Alexey Prokurov: biyografi 82 17.01.2019, 21:46

Alexey Prokurov: biyografi

Alexei Prokurov tanınmış bir Rus sporcusudur. Kayakta dünya şampiyonu ve Olimpiyat Oyunları'na geldi. SSCB Spor Şeref Yüksek Ustası unvanına sahiptir.

Sporcu biyografisi

alexey savcıları

Alexey Prokurov 1964'te Vladimir bölgesinde doğdu. Murom semtinde bulunan küçük bir köy Mishino'da dünyaya geldi.

Milli takım ilk kez yer aldı1985 yılında Dünya Üniversiteler Oyunları'nda. Bu yarışmalarda, ilk önce kendini bütün dünyaya duyurdu. Alexei Prokurov bir kerede üç madalya kazandı. O, röle takım galibiyet (10 kilometre her 4 aşamalarını) yardımcı 30 kilometrelik yarışta ikinci oldu ve 15 kilometrelik rotada bir bronz madalya kazandı.

1986'dan beri düzenli olarak milli takıma resmen katıldı.

Kanada'da Olimpiyatlar

savcılar alexey alekseevich

1988'de 24 yaşındaki Prokurov Alexei Alexeyevich, SSCB milli takımındaki Kanada Calgary'daki Kış Olimpiyat Oyunlarına gitti. Bu Olimpiyat, kendisi için ilk ve en başarılı oldu.

Başarı zaten ikinci mesafede geldirekabet. İlk (15 kilometrelik klasik tarz) altın madalya kazanan vatandaşı Mikhail Devyatyarov'dan daha iyi oldu. Bronzun Sovyet kayakçısı Vladimir Smirnov'da olduğu dikkat çekicidir. Ve sadece gümüş madalya Norveçli Paul Gunnar Mikkelsplass'ı alabildi.

Klasik tarzıyla 30 kilometre mesafededir.Alexei Prokurov mükemmel bir şekil aldı ve mükemmel bir zaman geçirdi. Bu gün hiç kimse yarış kazanmak için onunla yarışamazdı. Yazımızın kahramanı altın madalya kazandı. İkincisi, başka bir Norveçli Vegard Ulvang'ın bronz vatandaşı Vladimir Smirnov idi.

Şunu da belirtmek gerekir ki, Olimpiyat genel olarakSovyet kayakçılar için başarılı. Kadınların SSCB milletvekili röleyi, altın madalyaları Vida Vencene (klasik tarzda 10 kilometre uzaklıkta) ve Tamara Tikhonova (klasik tarzda 20 kilometre) kazandı.

Alex Savcı dahil SSCB Erkek Milli Takımı, Vladimir Smirnov Vladimir Sakhnov Mikhail Devyatyarov, röle gümüş madalya kazandı. Zafer İsveçli takımına gitti.

Olimpik standart taşıyıcı

savcılar alexey

Alexei Prokurov - aldı bir kayakçıbeş Olimpiyat Oyununa katılım. İki kez - 1998 yılında Japon Nagano ve 2002 yılında Amerikan Salt Lake City'de - açılış töreninde milli takımın standart taşıyıcısı oldu.

Doğru, tek bir Olimpiyat madalyasını kazanmayı başaramadı. 2002 yılında, bir gazisi olarak Amerikan Salt Lake City'ye geldi. Zaten 38 yaşındaydı.

Dünya Şampiyonalarındaki Zaferler

savcılar alexey alexeyevich kısa biyografi

Olimpiyat Oyunlarındaki başarının ardından, biyografisi sporla yakından bağlantılı olan Aleksei Alekseevich Prokurarov, dünya şampiyonalarında başarıya ulaştı.

1989 yılında, Finlandiya Lahti üçüncü oldu50 kilometrelik maraton mesafesi. 1993 yılında Andrei Kirillov, Igor Badamshin ve Mikhail Botvinov ile birlikte 10 kilometrelik 4 aşamalı röle yarışında bronz madalya kazandı.

1995'te Kanadalı Thunder Bay'de 30 kilometre klasik stilinde Dünya Şampiyonasında üçüncü oldu.

Trondheim'de başarı

Kariyerinde en başarılı olan Dünya Kupası oldu1997 yılında Norveçli Trondheim'da yapıldı. Turnuvada, 1980 yılında Vasily Pavlovich Rochev'da deneyimli bir akıl hocası olan Olimpiyat şampiyonu ile birlikte geldi.

İlk mesafe 30 kilometre serbest stilayrı bir başlangıç ​​ile. Savcılar Alexey Alexeyevich parlak bir zafer kazanıyor. Sporcunun kısa bir özgeçmişi mutlaka bu mesafeyi geçtiği zamanı içerir. 1 saat 6 dakika ve 28 saniye. En yakın takipçisi olan Norveçli Bjorn Daly, 17 saniye boyunca geride kaldı, başka bir Norveçli Thomas Alsgord ise bir diğerini kaybetti.

Birkaç gün sonra, 10 kilometre mesafedeSavcılar ve Bjorn Daly'nin klasik tarzı yerleri değiştirdi. Bu kez, Norveç kazandı, 23 dakika 41 saniye sürdü. Ve Rus neredeyse yarım dakika gerisinde kaldı. Üçüncüsü Finli kayakçı Mika Myllyul'du.

Sporcuların aynı troyusu podyumdaydı.serbest stil arayışında onur. Norveç tekrar altın aldı, Finli atlet ikinci etapta yükseldi ve Savcılar üçüncü oldu. Gümüş madalya mücadelesi son olarak gerçekleştirildi, kazanan finale tam anlamıyla belirlendi. Savcılar, saniyenin altı onda birini kaybetti.

Kariyerin tamamlanması

savcı kayakçısı aleksey

Resmi olarak kariyerinin sonu, makalemizin kahramanı 2002'de açıklandı. Norveç Lillehammer'deki Dünya Kupası'ndan sonra. O sırada 39 yaşındaydı.

Dört yıl sonra, reklamdan döndükten sonraTatilde, Savcılar Rusya'daki milli kadın milli takımın üst düzey koçuna kros kayağı atandı. Yaklaşan başlangıçlar için takımı aktif olarak hazırlamaya başladı, zengin birikmiş deneyimini isteyerek paylaştı. Birçok kişi, koğuşlarla ortak bir dil bulmayı kolayca başardığını belirtti.

Ancak uzun bir süre antrenörlük yapması yeterli değil.başarısız oldu. 2008 yılının Ekim ayında, Savcılar, kendi yerel Vladimir'de bir trafik kazası sonucu öldü. O, Vladimir tren istasyonuna yakın Uritsky Caddesi boyunca yol boyunca geçen bir araba VAZ-2114 tarafından vurularak vuruldu.

Soruşturmanın ortaya çıkardığı gibi, arabanın tekerleğinin arkasında, altı ay boyunca sürücü ehliyeti olmayan 23 yaşındaki bir yerli sakini vardı.

Büyük hızda, o içine sığamadıbir yaya çevirmek ve çaldı. Olimpiyat şampiyonu veda, yerel kültür sarayı binasında Vladimir'de gerçekleşti. Savcılar Şöhretli Kent Mezarlığı'na bir yer verdiler.

Yüksek profilli zaferler ile başlayan canlı kariyeri, Dünya Kupası saflarında mütevazi bir performansla sona erdi. Ama hayat tamamen gülünç ve tesadüfi olarak kesildi.Related news

 • Pizza Taşı ile Pizza Denemesi
 • Hamile bayanlar için uzun elbiseler
 • DÜĞMELERDEN PENGUEN PANO BEBEK ODASI DEKORUNA
 • Çikolatalı Top Kek Yapılışı

 • Alexey Prokurov: biyografi 69

  Alexey Prokurov: biyografi


  Alexey Prokurov: biyografi 77

  Alexey Prokurov: biyografi 15

  Alexey Prokurov: biyografi 57

  Alexey Prokurov: biyografi 40

  Alexey Prokurov: biyografi 74

  Alexey Prokurov: biyografi 84