Akut apandisit: formları ve tanı 2019

Akut apandisit: formları ve tanı 2019
17.05.2019

Akut apandisit: formları ve tanı 84

Akut apandisit: formları ve tanı

Enfeksiyonuna yol açan çekumun apendiksin duvarlarında enfeksiyon gelişmesi, akut apandisit olarak adlandırılır. Tıpta, bazı formları ayırt edilir.

 • Flegmonöz apandisit. Sağ ileal bölgede keskin bir ağrı eşlik ediyor. Genellikle bulantı (kusma) vardır. Bu, hastaneye giren insanlarda en yaygın klinik formdur. Birçoğu çok benzer bir tıbbi öyküye sahip. Akut flegmonöz apandisit, duvarların ve mukus süreçlerinin pürülan bir lezyondur. Karın boşluğunda, lökositlerin neden olduğu bulanık bir sıvı görülebilir. Bu tanının varlığında, zaman kaybetmemek ve ameliyat yapmak çok önemlidir. İçi dolu süreç basitçe patlayabilir ve tüm içeriği karın boşluğuna girer (bu muhtemelen peritonite neden olur - ölümcül bir komplikasyon).

  akut apandisit

 • Gangrenöz apandisit. Hastalığın seyrinin klinik tablosu flegmon formuna çok benzer, ancak semptomatoloji belirsizdir. Kendi yaşamsal aktivitesinin toksinleri ile zehirlenen vücut zayıflar, hastalığa yüksek ateş, ağız kuruluğu, kusma, hızlı nabız eşlik eder. Bunun nedeni, etkilenen bağırsak hücrelerinin ölmeye başlaması ve çürüme ürünlerinin karın boşluğuna yayılması, zehirlenmeye ve iltihaplanma sürecinin ilerlemesine neden olmasıdır. Kan damarlarının ve sinir uçlarının tahribatı nedeniyle, hasta ağrıda bir azalma hisseder ve böylece doktoru yanıltabilir. Bu durumda, zaman sayısı dakikaya gider. Erteleme, hastanın iyileşme şansını çok azaltır.
 • akut flegmonöz apandisitPerfore apandisit. Bu form çok tehlikelidir. Apendiks duvarlarının tamamen tahrip edilmesi ve enfekte içeriğin karın boşluğuna bırakılması eşlik eder. Ağrı yoğunlaşır ve artık sadece sağ tarafta lokalize değildir. Dayanılmaz acı verici duyum tüm karınu etkiler. Bir insan artık yataktan kalkamaz, susuz ve ateşlidir. Hemen hastaneye yatış ve cerrahi müdahale bile, bir kişinin normal yaşamına ve tam iyileşmesine geri dönüşünü garanti etmez.
 • Catarrhal veya yüzeysel apandisit. Akut apandisitin eşlik ettiği ağrı en baştan başlar: gastrik bölgeden ve yavaş yavaş perianopiye düşer. Palpasyon ağrısı sağ tarafta lokalize olduğunda. Kandaki lökositlerin seviyesi yükselir.

akut aapendisit cerrahisinin tıbbi öyküsüDoktor hastalığın şeklini belirlemelidirişlevsel olarak, çünkü her vaka geçmişi benzersizdir. Ameliyatta - akut apandisit, operasyon için doğru taktikleri seçmenize ve komplikasyon olasılığını ve ölüm sayısını azaltmanıza yardımcı olacak, zamanında teşhis gerektiren bir hastalıktır.

Akut apandisit ve tanısı

Kan testi, hastanın anamnezi ve palpasyonKarın, bir ekin teşhisi için temel oluşturur. Akut apandisiti (karın boşluğu organlarının ve radyografisinin ultrasonografisi) doğrulamanızı veya reddetmenizi sağlayan modern bir ekipman var. Bu hastalığın bir şüphesi varsa, hasta sağlığını ihmal etmemelidir. Bir doktora görünmek vaktidir.

Akut apandisit: formları ve tanı 2019

Akut apandisit: formları ve tanı 2019

Related news

 • Siyah Elbisenin Tarihçesi Nedir
 • Rusyanın en popüler turistik noktaları
 • Blog topuklu ayakkabı modası
 • Sakallı Poğaça
 • M. Gorky Çocukluk: özet

 • Akut apandisit: formları ve tanı 68

  Akut apandisit: formları ve tanı


  Akut apandisit: formları ve tanı 16

  Akut apandisit: formları ve tanı 74

  Akut apandisit: formları ve tanı 67

  Akut apandisit: formları ve tanı 59

  Akut apandisit: formları ve tanı 81

  Akut apandisit: formları ve tanı 45

  Akut apandisit: formları ve tanı 50

  Akut apandisit: formları ve tanı 91

  Akut apandisit: formları ve tanı 63

  Akut apandisit: formları ve tanı 63

  Akut apandisit: formları ve tanı 92

  Akut apandisit: formları ve tanı 40

  Akut apandisit: formları ve tanı 37

  Akut apandisit: formları ve tanı 16

  Akut apandisit: formları ve tanı 89