Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 2019

Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 2019

Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 32 23.02.2019, 20:13

Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja "burzhuyka" fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim?

Garaj odası özel bir düzenleme gerektirir. Sadece bazı gıda ürünlerini değil, aynı zamanda bir aracı da depoladığı için. Kalitatif iç ve dış teçhizatı, izolasyonu ve ısıtma sistemini harcamak gereklidir. Garajda, sabit bir optimal sıcaklık rejimine ihtiyacınız var. Eğer sıcak mevsimde odanın ısıtılması gerekli değilse, o zaman kışın yiyecek ve arabanın depolanmasında bazı felaketlere yol açacak olan ciddi donlar olabilir. Binanın duvarlarında zamanla küflenme yaratan nemlilik olabilir.

garaja kendi elleriyle garaj

Garajda optimum ısıtma sistemi

Bugüne kadar, garajı ısıtmak için etkin bir şekilde kullanılan çok sayıda ısıtma sistemi bulunmaktadır. Ekipman var:

 • fabrika üretimi;
 • ev yapımı cihazlar.

Isıtma sistemlerini su üzerinde kullanmak mümkündür.Katı ve sıvı yakıtlarda, gazda. Elektrikle çalışan sistemler var. Bu ürünlerin geniş bir ürün yelpazesine rağmen, kendi elleriyle garaj için üretilen "burzhuyka" çok popüler ve zevkliydi. Bu, garajı ısıtmanın en uygun yoludur ve maliyetler için en ucuz olacaktır.

Biraz hikayeye daldık

Isıtma için böyle bir cihaz vardı20. yüzyılın başlarında tesisler. O zamanlar, burger oldukça pahalıydı, çünkü odun - odun için katı bir yakıt gerekiyordu. Daha önce bu ekipman sadece iyi insanlar tarafından karşılanabilirse, o zaman bugün "burzhuyka" herhangi bir odayı ısıtmanın en ekonomik yolu haline gelmiştir.

garaj için kendinden emişli gaz sobaları

Başlangıçta, bu tip bir yapı temsil edildibir metal silindiri. Ayrıca üretimi için yaygın olarak kullanılan metal büyük bir kutu. Zamanla inşaat iyileştirmeye başladı. Yakıt daha uygun hale geldi ve şimdi bile hem ülkede hem de garajda bu tür bir uyarlama bulunabilir.

"Burzhuyki" yapma yolları

Bir "burzhuyka" yapılabilmesi gerçeğine ek olarakkendi elleriyle garaj için, bu ekipmanın bir fabrika üretimi de var. Modern çelik üreticileri, sadece odanın etkin bir şekilde ısıtılabilmesinin yanı sıra tam teşekküllü bir süs eşyası haline gelen "burzhuyki" modellerini geliştirmeye başladılar.

Şimdi ekipman sadece sahip değilstandart olmayan form, ama aynı zamanda yüzeyinde dövme veya dökme metal elemanlar şeklinde çeşitli dekoratif detaylar. Hepsi sadece "burzhuyki" nin gelişmiş tasarımına göre.

Kullanılan yakıta bağlı olarak "burzhuyki" tipleri

Bugün bir "burzhuyka" yapılabilirGaraj için kendi elleriyle çalışma ve ahşap üzerine. Bu ekipmanın kendine özgü özellikleri ve özellikleri vardır. Her ikisini de kendiniz yapabilirsiniz.

"Burzhuyki" yapımının çeşitleri

Oldukça basit, bir garaj için "burzhuyka" kendi elleriyle yapılır. Bunu yapmak için sadece ana görünümünü seçmelisiniz.

Yani, bu ekipman olabilir:

 • sabit;
 • düzeldi.

Garaj için sabit ev yapımı "burzhuyki"beton yapılardır. Garajın kesintisiz ısınması için kullanılırlar. Onlar daha büyük ve ağır. Yapımları için bir temel oluşturmak gereklidir. Bu ekipman çabucak ısınabiliyor ve uzun bir süre ısı verebiliyor. Mal sahibi sadece fırında sıcaklığın korunmasını gerektirir. Bir tane var ama böyle bir "burzhuyka" nın önemli bir dezavantajı var. Çok hızlı ve çok fazla yakıt tüketiyor.

kendi el çizimleri ile garaj için burzhujka

Bu tasarımı daha ekonomik hale getirmek için, onu refrakter tuğlalardan inşa etmek gerekli olacaktır.

Ellerin gelişmiş garajı için üretilen "burzhuyka" daha basit bir tasarıma sahiptir. Metalden yapılmıştır ve çeşitli bölümleri vardır:

 • ocaklar;
 • kül bölümü.

Ayrıca uygun ve etkili kullanım içinBu ekipmanın çıkarılabilir bir kapağı vardır. Kural olarak, dökme demir "burzhujki" üretiminde iyi ısı çıkışı için kullanılır. Mükemmel ısı yayılımına sahiptir. Bu tasarımın zorunlu bir unsuru, ekipmanın altında hava kütlelerinin normal dolaşımını sağlayan metal ayaklardır.

İşe yarayabilir ve her iki çalışma dışarı üzerine veya katı yakıt elleriyle garaj için "soba" yaptı.

Bu ekipman ne yapılır?

Sık sık garaj için kendi kendine yapılmış "burzhuyki"metal gaz silindirleri kullanılarak üretilebilir. Bu, ekonomik olan en yaygın ekipman türüdür. Maliyetinde boş bir gaz silindiri, "burzhujki" nin de yapılabildiği bir sacdan birkaç kat daha düşük olacaktır. Ayrıca, basit metal kutular, üretimde yaygın olarak kullanılmaktadır. Farklı boyutlarda olabilirler ve tek bir baca yerine daha etkili alan ısıtması için, odanın en uygun şekilde ısıtılmasını sağlayan yapıya ek kaynak yapılır.

Çalışma ve garajda kendi elleriyle garajın garajı

Kendi kendine yapılan burzhujki üretim aşamaları

Bu ısıtma ekipmanının yapımıbirkaç aşamadan oluşur. Boyutu hakkında düşünmemiz ve ne yapılacağını belirlememiz gerekiyor. Ardından garaj için garajın taslağı hazırlanır. Sadece tüm yapının parametrelerini değil, aynı zamanda yapımında kullanılan malzeme miktarını da gösterir.

Oldukça basit, bir garaj için "burzhuyka" kendi elleriyle yapılır. Bu ekipmanın çizimleri bağımsız olarak derlenmiştir. Ayrıca uzmanların yardımına başvurabilirsiniz.

O zaman zaten yapının kaynağı ve büyüsü var.

Bu ekipmanı yapmak için neye ihtiyacınız var?

Birçoğu, garaj için kendi başına bir garaj yapmayı nasıl merak ediyor. Bu konuda karmaşık bir şey yok. Bunu yapmak için, en iyi malzeme ve özel ekipmanı seçmeniz gerekir.

Yani, bu ekipmanı kurmak için ihtiyacınız olacak:

 • gaz silindiri;
 • metal levhalar;
 • metal borular;
 • kaynak ekipmanı;
 • Bulgarca;
 • yardımcı araçlar.

Bir garaj için ev yapımı brülörler yapılabilir ve metal varil kullanılabilir.

kendi elleriyle çalışan garaj için garaj

"Burzhuyki" üretim süreci

Yani, iş süreci işaretleme ile başlarbir metal silindir veya bir varil. Garaj için garajın iyi bir ısı vermesi için “yanması” için başlangıçta doğru büyüklükte bir seçim yapmanız gerekir. En uygun balon parametresi 50 litredir. Duvarların kalınlığı gelince, en az 2-3 mm olmalıdır. Yapının duvarları daha ince ise, ocakta yanma sürecinde "kurşun" olabilir.

garaj garaj için çizim

Bir tarafa bir işaretleyici uygulamak gereklidirtam olarak fırının ve kül tablasının kapısının bulunduğu yer. Yakacak odun büyüklüğünde, 10 cm çapa sahip odun tutabilecek kadar olmalı, bir çukur kapının büyüklüğüne gelince, herhangi bir tane olabilir. En önemli şey, artık yanma ürünlerinin ekipmanını düzgün bir şekilde temizleyebilmektir.

Çukurun yüksekliği, silindirin veya fıçının tabanından en az 3-4 cm. Fırın, kül sobasından 5 ila 10 cm mesafede bulunmaktadır.

Ters tarafta, odaya ısı dağıtmak için bir metal borunun kaynak yapılması için bir yer vardır. Boyutu en az 100 mm olmalıdır.

Bundan sonra, silindirin veya varilin kapağı kesilir.öğütücü. Aynı takımın yardımıyla, fırının ve küllüğün kapıları, yapılan işaretlere göre kesinlikle kesilir. Namlu veya silindirin kesme kapağı, kül bölümü ile fırın arasında bir bölme görevi görecek özel bir platform oluşturmak için kullanılır. Bu alanın içinde, ızgarayı monte etmek için delikler zaten hazırlanmıştır.

Kül bölümünün kapısından 2 cm yükseklikte namlu kaynaklı metal köşelerin içinde daha fazla. Onları siteye kurulacak.

"Burzhuyki" için ızgaralar bağımsız olarak yapılabilir. Bunun için küçük boyutlu rakorlar (10-12 mm) kullanılır. Ve bu tip hazır cihazlar satın alabilirsiniz.

Ardından, iş dış yüzeye hareket eder. Orada, deliklerde, kapıların menteşeleri kaynaklanır. Buradaki en önemli şey, kapıların sıkıca kapanması ve yanma sürecinde oluşan dumanın odaya girmemesi.

Daha sonra sacdan bir kapak kesilir."burjuva" için. İçinde baca için bir delik yapılır. Kaynak işleminde küçük çatlaklar varsa, bunlar asbest ile muamele edilebilir. Benzer çalışma, oda ısıtmasını sağlayan bir boru ile gerçekleştirilir.

garaj için burger

Kurulum tamamlandıktan sonra "burzhuyka" nın tüm bileşenleri bir Bulgar yardımıyla temizlenir.

Daha sonra fırın garajda bir kasaya kurulmalıdır.yer. Ateşleme işleminden kaçınmak için yanıcı karışımlar veya sıvı yakıt içermemelidir. Ardından ekipman ateşlendi. Yardımı ile sistemde hermetik olmayan bağlantılar tespit edilir. Onlar yok edildi. Bundan sonra, "burzhuyka" kullanıma hazırdır.

Bu ekipmanın inşaat farkında olması ve kullanması gerektiğine inanmaktadır sırasında sadece yangın güvenlik şartlarına uygun olmalıdır.

Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 2019

Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 2019

Related news

 • Whatsapp, bazı modellere verdiği desteği çekiyor
 • Tommy Hilfiger 2019 İlkbahar-Yaz Kadın Koleksiyonu
 • Saçlar için hangi vitaminlere ihtiyaç vardır Avantajları hakkında geribildirim
 • Aşık mıyım yoksa takıntılı mı

 • Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 53

  Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim


  Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 75

  Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 23

  Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 52

  Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 92

  Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 82

  Çalışma ve ahşap üzerine kendi elleriyle garaja burzhuyka fırın. Garajım için nasıl garaj yapabilirim 96