Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 2019

Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 2019
13.05.2019

Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 77

Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci.

Yorulmaz bir çalışan Alfred Schnittke'dir. Onun tarafından yaratılan müzik, miras alanında geniş ve büyüktür. Beste sanatçısına her şey konu edildi: operalar ve bale, orkestra kompozisyonları, film müziği, oda ve koro eserleri. Kendisi klasik olarak kabul edilenle değişmeyen bir bağlantıyı sürdürerek, modern bir dilde konuşuyor.Alfred Garrievich Schnittke

Aile ve çocukluk

Alfred S. Schnittke'nin doğduğu aile(1934 - 1998), tamamen alışılmamıştı. Babası Liepaja'dan bir Alman Yahudi, annesi bir Alman. Her ikisi için de ana dili, kendi aralarında evde konuşurken kullandıkları Almanca'ydı. Bu ailenin tüm üyeleri için çoklu dilbilim özelliği taşıyordu. Ve küçük Alfred ve kardeşi ve kızkardeşi ve büyükanne, Almanca'dan Rusça'ya ve onun tersine araştırma ve tercüme yapan idi. Vatanseverlik Savaşı sırasında babası Garry Viktorovich, Sovyet ordusunun bir bölümünde görev yaptı. Savaştan sonra iki yıl boyunca Viyana muhabirine gönderildi.gogol süitiAvusturya'nın başkenti her zaman dünyanın müzik merkezlerinden biri olmuştur. Müzikle dolu bir ortamda, gelecek besteci Alfred S. Shnitke müzik eğitimine başladı.

SSCB'ye geri dön

Yurtdışında iş bittiğinde, ebeveynlerbanliyölerinde yerleşti ve her ikisi de "Yeni Yaşam" adlı Almanca yayınlanan bir gazetede çalışmaya başladı. Anne ve babalar Sovyet edebiyatını Almanca'ya tercüme ederken, Alfred hem okulu hem de Moskova Konservatuvarı ile lisansüstü bitirmeyi başarmıştı. 1960'da Alfred S. Schnittke Besteciler Birliği'ne kabul edildi. Bundan sonra okuduğu konservatuarda ders vermeye başlar. Sonra bunun yeterli olmadığını düşünerek filmler için müzik bestelemeye başlar. Özellikle dikkat çekici olanı, "Yükseliş" savaşı hakkında gerçekçi ve korkunç bir film çeken dikkat çekici yönetmen Larisa Shepitko'yla yaptığı çalışmadır (1976). ihanet ve fedakarlık ebedi tema Alfred Schnittke tarafından oluşturulan müzik, yansıdı, trajedi ve mistisizm ile dolu ve onlarla derin psikolojisi ve İncil'le temalar bağlar edildi. Bu, yönetmen ve aktörlerin Vasil Bykov'un dramını daha açık bir şekilde ortaya koymalarına izin verdi. Genel olarak, altmışdan fazla filme müzik ve çeşitli performanslar yazdılar. 1989'da Alfred S. Schnittke, "Komiser" filmi için yaptığı müzikle "Nika" ödülünü alacak. - "Mürettebat" Andrey Smirnov - "Sonbahar", Elem Klimov'un - "Agony" Andrew Mitt: Sadece kimin filmler Alfred Schnittke'nin müzikle bir olay haline gelir elimizden geleni yönetmenleri ile çalıştı. Müzikten filmlere tırnak işaretleri ve temalar besteci tarafından konser çalışmaları yapılırken kullanılır.

evlilik

Galina Koltsina'ya ilk evlilikkısa (1956 - 1958). Ancak ikinci evlilik mutluydu ve ahenk doluydu. Gelecekteki eşler öğretmen ve öğrenci olarak bir araya geldi. Ve, her zamanki gibi, öğretmen aşık oldu.Alfred Schnittke biyografisi1961'de Irina Katayeva'nın belirsizliğinden sonra evlilik kaydedildi. Piyanist ve besteci kaderlerini birleştirdiler. Bu esnada bestecinin benzersiz tarzı şekillenmeye başladı.

Müziğin özelligi

Besteci, varolan tüm mevcutmodern türler. Kudretli bir yetenek ve büyük gayret, çok sayıda eser yaratmayı mümkün kıldı: sahne için operalar ve baleler, orkestra çalışmaları. Eserlerinde klasik bir avant-garde, koral, vals, polka, caz var. Bir eserde hem heterojen teknikler hem de üslup yönleriyle cesurca birleştirdi. Karşı konulamaz göründü, ancak "İlk Senfoni" ile olduğu gibi sadece dinleyicileri salladı. Daha sonra "Requiem" ve Piano Quintet'te daha uyumlu bir şekilde bir araya gelecek.alfred schnittke müzikOlgun Schnittke için ve eserlerin çoğuSon 13 yılda, besteci hastayken (felç geçirdiyse), barok motiflerin, gündelik müziğin yankılarının, Alman klasik müziğinin derneklerinin kullanılmasıyla karakterize edildi. Ama hepsi bu - kendi başına bir son değil, nefes gibi farklı çağların müziği ile doğal bir temas. 1977'den beri, yurtdışında gezindikten sonra, Schnittke tüm dünya tarafından konuşuldu ve yeteneğini ödüllendirdi.

"Revizskaya masal" - "Gogol-suite"

Taganka Tiyatrosu'nun bestecisi içinAna kahramanın N.V. olduğu bir paketi oluşturdu. Gogol. Sekiz parçadan oluşur. Chichikov'un çocukluğunu, yeteneğini yitiren ve tüm başyapıtlarını yok etmek isteyen sanatçının dramı için müzik kullanır. Palto, ulaşılamaz bir rüya gibi, aniden bir sevgili, bir şey değil, bir arkadaşa dönüşür. O ve sadece kahramanı ateşli sevgisini veriyor. Yetkililer - bu kişisel olmayan kitle, tüylerin yerlerin huzurunda gıcırdaması, yaşayan bir karınca yuvasıdır. Bir insana dönüşme girişimleri bile yoktur, çünkü ne olduğunu bilmiyorlar. Bir sabbath dönüşen topun sahnesinde, sanatçı tüm ürpertici karakterlerini görüyor. Ve üç güzel güzelliğin tüm görünümünü tamamlıyor. Onlarsız hayat bir çöldür. Ve bir çığır açan müzik, dinleyiciyi dünyevi bakımdan yıpratır ve kendini saf dünyasına çeker. Yani "Gogol paketi" geliyor.

Hamburg

1990 yılında, biyografisi en kritik zamanda bir dönüş yapan Alfred Schnittke, kompozisyonu öğretmek için Almanya'ya davet edildi.KarımlaGöç etmedi, içinde bir dairesi vardı.Moskova, ancak sağlık nedenleriyle yurtdışında tedaviye ihtiyacı vardı. Son yıllarda vasküler bozukluklar tarafından rahatsız edildi, ama besteci hala çok çalışıyor. Artık sağ eli ile yazamaz. Onu ziyaret eden şef G. Rozhdestvensky, bulanık notlarını deşifre ediyor. 63'te büyük besteci öldü. Moskova'daki Novodevichy Mezarlığı'na gömüldü.

Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 2019

Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 2019

Related news

 • Araç çalıp kaçtı, Zombilerden kaçıyordum dedi
 • BUĞULU GÖZ MAKYAJI
 • Çok İzlenen Videolar
 • Bina kurutucu - birçok durumda yardım
 • PYD, kendi Suriye anayasası taslak metnini hazırladı

 • Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 62

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci


  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 17

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 21

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 75

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 20

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 78

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 94

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 23

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 73

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 2

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 15

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 62

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 88

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 87

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 45

  Alfred Garrievich Schnittke, dahiyane bir besteci 77