Açık zeminde ne zaman dahlias ekilirAçık zeminde ne zaman dahlias ekilir


Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir 66 19.01.2019, 03:39

Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir?

Dahlias çok fazla sıcak seviyor, bu yüzden bileSıcaklıkta ufak bir değişiklik, onlar için tehlikeli olabilir. Bu çiçeklerin yıllık çeşitlerini büyüdükçe, baharın başlangıcına kadar külah için yumruları kazmak ve depolamak gereklidir. Ekmeğe ek olarak, tohumlar ekim için kullanılabilir. Ne zaman açık alana dahlias ekir ve nasıl yapılacağını, başlangıç ​​bahçıvanlar bilmek yararlıdır.Papatya dikimi bakımı

Onlara iyi aydınlatılmış bir bitki getirin.güneş yer. Güney tarafında olması güzel. Bahçıvan amatörleri açık zeminde ne zamandan beri içkileri dikmek gerektiğini bilmeliler. Bu, bu muhteşem çiçeğin çok güzel ve güçlü tomurcuklarını büyür.

Bu nedenle, dahlia dikimi için çok önemlidir. Ona bakmak, bu yazıda belirtilen önerileri takiben doğru şekilde yapılmalıdır.

Bu tür çiçekler toprağa çok talep ediyorlar. Yeterli miktarda gerekli besin maddesi ile bereketli olmalı ve toprağın yapısı mutlaka gevşek olmalıdır. Bu su ve havanın içinde iyi geçmesi ve bitkinin beslenmesi için gereklidir.

Yerde dala dikmek

Başlamadan önce her şeyi yapmaya çalışıniniş. Sonbahardan itibaren hazırlanan toprakta Dahl toprağa konmalıdır. Bunu yapmak için, onu 30 santimetre derinliğe kadar kazmak ve gübre (gübre veya kuş pisliği) tanıtmak gerekir.

Bahar yapabileceğiniz en iyi zamandır.açık arazide dahlialar dikmek. Bunun için, her oyukta humusla karıştırılacak bir gübre yerine koyduğunuzdan emin olun. Eğer sonbaharda yine de toprakları dölleyemiyorsanız, o zaman toprağa karıştırılmış bir kilo gübreyi deliğe koyun.

Eğer deriden diklenmeye karar verilirse, cüce çeşitleri veya kaldırım türleri bunun için uygundur.

Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir?

Varietal dahlialar kesimler veyabölme. Ekimler için tohumlar kullanıldığında, Mart ayında bahçıvanlar topraklarına ekilmeleri gerekir. Bu tip çiçek çeşitleri hızla gelişir ve aynı zamanda, erken patates ekirken erken ekilmeleri gerekir.

Yeraltında dahlia ekilmesi yapılırsa,onların daha fazla büyümeleri ne kadar iyi filizlendiğine ve genç sürgünlerin verildiğine bağlı olacaktır. Güzel bir çiçek almak için, bu bitki için sürekli bakıma ihtiyacınız var. Bunu yapmak için toprağı zamanında gübreleyin ve suya daldırın. Dahlia yumruları dikmek için ilk hazırlık kuru köklerden temizlemektir. Pislikler kömürle serpmeyi unutmazlar. Bunu yaptıktan sonra, yumruları turba dolu bir kutuya bırakın. Bu kutunun sıcaklığı en az 18 derece olan ve iyi aydınlatılmış bir odada olmalıdır. En kısa sürede iki hafta geçer, yumrulara tomurcuklanır. Bundan sonra böbrekler ve kök boynu kalacak şekilde parçalara ayrılmaları gerekir. Bu şekilde bir yumru kökten beş parçaya kadar çıkabilirsiniz. Bu ayrım, bu çiçek türlerinin üremesi için gereklidir.

Şimdi ne zaman anlarız, ne zaman iç bölgelerde bitki koyarızaçık zemin kesimleri. Biraz büyüdüklerinde, zaten 10 cm yüksekliğinde yetişen yan sürgünleri kaldırabilirsiniz. Bu sürgünler (kesimler) yere dikilmelidir. Alışkın olduktan sonra, iniş için kalıcı bir yer verilmelidir. Kışdan önce çiçeklerin çiçek açması için zamana sahip olacak ve bahçıvan gelecek yaz sezonu için bitireceği yeni yumrular olacak.

Bir bahçıvan ne zaman bitki dikmek gerektiğini bilmek isterDahlia'yı açık alana getirirken, daha iyi gelişmesi ve hastalıktan korunması için, çiçekleri yıllık olarak yeni bir yere nakletmek gerektiği unutulmamalıdır. Üç yıl sonrasına kadar orjinal yerine iade edilemezler.

Açık zeminde ne zaman dahlias ekilirAçık zeminde ne zaman dahlias ekilir

Related news

 • T-64BM Bulat (tank) - T-64ün son yükseltmesi
 • Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer
 • Doğumun Başlaması Nasıl Anlaşılır
 • Sinopta Nükleer Santral İçin Binlerce Ağaç Kesildi: Patlama Olursa Daha Az Kişi Ölsün Diye Burası Seçildi

 • Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir 1

  Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir


  Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir 82

  Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir 94

  Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir 77

  Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir 35

  Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir 31

  Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir 32

  Açık zeminde ne zaman dahlias ekilir 55