Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi 2019

Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi 2019 Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

Alopesi kadınlarda - nedir? Kadınlarda alopesi tedavisi

Alopesi kadınlarda - nedir? Bu yazıda bu soruya cevap vereceğiz.kadınlarda alopesi ne olduğunu

Genel bilgi

Alopesi, patolojik bir durum olarak adlandırılır.Saç dökülmesi ile karakterize olan bu durum, daha sonra başın veya vücudun belirli bölgelerinde belirgin incelme veya tamamen yok olmasına neden olur.

Uzun bir süre boyunca, bu kellık problemi esas olarak erkeklerde gözlenmiştir. Ancak son yıllarda, acı çekmeye ve insanlığın zayıf yarısının temsilcileri olmaya başladı.

Kadınlarda alopesinin nedenleri nelerdir, nedir ve nasıl tedavi edilir? Bunun hakkında biraz sonra konuşacağız.

türleri

Erkeklerde olduğu gibi, kadınlarda alopesi (bu makalede hastalığın fotoğrafı) farklı tiplere ayrılır. Bunların en yaygın olanları:

 • androjenik alopesi;
 • diffüz alopesi;
 • fokal saç kaybı;
 • umbilicus.

Her türün özelliklerini daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Kadınlarda androjenik alopesi

Bu tip bir alopesi için, saçın incelmesi karakteristiktir, bu da orta kısım bölgesinde kayıplara yol açar ve daha sonra yan bölgelere yayılır.

Bu devletin gelişim nedenleri gen üzerinde yatıyor.seviyesi. Saç dökülmesi testosteron gibi bir seks hormonunun saç folikülleri üzerindeki zararlı etkiden kaynaklanır. Olguların% 75'inde alopesi eğiliminin anneden miras kaldığı düşünülmektedir.kadınlarda androjenetik alopesi

tedavi

Kadınlarda androjenik alopesi, erkeklerde olduğu gibi tedavi edilir. Bunun için ilaç tedavisi ve nakli kullanılmaktadır.

dağınık

Alopesi kadınlardaki - bu nedir ve nasıl tedavi edilir? Başlangıç ​​olarak, hastalığın şeklini tanımlamalısınız.

Yaygın kellik için, düzgün saç dökülmesi karakteristiktir. Böyle bir patolojik durum, büyüme ve gelişimde döngülerin başarısızlığından kaynaklanır.

Bu tür kelliklerin, tüm organizmanın bozulan çalışmasının bir sonucu olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, bazen semptomatik olarak adlandırılır.

Kadınlarda diffüz alopesi ne sıklıkla görülür? Değerlendirme, kadınların erkeklerden daha duyarlı olduğunu söylüyor.

Şu anda, anagenik vetelogen tipi yaygın alopesi. İlk hormonal bozukluklara, sinir stresine, uzun süreli antibiyotik kullanımına, cerrahi operasyonlara, sıkı diyetlere vb. Neden olabilir. İkinci tür ise, vücudun daha hızlı ve güçlü faktörlere maruz kalmasıyla ortaya çıkar (örneğin radyasyon radyoaktif, güçlü zehirler ile zehirlenme, kemoterapi).Kadınlarda alopesi nedir?

terapi

Kural olarak, bunun sebebinin ortadan kalkmasından sonraalopesi formları, bırakılan saç 4-8 ay içinde restore edilir. Bu nedenle, diffüz alopesi için tüm tedavi, buna neden olan faktörleri bulmak ve ortadan kaldırmaktır.

Kalın bir saç kafasını geri kazandırmak için doktorlar çeşitli büyüme uyarıcıları, terapötik balsamlar, spreyler, maskeler ve fizyoterapi kullanmayı önermektedir.

Iç içe kellik

Tedavisi olan kadınlarda Alopesi areataAşağıda sunulan, sinir sistemi ve bağışıklık savunma faktörlerinin hücrelerine zarar nedeniyle ortaya çıkan patolojik bir saç kaybıdır.

Bu alopesi için, çeşitli yuvarlak odakların görünümü karakteristiktir. Ayrıca, yuvalanmış alopesi ile birlikte, hastalar tırnak plakası yaralanmaları yaşayabilir.

Uzmanlar, böyle bir patolojik durumun gelişim nedeninin genetik bir yatkınlık olduğunu savunurlar.

Alopesi areata kadınlarda: tedavi

Böyle bir kelliği tedavi etmek için bir takım yöntemler ve araçlar vardır. Ancak, resmi olarak onaylanmadıklarına dikkat edilmelidir.kadınlarda fokal alopesi

Alopesi tedavisinde en yaygın yolçeşitli formlarda kortikosteroidlerin kullanımıdır (örneğin, enjeksiyonlar, kremler, oral preparatlar biçiminde). Ayrıca sıklıkla kendi kortikosteroidlerinin oluşumunu uyaran ilaçlar kullanılır.

Yara izi kellik

Kadınlarda sikatrisyel alopesi - ne var? Bu hastalığın ayırt edici özelliği, saç köklerinin geri dönüşü olmayan hasarı ve sikatrisyel veya bağ dokusu adı verilen yerdeki görünümdür.

Alopesi nedeni viral, bakteriyel veya mantar kökenli, saç peritrichleri ​​etrafında iltihaplanma neden olan çeşitli enfeksiyonlara hizmet edebilir.

Uzmanlar, bu tür hastalıkların zamanında tedavisi ile saçların hayatta kalacağını iddia ediyorlar.

Başka nedenler ortaya çıkabilir skaralopesi (kadınlarda bu, yukarıda tarif ettiğimiz)? Sıklıkla böyle bir alopesi, yaralar, kimyasal veya termal yanıklar dahil olmak üzere fiziksel yaralanmalardan kaynaklanır.

Tedavi yöntemi

Zaten oluşturulmuş yara tedavisi içinalopesi sadece bir yöntemdir. Bu ameliyattır. Alopesi yerlerinin çok büyük olmaması halinde, bunlar çıkarılır ve daha sonra sağlıklı foliküller onlara transplante edilir.kadın fotoğrafları alopesi

tanılama

Alopesi tanısı nasıldır (nedir?kadın, makalede anlattık)? Başlamak için deneyimli bir trichologist'e başvurmalısınız. Doktor, cildin ve başın saçlarının detaylı bir incelemesini yapmak ve ardından aşağıdaki testlere geçmek zorundadır:

 • cinsiyet hormonlarının seviyesi;
 • tiroid bezi hormon seviyesi;
 • Trichogramma (yani, mikro video kamera ile bir santimetre kare başına saç yoğunluğu çalışması).

Alınan tüm verilere dayanarak, trikolog uygun tedaviyi teşhis ve reçetelendirmelidir.

Geleneksel tıp tarifleri

Evde nasıl egzersiz yapmalıyım?kadınlarda alopesi tedavisi? Uzmanlar, bu yöntemlerin kellik sadece vücuttaki ciddi patojenlerden veya çeşitli enfeksiyonlardan kaynaklanmadığı durumlarda yardımcı olduğunu söylüyorlar.

En popüler, basit ve uygun fiyatlı halkalopesi karşı bir araç sarımsak ve soğan suyudır. Cildin etkilenen bölgelerine dikkatlice sürülürler ve 2-3 saat sonra bir şampuan kullanarak su ile yıkanırlar.

Alopesi tedavisi için daha az erişilebilir değilketen tohumu, zeytin, kastor, dulavratotu ve kafur yağı kullanımıyla maskelerdir. Saç derisine sürülür, daha sonra bir banyo başlığı ile kapatılır ve birkaç saat boyunca bu formda bırakılır. Zaman geçtikten sonra, saç iyice yıkanır.kadınlarda alopesi yorumlar

Güçlendirme etkisinden bu yana uzun bir sürekırmızı biber bilinen tentürü. Bu ürünü her gün kellik bölgelerinde sürtünerek yeni saçların görünümünü etkili bir şekilde hızlandırır. Bununla birlikte, bu tür ilaçların alerjik insanlara ve hassas ciltli insanlara kontrendike olduğu not edilmelidir.

Uzmanlara göre, en zorandrojenik alopesi tedavi edilebilir. Reklamı yapılmamış maskeler ve şampuanlar hormonal dengeyi kurtaramaz. Bu nedenle, böyle bir hastalık ile bir doktora danışmalısınız.

Saç ekimi

İlaçların ya da halk yöntemlerinin kayıp saçların onarılmasına yardımcı olmaması durumunda, doktorlar nakledilmelerini tavsiye ederler.

İki tip saç ekimi ameliyatı vardır. Onları daha ayrıntılı olarak ele alalım.

 • Şerit yöntemi. Bu yöntem, başın oksipital kısmındaki verici bölgeden kesilen bir deri flebi kullanılarak saç ekimi ile karakterizedir. Böyle bir flep 1-3 ampul içeren ve daha sonra transplante edilen greftler halinde kesilir.
 • Kesintisiz veya foliküler yöntem. Bu, transplantasyonun en modern yoludur. Uygulaması için, saç ampulleri özel bir araç kullanarak verici bölgeden çıkarılır. Başın arka kısmında yetersiz miktarda saç, çene, bacak, göğüs, kasık ve diğer alanlar böyle bir yer olarak kullanılabilir.kadınlarda alopesi tedavisi yorumlar

Bugüne kadar saç ekimidonör zonu yoğun saçları tedavi etmek ve alopesi tedavisinde tek ve belki de en etkili yöntemdir. Uzmanlara göre, nakledilen saç vakaların% 95'inde kök alır.

Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi 2019

Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi 2019

Related news

 • Konserve fasulye Yemek tarifleri
 • Kurban Bayramında Beslenme Kurban Eti Nasıl Pişirilir
 • Rostov-on-Don: iyi restoranlar. Adresler, menü, incelemeler
 • Evlenme Teklifine Verilecek Cevap Örnekleri
 • Soya Sosu Hangi Yemeklerde Kullanılır

 • Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi


  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi

  Alopesi kadınlarda - nedir Kadınlarda alopesi tedavisi