Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 2019

Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 2019

Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 28 13.02.2019, 16:09

Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri

Aiden McGeady ünlü bir İskoç veİrlandalı futbolcu. 1986'da 4 Nisan'da doğdu ve şu anda İngiliz futbol kulübü Everton'u temsil ediyor. Orta sahadaki oyuncunun kariyeri oldukça ilgi çekicidir, bu yüzden size en çarpıcı ve eğlenceli gerçekleri daha ayrıntılı olarak anlatmak isterim.

eiden macgidi

Çocukluk ve gençlik

Aiden McGeady bu oyunculara atıfta bulunur.Bu sporun özlemini çocukluktan beri kendileri fark etmişlerdir. Küçük yaşlardan itibaren "Busby" ve "Govanhill" gibi kulüpler için çocuk seviyesinde oynamıştır. 15 yaşındayken Aiden McGeady çalıştığı kurumdan ayrıldı. Artık boş zamanlarını futbolda geçirmek için Saint Ninian Lisesine gitmemeye karar verdi. Bu sporu ciddiye almaya başladığı ilk kulübü "Queens Park" oldu. Orada genç bir orta saha oyuncusu bir yıl geçirdi - 2000'den 2001'e. Sonra gerçek profesyonel kariyerine başladı.

"Kelt"

2001 yılında, Aiden McGeady bu kulübe taşındı.Gençlik için ve daha önce - ve gençlik takımı için oynadığı yer. Şu anda, kendini iyi gösterdi, bu da Londra "Arsenal" temsilcilerinin bariz ilgisinin bir tezahürüdür. Ama İrlandalı hala "Celtic" saflarında kalmaya karar verdi.

2004 yılında ilkini ilk olarak yaptı.Takım, ve (sık sık olduğu gibi) yerine, ancak başlangıç, hemen başlangıçta ortaya çıktı. Bu, İskoç Premier Ligi maçında oldu. Sonra "Celtic", "Midlothian'ın Kalbi" ne karşı oynadı. Birçok oyuncu "ilk gözleme topaklı" var, yani, ilk oyun yapamaz. Ancak, her şey McGeady ile iyiydi - hemen kendini gösterdi ve 17. dakikada rakiplerine karşı bir gol attı, bu da onu maçın en iyi oyuncusu yaptı. Eh, 20 Ekim'de, Avrupa kupalarında ilk çıkışını yaptı. Ardından "Celtic", Şampiyonlar Ligi 2004/5'ün grup aşamasında Donetsk'ten "Shakhtar" ile bir araya geldi.

Ancak ikinci sezon orta saha oyuncusu için başladıÇok iyi değil - ciddi bir diz yaralanması geçirdi. Yine de, ekibinin İskoçya'nın şampiyonasında kendilerini iyi bir seviyede göstermesine yardımcı oldu. Aiden, Celtic ile birlikte, ülkenin üç kez şampiyonu oldu ve iki kez İskoç Kupası ve İskoç Lig Kupası şampiyonu oldu. Ve tüm maçlarda önemli bir rol oynadı.

Eiden McGeady Everton

Moskova'ya taşınmak

Aiden John McGeady popüler oldufutbolcu Örneğin, 2019 yılında, ciddi bir şekilde, 14.000.000 liralık orta saha oyuncusu için "Celtic" vermeye hazır olan "Birmingham City" İngiliz kulübüne ilgi duymaya başladılar. Ama o sırada ekip oyuncularıyla oynamak istemedi.

Ancak aynı yılın Mayıs ayı sonunda,Moskova "Spartak" bunun için 8 milyon euro sunmaya hazır. 4 Haziran Muscovites resmi bir öneride bulundu, ancak "Kelt" yine onu reddetti. Ama sonunda, "Spartacus" hedefine ulaştı. 3 Ağustos'ta, İrlandalı, Moskova klübünün liderliğiyle görüşmek üzere Rus başkentine gitti ve 10 gün sonra takımın resmi oyuncusu oldu. 11 Eylül, Aiden "Spartacus" için giriş yaptı ve ilk maçında emin bir transfer yaptı.

Bir futbolcudan Moskova'da kariyer başarılı oldu. Üç yıl boyunca sahaya 72 kez gitti ve 11 gol attı. Ancak, İrlandalı, 2012'de sözleşmenin sona ermesinden sonra başka bir takımda kendini denemek istediğini söyledi.

eiden john macgidi

Bilmek ilginç

Şimdi hangi kulüpte Aiden McGeady? "Everton" - bu onun şu anki takımı. Sözleşme 4,5 yıl için sonuçlandırıldı. 2004 yılından beri bu oyuncunun ulusal İrlanda milli takımının renklerini koruduğunu bilmek de önemlidir. Bugüne kadar kendisi için 78 maç geçirdi ve beş gol tasarladı.

İlginç bir şekilde, Aiden'ın babası da profesyonel bir futbol oyuncusuydu. "Sheffield United" ve "Newport Kauni" kulüplerinde oynadı.

Ayrıca McGeady, hayranlarıyla mücadelesiyle tanınıyor"Rangers" - "Celtic" in rakibi yemin etti. Onun arkadaşı ile futbolcu fanlar, onlara saldırdı "Rangers" dan saçmaligin oldu. Görgü tanığı, Aiden'ın kendini savunması gerektiğini iddia etti.

Ve McGeady'nin bir ailesi var. Karısı Claire ve Kaya'nın 4 yaşındaki küçük bir kızı var.

Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 2019

Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 2019

Related news

 • VAZ 2131: beş kapılı Niva hakkında yorumlar
 • Bakanlık Ankaradaki yangınla ilgili müfettiş gönderdi
 • Karabiber faydaları
 • 2019 Yılının Ünlü Saç Modelleri Hangileri Olacak
 • Sağlık için Meyve Suyu için

 • Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 75

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri


  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 26

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 82

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 12

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 16

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 31

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 91

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 16

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 76

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 37

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 94

  Aiden McGeady - popüler bir İrlandalı futbolcunun biyografisi ve kariyeri 62