik ülserlerinin tedavisi. Temel yöntemler 6