Ağızdan koku nedenleri 2019

Ağızdan koku nedenleri 2019 Ağızdan koku nedenleri

Ağızdan koku nedenleri

Bu herhangi bir kişinin görünümünü bozabilir,iletişimde rahatsızlık yaratır, iş görüşmelerini bozar ve hatta samimi ilişkileri yok eder. Ağızdan gelen korkunç bir koku, başka hiçbir şey gibi, yabancılaşmayı, iğrenç, kabalık uyandırabilir. Ve bu kadar korkunç ve fetid olmasa da, ancak zorlukla yakalansa bile, diğerlerinin yanı sıra halihazırda rahatsızlıklara ve halitozdan muzdarip olan fakirlere de - bu fenomenin bilimsel adıdır. Halitoz, insanda epizodik olarak ortaya çıkabilir ve obsesif olarak onu takip edebilir ve ağızdan gelen koku nedenleri de farklı olabilir. Ama nedenleri ve tezahürleri ne olursa olsun, her insan, tabii ki, henüz tamamen kendisinden vazgeçmemişse, fetid nefesinden kurtulmak ister.

Kokunun en belirgin ve yaygın nedenleriağızdan diş hekimleri tarafından iyi bilinir. Bu ağız boşluğunun kötü, düzensiz, yetersiz ve düzensiz bir şekilde hijyenidir. Bir adam "yuva" nın bakteri boynuzlarının ağzında - böyle bir karakteristik kokuya sahip gaz üretmek için bir şeyler vardır. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması bile diş ipi kullanmazsa bakteriyi tamamen yok edemez ve dilin temizlenmesi gibi önemli bir bileşeni ihmal eder. Bakteriler - mikroskopiktirler, fazla yerlere ihtiyaç duymazlar, bu nedenle dişler ve dil arasında mükemmel uyum gösterirler, orada yaşarlar, çoğalırlar ve kusurlar. Ayrıca, periodontal hastalıklar (yani, diş eti hastalığı) da ağız kokusunu kötü kokar. Bu gibi durumlarda yapılması gerekenler, muhtemelen diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmek, dişleri ve diş etlerini tedavi etmek ve ağız hijyeni dikkatle izlemek için açıktır. Sonuçta, tüm bu çiğneme sakızları, şekerler ve nefes ferahlatıcıları sadece bir kılıktır, ancak bir tedavi değildir.

Bu kötü nefes tütün veAlkol - açıkça, ama aynı zamanda beslenme bazı özellikleri de, halitoz nedeni olabilir. Soğanlar, sarımsak, peynir, yumurta, füme ürünler, lahana ve diğerleri gibi ürünler nefesinizi üç güne kadar bozabilir! Ürün mide ve bağırsak enzimleri ile etkileşime girdiğinde ortaya çıkar. Ancak, gıda eksikliğinin, birikmiş yağların vücut kaynağı olarak bir enerji kaynağı olarak kullanılması sürecine ayrılan rafine edilmiş aromadan da uzaklaşabileceği daha da ilginçtir. Vücudun ağız kokusuna ve dehidrasyonuna yol açar.

Ağızdan gelen kokuların birçok nedeni ile ilişkilidir.Vücudun çeşitli hastalıkları. Yağların işlenmesiyle aynı işlem, karakteristik bir kokuya neden olur, sadece oruç tutmakla kalmaz, aynı zamanda diyabetle de “döner”. Kronik böbrek yetmezliğinde asit-baz dengesi bozulur ve bu da kokulara neden olur. Mide veya özofagus kanserinin bu aşamalarında, tümör dokusu ayrışmaya başladığı zaman, belirgin bir putrefaktif koku da ortaya çıkar, ancak bu durumda belki de tüm kötülüklerden daha azdır. Bazen ağzından gelen bir koku, bir doktorun, örneğin bir akciğer apsesi ile olduğu gibi, doğru tanıyı yapmasına yol açabilir. Bu pürülan iltihap belirtileri, anjin ya da grip ile benzerdir ve keskin ve hoş olmayan bir koku bir apse "verebilir". Halorozun yararı, elbette, çağrılmaz, sadece böyle bir özellik vardır.

Bir koku olduğu hastalıkların listesibir ölçüde, oldukça kapsamlı: solunum yolu enfeksiyonları, nazofarenksin kronik inflamatuar hastalıkları, karaciğer yetmezliği, gastrointestinal sistem hastalıkları, böbrek yetmezliği. Yani, sarımsak ya da özellikle "kokulu" rokfor ile dolu değilseniz, kötü bir koku doktor ziyareti için bir sinyal olabilir. Ve en azından olasılık teorisine göre, diş hekimi ile başlıyor.

Ağzın kokusunun sebebi ne olursa olsun,Onlar gecikmeden ortadan kaldırmaya değer. Sonuçta, bu "önemsiz", ciddi bir hastalığa işaret etmese bile, medeni bir kişinin özenle yaratılmış imajını kesin olarak yok eder.

Ağızdan koku nedenleri 2019

Ağızdan koku nedenleri 2019

Related news

 • Limondan Gelen Güzellik
 • Burçlara Göre Makyaj Tavsiyeleri
 • Fırında Kabak Mücveri Videosu
 • İlaç Pimafucin (tabletler). talimat
 • Spor salonunda biceps üzerinde etkili egzersizler

 • Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri


  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri

  Ağızdan koku nedenleri