Ağva Deresi 37 25.01.2019, 20:13

Ağva Deresi

Antalya’nın Kemer ilçesinde, 7 gün önce meydana gelen hortum felaketinde, annesiyle birlikte bulunduğu otomobilin sürüklendiği Ağva Deresi’nde kaybolan Kader Buse Acar’ın, sosyal medya hesabından paylaştığı yazı yürek burktu.

30.01.2019Gündem
Hortum felaketinde kaybolan Busenin paylaşımı yürek burktu: Sessizce gidiyorum şimdi sessiz ve kimliksiz

Hortum felaketinde kaybolan Buse'nin paylaşımı yürek burktu: 'Sessizce gidiyorum şimdi sessiz ve kimliksiz'

Antalya'da 7 gün önce yaşanan hortum felaketinde annesiyle birlikte içinde bulunduğu aracın sürüklendiği derede kaybolan üniversite öğrencisi Kader Buse Acar'ın sosyal medyadaki bir paylaşımı yürekleri burktu. Acar'ın bir süre önce yaptığı paylaşımında "Bir gök gürlese bari diyorum. Bir sağanak patlasa bitse bu kirli ve yapışkan sessizlik. İpince bir su gibi sızıyorum gecenin tenha göğüne. Sessizce gidiyorum şimdi, sessiz ve kimliksiz. Belki yine gelirim, sesime ses veren olursa bir gün" ifadeleri dikkati çekti.

30.01.2019Gündem
Kayıp Busenin babası Acar, jandarmaya kroki verdi

Kayıp Buse'nin babası Acar, jandarmaya kroki verdi

Kemer ilçesinde 24 Ocak'ta hortumun otomobili sürüklediği Ağva Deresi'nde kaybolan Kader Buse Acar'ın arama çalışmalarını takip eden babası Ahmet Acar, arama yapılmasını istediği noktaları not defterine kroki çizip jandarma ekiplerine verdi. Kemer ilçe jandarma ekipleri ise sık sık baba Acar ile görüşerek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Baba Acar, yanında getirdiği not defterine Ağva Deresi'nin krokisini çizerek kızı Kader Buse Acar'ın sürüklendikten sonra takılma ihtimalinin yüksek olduğu yerleri anlattı. Not defterini alan jandarma ekipleri baba Acar'ın işaret ettiği noktaları tekrar aramak için çalışmalarını sürdürüyor.

30.01.2019Haber
Buse’nin babası jandarmaya kroki hazırlayıp verdi

Buse’nin babası jandarmaya kroki hazırlayıp verdi!

Antalya'nın Kemer ilçesinde, 24 Ocak'ta, hortumun otomobili sürüklediği Ağva Deresi'nde kaybolan Kader Buse Acar'ı arama çalışmalarını takip eden baba Ahmet Acar, arama yapılmasını istediği noktaları not defterine kroki çizip, jandarma ekiplerine verdi.

30.01.2019Gündem
Buse’nin babası jandarmaya kroki hazırlayıp verdi

Buse’nin babası jandarmaya kroki hazırlayıp verdi!

Antalya’nın Kemer ilçesindeki hortum sırasında kaybolan Buse Acar’ın arama çalışmaları devam ederken çalışmaları takip eden Buse’nin babası jandarmaya arama yapılmasını istediği yerlerin krokisini verdi.

30.01.2019Gündem
Buseyi arama çalışmaları 7nci gününde

Buse'yi arama çalışmaları 7'nci gününde

Antalya'nın Kemer ilçesinde meydana gelen hortum felaketinde annesiyle bulunduğu aracın sürüklendiği derede kaybolan Kader Buse Acar'ı (20) arama çalışmaları 7'nci gününde tekrar başladı.

30.01.2019Gündem
Dikkat çeken an Çaresiz baba istedi, o gösterdi, ekipler aradı

Dikkat çeken an! Çaresiz baba istedi, o gösterdi, ekipler aradı

Antalya'nın Kemer ilçesinde 5 gün önce sel sularına kapılıp kaybolan Buse Acar'ın arama çalışmalarına dün babanın ısrarıyla kayıp vakaları define arama çubuklarıyla bulduğunu iddia eden bir kişi de katıldı. İsmi tespit edilemeyen vatandaş, "Etki-Tepki" yöntemini kullanarak kayıp kızı arama çalışması yaptı. Arama kurtarma ekiplerinin babanın ısrarı üzerine sadece destek verdiği çalışmalarda Buse'nin babası Ahmet Acar da çalışmaları adım adım izledi ve cep telefonuyla çekerek eşine gönderdi.

28.01.2019Gündem
Buseyi dereye savuran hortum antik kentte başlamış, 1500 ağacı devirmiş

Buse'yi dereye savuran hortum antik kentte başlamış, 1500 ağacı devirmiş

Antalya'nın Kemer ilçesinde 24 Ocak Perşembe günü Kader Buse Acar ve annesi Ayla Akkın'ı Ağva Deresi'ne sürükleyen hortumun, olay yerine yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki 2 bin 700 yıllık Phaselis Antik Kenti'nde başladığı belirlendi.

28.01.2019Gündem
Antalyada Buseyi arama çalışmaları yeniden başladı

Antalya'da Buse'yi arama çalışmaları yeniden başladı

ANTALYA'nın Kemer ilçesinde hortum nedeniyle dereye sürüklenen otomobilde kaybolan üniversite öğrencisi Kader Buse Acar'ı (20) denizde arama çalışmalarına başlandı. Aramalarda, 25 Ocak Cuma günü Kader Buse Acar'ın çantası bulunurken, dünkü aramalarda ise ayakkabısının sol teki bulundu.

28.01.2019Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu duyurdu: Havalimanında enselenerek yakalandı

Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu duyurdu: Havalimanında enselenerek yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "23 Ocak'ta Erzurum'da arkadaşlarımız çok başarılı bir operasyona imza attılar. Bu başarılı operasyon ile bir ton 535 kilo eroin yakalanarak, Cumhuriyet tarihinin yeni bir rekoru daha kırıldı. Sadece onu taşıyan kişi değil bu işin organizatörüne de aynı şekilde suç şebekesinin lideri de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yurt dışına kaçarken enselenerek yakalandı" dedi

27.01.2019Gündem
Buse’yi arama çalışmalarında kahreden an: Küpesi ve çantası bulundu

Buse’yi arama çalışmalarında kahreden an: Küpesi ve çantası bulundu

Hortum nedeniyle kopan demir sac çatının otomobile çarparak dereye sürüklendiği ihtimali üzerinde duruluyor.

25.01.2019Gündem
Hortumun dereye uçurduğu otomobildeki Buse aranıyor

Hortumun dereye uçurduğu otomobildeki Buse aranıyor

ANTALYA'nın Kemer ilçesinde dün hortumun Ağva Deresi'ne savurduğu otomobildeki Kader Buse Acar'ı (20) arama çalışmaları sabahın ilk ışıklarıyla yeniden başladı.

25.01.2019Gündem
Buse’nin annesi kendine geldi, ilk sözü bu oldu

Buse’nin annesi kendine geldi, ilk sözü bu oldu!

Antalya'nın Kemer ilçesinde dün hortumun Ağva Deresi'ne savurduğu otomobildeki Kader Buse Acar'ın annesi kendine geldi. Uçan otomobilden kurtularak, çevredekilerin yardımıyla kıyıya çıkan Ayla Akkın’ın ilk sözü “Kızım bulundu mu?” oldu. Öte yandan arama çalışmaları devam ederken, bazı dalgıçlar, fenalık geçirdi. Sudan çıkarılan dalgıçlara, önce diğer dalgıçlar daha sonra olay yerinde hazır bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti.

25.01.2019Gündem
Kemerde kayıp Buseyi arama çalışmaları devam ediyor

Kemer'de kayıp Buse'yi arama çalışmaları devam ediyor

Kemer Phaselis’te denizde oluşan hortum, Kuzdere mahallesine ilerledi. Hortum park halindeki otomobili havalandırarak, yakındaki Ağva Deresi’ne uçurdu. Araçtaki Ayla Akın kıyıya çıkmayı başardı. 5 metreden suya düşen araçta kızı Kader Buse Acar’ın (20) bulunduğunu söyleyen Ayla Akın, hastaneye götürülürken, otomobildeki Buse Acar’ı bulmak için Semih Şahin suya atladı.Aracın içini kontrol eden Şahin, kimse olmadığını gördü. Şahin’in çıkmasından kısa süre sonra da araç suda kayboldu. Dalgıçların bulduğu otomobil vinç yardımıyla sudan çıkarıldı ancak kayıp Kader Buse Acar bulunamadı. Arama çalışmalarına AFAD, UMKE ekiplerinin yanı sıra Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı helikopter de destek verdi ancak bir sonuca ulaşılamadı. Gece ara verilen arama çalışmalarına bugün devam edilecek.Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan anne Ayla Akın’ın sağlık durumu ise iyi.

25.01.2019Haber
Son dakika: Yağmur, fırtına, hortum, deprem... Bugüne dikkat, fırtına uyarısı

Son dakika: Yağmur, fırtına, hortum, deprem... Bugüne dikkat, fırtına uyarısı!

YAĞMUR, fırtına, hortum, deprem... Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’da dün hepsi vardı. Antalya’daki hortumlarda 1’i çocuk 2 kişi hayatını kaybetti, bir kişi kayboldu. Kayseri’deki fırtınada bir kişi ölürken, bir çok şehirde su baskınları yaşandı. Akşam saatlerinde de Marmaris 5.1’le sallandı. Bugün ise saat 10.00'dan itibaren Ege bölgesi ile Batı Akdeniz ve Güney Ege kıyılarında saatteki hızı 100 kilometreye varan fırtına uyarısı var...

25.01.2019Gündem
Üzücü detay... Dalgaları seyredeceğim’ demişti...

Üzücü detay... 'Dalgaları seyredeceğim’ demişti...'

Antalya’nın Kemer ilçesinde hortumun dereye fırlattığı aracın içerisinde bulunan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Buse Acar’ı arama çalışmalarına havanın kararması nedeniyle ara verildi. Otomobil dereden çıkartılırken, baba Ahmet Acar, olaydan bir süre önce yaptığı telefon görüşmesinde eşini ve kızını yola çıkmamaları konusunda uyardığını söyledi.

24.01.2019Gündem
Son dakika: Antalyayı hortum vurdu: 13 yaşındaki bir çocuk öldü, yaralılar var...

Son dakika: Antalya'yı hortum vurdu: 13 yaşındaki bir çocuk öldü, yaralılar var...

Antalya'nın Kumluca İlçesinde fırtına nedeniyle çatıdan uçan parçaların başına çarpması nedeniyle 13 yaşındaki Berivan hayatını kaybetti. Phaselis bölgesinde denizde oluşan hortumda ise otomobil, dereye uçarken araçtaki Buse Acar'ın bulunması için çalışma başlatıldı. CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli ise canlı yayında yaptığı açıklamada "Maalesef iyi haberlerimiz yok. Son verilere bakıyorum; yarın bu saatler için yine fırtına var ve yine benzer şiddette. Aynı saatlerde hortum oluşur mu? Şu an kesin bir şey söylemek zor... Lokasyonları da artırmamız gerekecek. Sadece Batı Akdeniz değil, İzmir ve çevresinde de 50 kilometrenin üzerinde; deniz üzerinde çok daha şiddetli. Kuşadası'ndan tutup Foça'ya kadar kuvvetli fırtına, Antalya körfezinde fırtına bekliyoruz. Yarın Antalya’dan İzmir’e kadar fırtına var" dedi. Antalya Valisi ise yaptığı açıklamasında hortumda 11 kişinin yaralandığını 2'sinin durumun ise ağır olduğunu açıkladı.

24.01.2019Gündem
Sel felaketinin bölgedeki tahribat havadan görüntülendi

Sel felaketinin bölgedeki tahribat havadan görüntülendi

Antalya’nın Kemer ilçesinde kuvvetli sağanak ilçede hasara yol açtı. Ağva Deresi’nin taşması sonrası onlarca evi su bastı, Kesmeboğazı Köprüsü yıkıldı. Selden evleri zarar görenler geceyi Kemer Kaymakamlığı’nın belirlediği otellerde geçirdi. Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, "Bölgede metrekareye 605 kilogram yağış tespit edildi. Bu Türkiye rekoru" dedi.

17.12.2018Haber
Kuvvetli sağanak Kemer’i vurdu

Kuvvetli sağanak Kemer’i vurdu

ANTALYA’nın Kemer ilçesinde kuvvetli sağanak ilçede hasara yol açtı. Ağva Deresi’nin taşması sonrası onlarca evi su bastı, Kesmeboğazı Köprüsü yıkıldı. Selden evleri zarar görenler geceyi Kemer Kaymakamlığı’nın belirlediği otellerde geçirdi. Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, "Bölgede metrekareye 605 kilogram yağış tespit edildi. Bu Türkiye rekoru" dedi.

17.12.2018Gündem
Turistik ilçede hayat felç oldu... Bu Türkiye rekoru

Turistik ilçede hayat felç oldu... 'Bu Türkiye rekoru'

ANTALYA’nın Kemer ilçesinde kuvvetli sağanak ilçede hasara yol açtı. Ağva Deresi’nin taşması sonrası onlarca evi su bastı, Kesmeboğazı Köprüsü yıkıldı. Selden evleri zarar görenler geceyi Kemer Kaymakamlığı’nın belirlediği otellerde geçirdi. Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, "Bölgede metrekareye 605 kilogram yağış tespit edildi. Bu Türkiye rekoru" dedi.

17.12.2018Gündem
Uyarı üstüne uyarı Yola kayalar düştü, 2 doktor mahsur kaldı...

Uyarı üstüne uyarı! Yola kayalar düştü, 2 doktor mahsur kaldı...

Antalya ve Muğla'da sabah saatlerinde başlayan yağışlar hayatı olumsuz etkileyeme devam ediyor. Meteoroloji Müdürlüğü'nden bir uyarı daha geldi.

16.12.2018Gündem
Minta, Kemerdeki çalışmaları anlattı

Minta, Kemer'deki çalışmaları anlattı

14.02.2018Kemer
Yangında palmiyeler kül oldu

Yangında palmiyeler kül oldu

15.08.2017Kemer
Otomobil dere yatağına uçtu

Otomobil dere yatağına uçtu

3.01.2017Antalya
Yolu kısaltmak isterken cipi suya gömüldü

Yolu kısaltmak isterken cipi suya gömüldü

ANTALYA’nın Kemer İlçesi’nde akraba ziyaretine giden 3 kişinin içinde bulunduğu cip, yolu kısaltmak için denizle derenin buluştuğu yerden geçmek isterken dalgaların zemini yumuşatması nedeniyle suya gömüldü. Araçtaki 3 kişi ise son anda kurtuldu.

30.11.2016Gündem
Yolu kısaltmak isterken cipi suya gömüldü

Yolu kısaltmak isterken cipi suya gömüldü

30.11.2016Antalya
Son kalan 10 havza

Son kalan 10 havza

3. köprüyle ilgili İBB aleyhine açılan bir dava, İstanbul’un yaşam destek ünitesi olarak kabul edilen sadece 10 ekolojik ve biyolojik alanı kaldığını ortaya koydu. Dava dosyasına giren raporda “Planlı ve plansız gelişme alanları, kentin yaşam destek üniteleri olarak nitelendirebileceğimiz, kuzeydeki doğal kaynak alanları, sınırlarına dayanmıştır” deniyor

26.11.2011Kelebek
Kemer Hard Enduro Rally sona erdi

Kemer Hard Enduro Rally sona erdi

Antalya'nın Kemer ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen Kemer Özel Enduro Yarışı'nı, 53 numaralı motoruyla Alman Dietrich Rene kazandı.

17.10.2010
Kemer Hard Enduro Rally başlıyor

Kemer Hard Enduro Rally başlıyor

“Kemer Hard Enduro Rally”, Antalya'nın Kemer ilçesinde cumartesi günü başlayacak.

14.10.2010
Adrenalin tutkunları Kemerde

Adrenalin tutkunları Kemer'de

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından “Kemer Hard Enduro Rally-Sea to Sky” adıyla düzenlenen ve bu yıl ilki gerçekleştirilecek motosiklet yarışı, 16-17 Ekim tarihlerinde Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılacak.

20.09.2010
Motosikletle gökyüzüne yolculuk

Motosikletle gökyüzüne yolculuk

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından Antalya’nın Kemer ilçesinde 16-17 Ekim tarihlerinde bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “Kemer Hard Enduro Rally- Sea to Sky” adlı motosiklet yarışı çok sayıda motosiklet ve adrenalin tutkununu Kemer’de buluşturacak.

5.09.2010Spor Arena
İşadamı domuz gribi kurbanı

İşadamı domuz gribi kurbanı

Antalya’nın Kemer İlçesi’ne bağlı Çamyuva Beldesi’nde hafriyatçılık yapan Muammer Saygan (38), yüksek ateş ve grip şikâyetiyle hastaneye başvurdu.

4.01.2010Gündem
Fırtına vurdu Trakya’da kar başladı

Fırtına vurdu Trakya’da kar başladı

31.10.2006Gündem
Alanyalı futbolcuların üzerine yıldırım düştü

Alanyalı futbolcuların üzerine yıldırım düştü

Türkiye 2. Ligi B Kategorisi 2. Grup'ta 28 puanla lider olan Alanyasporlu futbolcular bugün öğleden sonra yağışlı havada antrenman yaparken, saha kenarına yıldırım düştü. Bir anda savrulup kendilerini yerde bulan futbolculardan 6'sı ve malzemeci baygın halde ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

31.10.2006Gündem
Antalyada şiddetli yağış ulaşımı felç etti

Antalya'da şiddetli yağış ulaşımı felç etti

Antalya ve çevresinde dün başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini artıran etkili sağanak yağış ulaşımda aksamalara yol açıyor.

31.10.2006Gündem
Sel yolun yarısını götürdü

Sel yolun yarısını götürdü

Antalya'nın Kemer, Kumluca, Finike ve Kale İlçeleri felaketten en çok etkilenen bölgeler oldu. Kemer'i Kiriş'e bağlayan yol Ağva Deresi'nin yükselmesi nedeniyle kısmen çöktü.

13.01.2004Gündem
Sel yolun yarısını götürdü

Sel yolun yarısını götürdü

12.01.2004Gündem
Antalyadaki selde 5 cesede ulaşıldı

Antalya'daki selde 5 cesede ulaşıldı

Antalya'nın Akdamlar Köyü'nde dün meydana gelen sel felaketinde, kurtarma çalışmaları sırasında devrilen dozerin altında, dozer operatörüyle birlikte, kaybolan çocuğun da bulunduğu anlaşıldı.

26.12.2003Gündem
Sel faciaya dönüştü 1 ölü, 6 kayıp var

Sel faciaya dönüştü 1 ölü, 6 kayıp var

Antalya'yı etkisi altına alan sağanak yağışın neden olduğu selde 6 kişi kayboldu, 1 kişi ise elektrik akımına kapılarak can verdi. Bölgede köprü ve yollar yıkıldı, tarım alanları sel altında kaldı.

26.12.2003Gündem
Antalyadaki selde 5 cesede ulaşıldı

Antalya'daki selde 5 cesede ulaşıldı

25.12.2003Gündem
Sel faciaya dönüştü 1 ölü, 6 kayıp var

Sel faciaya dönüştü 1 ölü, 6 kayıp var

25.12.2003Gündem
Sel faciaya dönüştü 1 ölü, 6 kayıp var

Sel faciaya dönüştü 1 ölü, 6 kayıp var

25.12.2003Gündem
Antalyada sel felakete dönüştü

Antalya'da sel felakete dönüştü

Antalya'da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına sele dönüştü. Hacısekiler, Akdamlar ve Doyran köyünde 11 kişi sel sularına kapılarak kayboldu. Kayıpları arama çalışmaları sürerken, Kumluca'da bir çiftçi elektrik akımına kapılarak öldü. Dün de Finike'de 3 yaşındaki Yaşar Kaba sulara kapılarak ölmüştü.

25.12.2003Gündem
Antalyada sel felakete dönüştü

Antalya'da sel felakete dönüştü

24.12.2003Gündem
Türkiyenin en güzel 10 kamp alanı

Türkiye'nin en güzel 10 kamp alanı

Koca bir yıl süren yorgunluğunuzu atmak için tatilinizi oteller, tatil köyleri ya da kalabalık yerlerde geçirmek istemiyorsanız, denizin, doğanın ve yemyeşil ormanların ortasında kamp yapmayı deneyin. Size hiç para ödemeden, sadece çadırınızı kurup, unutulmaz anlar yaşayacağınız favori kamp alanlarımı listeledim.

9.07.2018Seyahat
İstanbul’da bambaşka bir dünya 45 TL’ye doğanın içinde hafta sonu tatili...

İstanbul’da bambaşka bir dünya! 45 TL’ye doğanın içinde hafta sonu tatili...

İstanbul’da bambaşka bir dünya: Şile ve Ağva... Mavisiyle, yeşiliyle muhteşem bir doğaya sahip olan Ağva ve Şile, “mutluluğu uzaklarda arama” sözüyle özdeşleşiyor. Özellikle hafta sonu tatili veya hafta içinin sakinliğini yaşamak için mükemmel rota olan Ağva ve Şile’de konaklama önerilerini sıraladık. Üstelik listedeki otellere, yakala.co’dan indirimli rezervasyon yaptırabilirsiniz.

15.03.2018Hafta Sonu Rotaları
Aşırı yağış Şile Ağva arasında yolu ulaşıma kapattı

Aşırı yağış Şile Ağva arasında yolu ulaşıma kapattı

23.12.2017Şişli
İstanbulun en güzel köyleri

İstanbul'un en güzel köyleri

İstanbul metropol yaşam tarzı ile bilinse de ilçelerinde gizlenmiş olan köyleri ile köy hayatının da yaşandığı yerlere sahip. İstanbul'un yakın ilçelerinde konumlanmış olan bu köyler, İstanbul'un karmaşasından uzakta sakin bir hayat sürmek için ideal. İşte İstanbul'un en güzel köyleri...

7.08.2017Seyahat
Bayram tatilinde gidebileceğiniz 10 yakın yer

Bayram tatilinde gidebileceğiniz 10 yakın yer

Bayram tatilini İstanbul'da geçiriyorsanız şehrin tadını çıkarmak için pek çok alternatifiniz olmasının yanında şehre yakın yerlere yapacağınız gezilerle de tatilinizi keyifli geçirebilirsiniz. İşte bayram tatilinde gidebileceğiniz şehre yakın yerler...

3.08.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin gözbebeğini ne hale getirdiler

TEMMUZ ayında Olimpos Beydağları bölgesinde yaşayanlar, içinde yüzüp yürüdükleri, şelalelerinden köpüren suları içtikleri Güverte Dere ve Kesme Deresi’nin tahribatına tanık oldular.Related news

 • MOTİF APARATI PAPATYALI TIĞ İŞİ ŞAL YAPILIŞI
 • Kendi elleriyle villa alanında çiçek tarhlarının tasarımı
 • Düdüklü tencere kullanma rehberi

 • Ağva Deresi 73

  Ağva Deresi


  Ağva Deresi 64

  Ağva Deresi 97

  Ağva Deresi 66

  Ağva Deresi 100

  Ağva Deresi 67

  Ağva Deresi 32