Ağ kartı nedir 2019

Ağ kartı nedir 2019 Ağ kartı nedir

Ağ kartı nedir

Ağ kartı uzun süredir gerekli hale geldimodern bir bilgisayarın bileşeni, fare veya ses kartı gibi. Daha önce yalnızca birkaç şanslı kişi bu bileşenleri satın alabilecek olsaydı, şimdi onlar olmadan tam ölçekli bir bilgisayar ve multimedya sistemi hakkında konuşmaya gerek yoktur.

ağ kartıAğın ne olduğunu düşünmeden önceharita, uzaktaki 90'lara küçük bir zihinsel yolculuk yapalım. bilgi alışverişi en popüler yollarından biri (İnternet tarifeleri yüksekti ve Çevirmeli bir COM bağlantı noktasına bağlı modemi, düşük hızlarda çalışan) bilgisayarlar arasında disketleri idi. Bununla birlikte, aktarılan verilerin boyutunu arttırmak bir değil birkaç disket gerektiriyordu. Okunamayan sektörlerin görünümüne duyarlılıklarını hatırlarsak, bu yöntemin geliştirilmesi gerektiği açık hale gelir. Bilgisayarların basit ve hızlı bağlantısına izin verecek bir mekanizmaya ihtiyaç duyulduğu açıktı ve önerildi. Bu kararın uzun süredir bilinmekte olduğuna dikkat çekilmelidir, ancak kitlesel bir karar değildi.

Anakarta özel bir bağlandıCihaz, herhangi bir dijital verinin benzer bir aygıtla donatılmış başka bir bilgisayara bir kablo aracılığıyla iletilebilmesini sağlayan bir ağ kartıdır. İletim hızı, en hızlı Çevirmeli Modem'in kat kat arttı. Çalışması için ağ kartının koaksiyel kabloya ihtiyacı vardı - bu 50 ohm "ince" ve "kalın" Ethernet idi. Yüksek dalga direnci nedeniyle basit bir televizyon uymuyordu. Ağ kartı, kalite temasları, iyi bir kablo, sonlandırma fişleri ile eşleşen - herşey şartnameye uyması gereken çok "tuhaf" bir cihazdı.

ağ kartı nedirŞimdi çok şey değişti: Koaksiyel kablo bükülmüş bir çiftle değiştirildi, fişler kaldırıldı, direnç etkisi azaltıldı ve bu da kırılmaları basit bir bükülme ile düzeltmesine olanak tanıdı. Aktarım protokolü ciddi şekilde geliştirildi - tam çift yönlü bir mod tanıtıldı (birçok ağ kartının aynı anda alımı / aktarımı) ve yüksek hızlar alıştıldı. Artık birçok sağlayıcı, bir modem yerine benzer bir çözüm aracılığıyla İnternet'e erişim sağlıyor. Bu arada, kablo konektörünün görünümü türünü belirleyebilir: yuvarlak - koaksiyel ve dikdörtgen (neredeyse bir telefon gibi) - bükülmüş bir çifti.

Yani, bir ağ kartı bir cihazdır,ara ortam vasıtasıyla bilgisayarlar arasında veri alışverişi sağlama (kablo, radyo dalgaları). Her ne kadar dükkanlarda ayrı bir bileşen olarak bir kart bulabilseniz de, tüm modern anakartlar zaten sinyal paylaşma ve gönderme ile ilgili tüm temel işlevleri yerine getiren paylaşılmayan bir yonga içeriyor.

Herhangi bir ağ kartı, tanımlanmasına izin veren "dikilmiş" bir numara, sözde MAC adresi içerir. Gerekirse, programlı olarak değiştirilebilir.

harici ağ kartı

Kullanılan veriyoluna bağlı olarak, PCI ve PCI-Express kartları ayırt edilir. Bazı durumlarda, USB portlarına bağlı harici bir ağ kartı vazgeçilmezdir.

Her ne kadar tüm modern modeller 1 Gbit'lik bilgi aktarım hızını geliştirmeye izin verirken, daha talep edilen 100 Mbit / s'dir, çünkü bu durumda kablo için gereksinimler daha düşüktür.

Ağ arayüzünün çalışması için bir ön şartsisteme kurulu olan sürücüdür. Geliştiricinin sitesinden indirilmeli ve yüklenmelidir. Bundan sonra, cihaz bilgisayarı "görür" ve onunla etkileşim kurmak mümkündür.

Ağ kartı nedir 2019

Ağ kartı nedir 2019

Related news

 • Kuru Kayısı Marmelatı Tarifi Videosu
 • Sevda Çiçekleri İğne Oyası
 • Bacaklardaki çiviler büyür: tedavi yöntemleri
 • İş tanımında değişiklik yapma: örnek bir sipariş
 • Nikah Başvurusu Nasıl Yapılır

 • Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir


  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir

  Ağ kartı nedir