17.06.2019

Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 4

Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler

Alekseevsky Manastırı (Uglich) - OrtodoksOgneva denilen eski zamanlarda dağın kendisi üzerinde Uglich pitoresk kasabasında bulunan bir tapınak. Taş Akıntısı yakınlardadır. Büyükşehir Alexy, daha önce Dimitri Donskoy, Moskova Prensi'nin iznini alarak, bu yerde bir manastır inşa etmek için Adrian keşfine talimat verdi. 1371 manastırın kuruluş yılı olarak kabul edilir. Bugün Rus Ortodoks Kilisesi'nin bir kadın konutu.

Uglich Alekseevsky Manastırı

Inşaat tarihi

Uglich'i koruyan ahşap duvarlarYaroslavl, manastırın çevresiydi. Başlangıçta, Alekseevski rahibe manastırı Uspensky olarak adlandırıldı. 1439'da Büyükşehir Alexy'nin onuruna adını verdikten sonra yeniden adlandırıldı. 1534'teki onuruna da bir tuğla tapınağı yapıldı. Kremlin surlarının dışındaki ilk taş binaydı. 19. yüzyılda kilise tamamen yeniden inşa edildi. Orijinal binadan hiçbir şey kalmadı. 1609'da, Polonya-Litvanya müdahalecileri Uglich'e saldırdı. Manastır da acı çekti. Birçok rahip öldürüldü.

Neyse ki, işgalciler sınır dışı edildi, ancak çoğuUglich'deki insanlar o zaman öldü. Manastırın topraklarındaki şerefine, Kilise Kilise olarak adlandırılan o kadar güzel olan Varsayım Kilisesi inşa edildi. Bu bina, Alekseevsky Manastırı (Uglich) ile gurur duyuyordu. Taş bina, devlet hazinesinin büyük ölçekli inşaat için kesinlikle hiçbir aracı olmadığı zor bir dönemden sonra inşa edilen Rusya'daki ilklerden biriydi.

Pokrovsky, Rusya'nın en eski manastırı olarak kabul edildi. Yıkılmasından sonra kilise en eski şehir türbesi oldu.

Peter aleyhindeki isyan sırasında ben Alekseevski Manastırı (Uglich), katliamın esaret yeri haline geldi.

Varsayım Kilisesi

Alekseev Manastırı Uspenskaya Kilisesi

Alekseevsky Manastırı'nın Varsayım KilisesiEski Rusya'nın mükemmel mimari yapısı. Kilisenin üç çadırı var. Bu bina, güzelliğin gerçek bir sembolüdür. O zamandan günümüze, insanlar çekici güzelliğine hayran kalmaz. Birçok kişi böyle bir peri kilisesinin nasıl yaratılmasının mümkün olduğunu merak ediyor. O zaman hiçbir şey için değil Divnaya denildi.

Kiliseye ek olarak, bina ayrıcayemekhaneden oluşmaktadır. Uglich'teki Alekseevski Manastır Kilisesi, doğuya göç eden simetrik şapellere sahiptir. İki şapelin ve kilisenin üzerinde büyük ölçüde çadırlar yükseliyor. Kiliseye batıdan bakarsanız, tapınağın üç kubbe olduğunu söyleyebilirsiniz. Doğu tarafındaki cephe sadece muhteşem görünüyor.

Çadırlar rahatça uçar, sunak çıkıntıları ana bina dizisi ile karşılaştırıldığında sıkı zarafet ile ayırt edilir.

Alekseevskaya kilisesi

Alekseevskiy rahibe manastırı

Tapınak, 18. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Tahminen bu Rostov mimar Grigory Borisov oluşturuyordu. Belki de Moskova'da o zaman yaşamış İtalyan ustalar tarafından yardım edildi. Sorunlu zaman, bu müthiş tapınak üzerindeki pernicious izini bıraktı. Fakat 1631'de restore edildi. Güney tarafında Epiphany Şapeli inşa edilmiştir. 19. yüzyılda kilise neredeyse tamamen yeniden inşa edildi. Temple Yaroslavl eyaleti servis tasarımcı PY Pankov çabalarına klasik bir görünüm şükretti. 1829 yılında yemekhane eklendi. Tur EA liderliğindeki Uglich Belediye Hermitage arkeologlar, 20. yüzyılın başlarında mimari ve arkeolojik keşif dekolmanı olarak, 16. yüzyılın inşaat neredeyse tamamen korunduğunu belirtti. Sadece birkaç eksiklik kayboldu. Daha sonra, kilise binasının yeniden inşa edilmesine karar verildi.

Alekseevskaya kilisesinin uçurumu Pereslavl-Zalessky'deki Danilovsky Manastırı'nın uçurumlarına benziyordu. Borisoglebsk'ta Gregory Borisov'un binalarının mimarisine benzerlik vardı.

Vaftizci Yahya Kilisesi

alekseevsky manastırı kömür adresi

Alekseevsky Manastırı (Uglich) da bilinir1681’deki topraklarında, Vaftizci Yahya’nın küçük bir tapınağının dikilmesi gerçeği. 19. yüzyılda restorasyon sırasında sundurma değiştirildi. Aynı zamanda kiliseye yeni resimler çizildi. Bugün sadece sundurmanın batı tarafında orijinal dekorasyonu görüyorsunuz, ki bu da Uglich'in en iyilerinden biri olarak kabul edilir.

Kilise Hegumen Laurence tarafından yaptırılmıştır. Başlangıçta iki apsiden oluşan büyük bir sunak kuruldu. Batı tarafında bir sundurma ve bir sundurma vardır. Kuzey tarafında, Theodore Stratelates ve Monk Arkady'nin şapelini görebilirsiniz. 1970 yılında, kilise restore edildi ve 1997 yılında yine bir manastır oldu.

Simge "Kaleci"

Simge Kömür Alekseyevsky Manastırı

Mümkünse, mutlaka ziyaret edinAlekseevsky Manastırı (Uglich). Buradaki simgeler gerçekten mucizevi bir güce sahip. İşte benzersiz bir simge "Kaleci". Bu, sol elinde bir çubuk ve tesbih ve sağ elinde bir mum tutan Tanrı'nın Annesi'nin bir görüntüsüdür.

Bu simgenin tarihi muhteşem. 1894 yılına kadar, St. Petersburg tüccarı ciddi şekilde hasta olan manastıra gelene kadar, kilerdeydi. Rektöre, rüyasının annesinin kendisine göründüğü ve iyileşmek için Uglich'e gitmesini söylediği rüyasına söyledi. Onun ikonunun, dua ettiği yerde, tüccarın sağlık bulması gerektiğini söyledi. Abbot derhal bu türbeyi bulmak için emretti. Onun ısrarında, ikon bulundu ve manastırdaki Göğe Kabul Kilisesi'ne ciddi bir şekilde transfer edildi. Dualar bu ikondan önce çıkarıldıktan sonra tüccar kısa sürede iyileşti. Simgesini gümüş ve altın olarak çerçevelendirerek Tanrı'nın Annesi'ni cömertçe geri ödedi.

Bugün bu simge ayrıca bir sığınak olarak hizmet veriyorçeşitli rahatsızlıklara sahip olanlar şifa için Tanrı'nın Annesine döner. İstatistiklere göre, o zamandan bu yana 40'tan fazla kişi mucizevi bir iyileşme sağladı. Böyle muhteşem sonuçlar Alekseevsky Manastırı'nı (Uglich) yüceltti. Buradaki türbeler çok güçlü.

Aziz Nikolaos simgesi

alekseevsky manastırı

20. yüzyılın başlarında Alexeyevsky ManastırıAthos keşişler Aziz Nikolaos'un simgesiyle birlikte sunuldu. 1930 yılında manastırın kapatılmasından sonra hemen hemen tüm kilise mülkiyeti müzeye gönderildi. Diğerleri yok edildi ya da yağmalandı. Ama Aziz Nikolaos'un simgesi kurtarıldı. Tapınak, daha sonra onu evlatlık oğlu Nikolai'ye teslim eden dindar kadınlar tarafından tutuldu. Uzun yıllar boyunca görüntü için dua etti, ama bir gün soygundan korktuğu için onu antik bir dükkana satmaya zorlandı. Mağaza harap oldu ve genç adam parasını hiç almadı. Çok üzgündü ve yorulmadan dua etti. Hacılardan birinde, çocukluğundan tanıdığı resmi öğrendiği tapınağı ziyaret etti. Nikolay Uglich'e döndüğünde ve annesi Magdalene'ye her şeyi anlattığında, Başpiskopos Kyrill'den nimetler istedi ve ikonun bulunduğu yere gitti. Moskova tapınağının ana tapınaklarından biriydi. Onun iyileşmesiyle başlamıştı. Ancak ikonun ters tarafında, tapınağın Alekseevsky Manastırı'na ait olduğuna dair bir not vardı. Tanrı'nın merhametiyle görüntünün bedeli geri ödendi ve 24 Ağustos 2005'te St. Nicholas'ın simgesi Uglich'e transfer edildi.

Manastırın gelişimi

Uglich Alekseyev Manastırı'nın yemekhane kilisesi

Bugün manastır her açıdan büyüyorbu kelime. Daha önce, birçok hacı topraklarında yaşadı. Şimdi, onlara Ana Üstün Magdalene dilekçesi verildi. Böylece doğu kolordu ve yemekhane serbest bırakıldı. 2007 yılında manastır duvarı restore edildi. Manastırın toprakları inanılmaz şekilde güzeldir, burada 1300'den fazla gül çeşidi vardır.

Manastırda eğitim

Cömert bağışlar sayesindeyetimhaneyi geri almak. Bugün burada çalışan yaklaşık 30 kız var. Genel eğitime ek olarak, öğrenciler de müzik alırlar. Buradaki her kız, bireysel özellikleri göz önüne alındığında tedavi edilir.

Manastırın kız kardeşleri düzenli olarak engelli insanlarla ilgilenir. Burada genellikle bakım evlerinden insanlarla tanışabilirsiniz.

Manastırın kızkardeşleri zevkli gezilerleManastırın topraklarında. Her yıl binlerce insan hacılar manastırı ziyaret ediyor. Onların çoğu, mucizevi ikondan önce "Mumun taranamaz" sıfatlarından önce Allah'ın annesinden yardım aramaya çalışıyorlar. Özel iyilik için Alekseevsky Manastırı'na (Uglich) gelebilirsiniz. Adres: Yaroslavl Bölgesi, Uglich, ul.Related news

 • Hipnotize Edici Mor Banyo Tasarımları
 • Omsk Bölgesel Klinik Hastanesinde ne fark edilir
 • Anaokulunda Çocuk Bayramı için ilginç bir senaryo
 • Tuz ve Limon Karışımı Tüyleri Azaltıyor
 • İşletme muhasebesi kavramı

 • Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 45

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler


  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 44

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 25

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 87

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 5

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 48

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 55

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 64

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 58

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 14

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 67

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 95

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 5

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 87

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 33

  Alekseevsky Manastırı (Uglich): açıklama, tarih, türbeler 67