Şal Deseni Trendi 2019

Şal Deseni Trendi 2019
Şal Deseni Trendi


Şal Deseni Trendi

Şal deseni ile stil nasıl oluşturulur, hangi kıyafetlerde şal deseni kullanılabilir, şal desenli elbiseler, bluzlar nasıl kombinlenmeli? İşte, şal deseni ile ilgili küçük stil ipuçları esraninportresi.com’da

Aslında çok aşina olduğumuz bir desenden bahsediyoruz. Adı şal deseni olsa da pijamalardan kravatlardan ve mendillerden dolayı aşinalığımız. 1800’lü yıllarda Hindistandan gelen şalların üstünde yer alan desenlerden dolayı bu adı alan şal deseni bu yazın en popüler trendlerinden biri. Şal deseni dediğimiz zaman hatırlayamadıysanız iç içe geçmiş virgüllere benzeyen motifler diyebilirim. Aslında tüm bu bilgilerle şal deseni nedir sorusunun cevabını da vermiş oluyoruz. Araştırdığınız zaman bu desenin farklı şekillerde tasvir edildiğini, her kültürün kendince deseni yorumladığını da görebilirsiniz. Bizim bugünkü konumuz elbette bunlar değil. Biz2019 trendleriçinde yer alan şal deseni ile stil nasıl oluştururuz, hangi kıyafetlerde şal deseni kullanılabilir, nasıl kombinlenmeli gibi şal deseni ile ilgili bazı küçük stil ipuçlarına yer vereceğiz.

Şal Deseni Trendi ve Stil İpuçları 

1- Şal Desenli Elbise Modelleri :

Deseni en çok yakıştırdığım kıyafetler kesinlikle elbiseler. Yaz denilince daha çok kısa elbiseler gelse de bu desen uzun elbiseler ile çok daha mükemmel görünüyor bence. Maksi elbiselerin kattığı bohem hava tam da desen ile birlikte uygun havayı yansıtıyor. 70’ler modasından ilham alan bu elbiseler yazın bana kalırsa en trendi modellerinden biri. Bu elbiseleri topuklu sandaletler ile giyebileceğiniz gibi yaz çizmeleri ile de kombinleyerek daha bohem bir görüntü de oluşturabilirsiniz. Elbise deseni itibariyle yeteri kadar dikkat çekici olduğu için diğer parçaları, aksesuarları, ayakkabıları daha sade seçmek de fayda var.

1 sal deseni trendi sal desenli elbise modelleri_mini

2- Şal Desenli Bluzlar :

Bohem stil bluzlar şu sıralar hemen her mağazanın vitrinini süslüyor. İşte bu bluzlar arasına etnik dokusu ve görünümü sebebiyle şal desenli modeller de dahil. Bu bluzları en çok önden düğmeli A kesim mini kot etekler ile yakıştırıyorum. Diğer yandan bu desen en çok açık renkler üzerinde patlıyor. Yani şal desenli bluz alırken açık renkler üzerindeki desenleri tercih edebilirsiniz.Son olarak aslında elbiseler sırasında da bahsettiğim gibi kombinlediğiniz diğer parçaların düz renkler olmasına özen gösterin ki göz yoran bir stil ortaya çıkmasın.

3- Şal Desenli Etekler :

Özellikle iş, ofis stili için kullanabileceğiniz desenlerden biridir. Sadece desenler ile ilgili bir kuralı size hatırlatmak istiyorum. Unutmayın ki büyük desenli kıyafetler, giydiğiniz bölgeyi daha büyük gösterme etkisine sahiptir. Dolayısıyla genellikle şikayetimiz basenler olduğundan küçük desenli olanlarını tercih edebilirsiniz.

2 sal deseni trendi sal desenli pantolon_mini

4- Şal Desenli Pantolonlar :

Maksi elbise modellerinden sonra şal desenini en çok yakıştırdığım ikinci kıyafet kesinlikle yüksek bel ispanyol paça pantolonlar. Şal deseninin en çok kullanıldığı bir diğer pantolon modeli de şalvar pantolonlar. Pantolonu seçerken desenin yatay bir çizgi hattı oluşturanı seçmemeye özen gösterin. Çünkü yatay çizgi görüntüsü bacaklarınızı daha geniş gösterecektir.

3 sal deseni trendi sal desenli pantolon_mini

5- Şal Desenli Eşarplar, Fularlar ve Şallar :

Desenleri kıyafetlerinizde taşımaktan hoşlanmıyor, tercih etmiyorsanız yaz için kullanacağınız saç eşarpları, fularlarında bu deseni kullanabilirsiniz.

Son olarak oldukça uzun zamandır farklı desenli kıyafetleri kombinlemek oldukça moda. Aslında farklı desenleri kombinlemek çok iyi bir moda gözü gerektiyor ve kolay değil bana göre. Modayı çok iyi biliyor olsanız da şal desenini başka desenlerle bir arada kullanmayın derim. Çünkü bu desen zaten yeteri kadar karışık, gösterişli ve çarpıcı!

Şal Deseni Trendi 2019

Şal Deseni Trendi 2019

Related news Şal Deseni TrendiŞal Deseni Trendi


Şal Deseni Trendi


Şal Deseni Trendi


Şal Deseni Trendi


Şal Deseni Trendi


Şal Deseni Trendi


Şal Deseni Trendi