Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası 2019

Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası 2019
Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası


Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası

Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası

Hepimizin genellikle gün içerisinde su içme alışkanlığı yemeklerden sonra yada baharatlı bir şeyler yedikten sonra gerçekleşmektedir. Oysa su içmenin de zamanı ve yararları olduğunu ve hangi aralıklarda suç içmemiz gerektiğini biliyor musunuz? Vücudumuzun yaklaşık % 70’i sudan oluşmaktadır ve suyun yararları sağlık için yadsınamaz gerçekler arasındadır. Su vücudumuzun tüm organlarının normal ve düzgün işlemesi için gereklidir.

Aç karnına su içmenin faydalarına kısaca bir göz atalım:

1. Bu metabolizma hızlandırır. Eğer bir diyet uyguluyorsanız aç karnına içilen suyla diyetinizin % 25 ini gerçekleştirdiğinizi ve metabolik hızınızı yükselttiğini biliyor muydunuz? Aç karnına içilen su yediğiniz yemeklerin daha hızlı sindirilmesini ve diyetinizi destekleyici etki sağlamaktadır. Her zaman en iyi sonuçları almak için günde en az dört litre sıvı tüketimi tavsiye edilmektedir.

2. Bağışıklık sisteminizi korur. Hepimiz syun genel sağlık açısından hayatımızda önemli bir yere sahip olduğunun bilincindeyiz. Aç karnına düzenli olarak su içme alışkanlığı kazarak bağışıklık sistemimizi güçlendirmiş oluruz. Böylelikle vücuttaki enfeksiyona neden olacak bakterilerin de öldürülmesini sağlayabiliriz.

3. Bağırsaklarınızı temizler. aç karnına içilen su bağırsaklarınızın temizlenmesine de yardımcı olacaktır.

aç karnına su içmenin faydaları

aç karnına su içmenin faydaları

4. Ayrıca toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Her tuvalete çıkışta toksinlerin atılmasını böylelikle vücuttaki zararlı maddelerden kurtulma ve şişkinliği önlemektedir.

5. Migren Saldırılarını önler. insanlar sık sık baş ağrıları ve migren ataklarından muzdarip olmalarının birincil nedenlerinden biri de vücuttaki su eksikliği nedenidir. Dehidrasyon, özellikle aç karnına, doğal baş ağrısından kurtulmanıza yardımcı olabilir, sık aralıklarla baş ağrısı problemlerinizi yok edebilir. Ayrıca ağız ve diş problemlerinizden de kurtulmanıza yardımcıdır.

6. Kilo kaybına yardımcı olur. Uyguladığınız diyetinize ek olarak bol su tüketimini eklediğinizde daha fazla kalori yakabilir topkluk sürenizi uzatabilirsiniz.

7. Aç hissetmenizi sağlıyor. Düzenli içilen su bağırsaklarınızı temizlediğinden sabahları size açlık hissi vermektedir.

8. Cildi temizler. Bol su içmek açık ve parlak cilde sahip olmanın en kolay yoludur. Toksinlerin vücutta birikmesi ile lekeler birikerek koyu bir cilt oluşmasına neden olur. Bu nedenle aç karnına ve düzenli olarak içilen suyun cildi berraklaştırdığı bilimsel olarak desteklenmektedir. Ayrıca kendinizi uykulu ya da halsiz hissediyorsanız, aç karnına içtiğiniz su ile daha aktif ve dinamik hissedebilirsiniz. İçilen bu su kırmızı kan hücrelerini uyararak vücudun oksijen salgılamasını sağlamaktadır.

10. Kolon temizler. Aç karnına bir bardak su içerek birikmiş kirli artıklarından kurtulabilir, besinlerin daha hızlı emilimini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, aç karnına içilen suyun sayısız yararları olduğunu hatırlatarak bol su tüketmenizi öneriyoruz.

Japonyada kahvaltıdan önce içilen bir bardak suyun vücudumuza olumlu etkiler sağladığı bilimsel olarak desteklenmiştir. Sabahları aç karnına içtiğiniz sudan 45 dakika sonra kahvaltı yapabilirsiniz .Düzenli olarak yemeklerden sonra, iki saat boyunca hiçbir şey içmeyin ve sonrasında bir litre su içmeye özen gösterin. Bu bir çok hastalıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin; kabızlık, gastrit ve diyabet vb.

Aç karnına içeceğiniz suyun içine limon damlatarak da toksinlerden kurtulmanızı hızlandırabilirsiniz.


Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası 2019

Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası 2019

Related news Aç karnına Su İçmenin 10 FaydasıAç karnına Su İçmenin 10 Faydası


Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası


Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası


Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası


Aç karnına Su İçmenin 10 Faydası