Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 2019

Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 2019

Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 75 07.02.2019, 11:32

Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam "Asepta"

Diş eti iltihabı - diş eti iltihabıdişin tabanında tartar birikiminin sonucu. Bu tür sert depolar sıklıkla karbonhidratları ve tatlıları kötüye kullananlarda görülür. Tartar sakızı hareket ettirir. Aynı zamanda, mikroplar oluşan oyuğa nüfuz eder. Sonuç olarak, özellikle dişlerin temizlenmesi, şişmesi, kırılganlık ve kızarıklık sırasında dişetlerinin kanamasına yol açan iltihaplanma süreci başlar. Ayrıca bir diş ile bir sakız veya dişeti arasındaki oyuk artar ve süpürasyonlar oluşur. Bu nedenle, bu sorunun dikkatsizce bırakılması gerekli değildir.aseptik yapışkan zamkı

Diş eti iltihabını nasıl ortadan kaldırabilirim?

Yılda en az iki kez ziyaret edilmesi önerilirdişçi. Önleme olarak sigara içmeyi bırakmalı, C vitaminden zengin gıdaların sayısını arttırmalı ve ağız boşluğuna dikkat etmeliyiz. Bunu yapmak için, seçilen bir diş macunu kullanmanız ve en az sertliğe sahip fırça kullanmanız gerekir; yemekten sonra her zaman ağzınızı durulayın.

Kanamayı ortadan kaldırmak içinTıbbi ve diğer bileşenleri içeren ilaçlar. Bu tür hazırlıklar arasında "Asepta" diş eti (anti-inflamatuar etki yapışkan bir ilaç) için bir balsam bulunur.sakızlar için talaş balsamı talimatı

Genel bilgi

"Asepta" çare bulaşıcı süreçleri ortadan kaldırırağız boşluğunda dişeti ve ağız kokusu kanaması. Metronidazol ve klorheksidin gibi aktif maddeler içerir. Antimikrobiyal etkileri vardır. Hazırlamada ayrıca yardımcı maddeler vardır: nane esansiyel yağı, mentol. "Asepta" ilacı, jel, gargara, tablet, diş macunu şeklinde de mevcuttur. "Asepta" yi kullanmadan önce yan etkileri, uygulama şeklini ve dozajını öğrenmek (diş etleri için esans) bilmek faydalı olacaktır. Kullanım talimatı pakette.

İlaç kullanım endikasyonları

Diş eti için balsam "Asepta" ne zaman reçete edilirstomatit, tüm diş eti iltihabı ve periodontitis (akut ve kronik), trofik ülser, ekstraksiyon sonrası alveolit. Buna ek olarak, plakların çıkarılması ve çürüklere karşı korunması önerilir. Ayrıca diş eti "Asepta" için kullanılan bir krem, diş etlerinin acı duygularını ortadan kaldırır ve hassasiyetlerini azaltır. Tabletler bir vitamin-mineral kompleksidir ve vücuttaki vitamin eksikliğinde kullanılırlar.Aseptik Sakız Balsamı

Bir ilaç nasıl uygulanır?

"Asepta" diş etlerine uygulamadan önce,dişlerinizi fırçalamak ve ağzınızı yıkamak için gereklidir. Daha uzun bir süre için sorunlu alanları pamuklu çubuk veya gazlı bezle iyice kurutmanız önerilir. Daha sonra ilacı aplikatörün ince bir tabakası ile uygulayın ve su ile nemlendirin. Balsamı ovalamaya gerek yok. 30 dakika içerisinde hiçbir yiyecek veya sıvıya izin verilmez. Bir ilaç günde 2 kez uygulanır. Kurs - 7-10 gün. Önleyici bir önlem olarak, ilacın yılda 2-3 kez tekrarlı kullanılması önerilir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

"Asepta" sakızı için Balm tavsiye edilmezHamilelik sırasında, bileşenlerin bireysel intoleransı ile uygulayın. Kontrendike ilaç emziren kadınlar. 6 yaşından küçük çocuklar için durulama önerilmemektedir. Jel propolis içerdiğinden, arı ürünlerine alerjisi olan veya ona yatkın olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Aşırı dozdan kaçınmak için "Asepta" tabletlerini diğer vitamin ve minerallerle birlikte kullanmanız tavsiye edilmez.

"Asepta" nın yan etkileri (diş etleri için balsam). Hasta Yorumları

Genel olarak, ilaç iyi tolere edilir. Çözümün şüphesiz avantajı, terapötik etkinin hızlı başlangıcıdır. Birçok hasta, uygulamanın başlangıcından birkaç gün sonra sonuçların fark edilir olduğunu söylemektedir. Çare ilaçlarının düzenli olarak uygulanması ile diş etlerinin kanaması ve iltihabı neredeyse tamamen ortadan kaldırılır. Nadir yan etkiler çeşitli alerjik reaksiyonlarda, uyuşukluk, metalik tat, kuruluk, ağızda yanma şeklinde ifade edilebilir. Böyle faktörler durumunda ilacın kullanımını durdurmak için gereklidir. Ayrıca doktorunuza danışmalısınız.

Özel talimatlar

Aracı kullanırken "Asepta" buna değmezAğız boşluğunun genel hijyenini unutun. İlaçla tedavi hiçbir şekilde diş temizliğini değiştirmez. Çare yutmayın. Asepta ilaçlarının çocuk vücuduna etkisi ile ilgili veriler yeterli değildir. Bu nedenle, bu ilacı kullanmadan önce çocuğun doktora danışması gerekir.diş etleri için aseptam balsamı yorumlar

İlaç benzerleri

Diğer araçların yanı sıra diş etleri "Asepta" için balsamBu kategorinin aktif maddesi için yapısal analogları yoktur. Terapötik etkide benzer şekilde "Anti-angina", "Formül", "Deoksinat", "Dentamet", "Vokar" gibi ilaçlar kabul edilir.

Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 2019

Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 2019

Related news

 • Yazlık için metal döken: çeşitleri, montajı
 • Bükümlü Baklava Örneği Tarifi
 • Çok İzlenen Videolar
 • Ihlamur Çayının Faydaları Yapılışı Zararları
 • Akasya Acıbadem Çocuk Festivali Başlıyor
 • Saçım Neden Dökülüyor

 • Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 50

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta


  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 82

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 20

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 73

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 80

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 93

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 49

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 89

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 30

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 1

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 20

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 88

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 13

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 91

  Ağız boşluğuna dikkat. Diş eti için balsam Asepta 86