4 günde zayıflama 2019

4 günde zayıflama 2019 4 günde zayıflama

4 günde zayıflama

4 GÜNDE ZAYIFLAMA

İlk duyduğumuzda inanılmaz geliyor değilmi? 4 gün gibi kısa bir sürede nasıl zayıflamaya başlayacağız. Evet 4 gün içinde düşüncelerinizi değiştirerek zayıflayabilirsiniz. Herşey beyinde ve düşünce gücünde saklı. 4 gün dikkatli düşünüp davranarak, sürekli bu konuya odaklanarak yeme alışkanlığımızı değiştirip kilo vermeye başlayabiliriz.

Yememe konusunda kendinizi zorlamayın.

Arkadaşlarınızla birlikte bir restorana gittiniz ve yemeklerinizi yedikten sonra herkes tatlı siparişi vermek istedi. Siz ise fazla kilolarınızı düşünerek bir dilim kekten uzak durmayı tercih ettiniz. Bu şekilde davranarak, hormonlarınızın pompalanmasına ve yemek yeme isteğinizin artıp vücudunuzda yağ depolanmasına sebep olursunuz.

Yapılan bir araştırma, kalori alımı yüzde 50’ye düşürülen bir grup insanın altı ay içinde yemek konusunda takıntılı bir şekilde davranmaya başladığını ortaya çıkardı. Bu insanlar hem aşırı miktarda yemek tüketiyor hem de depresif hareketler sergiliyorlardı. Uzmanlar buradan yola çıkarak, inkar etme yönteminin kilo verme konusunda hiçbir yardımı olmadığını ortaya çıkardı.

4 günde yapılabilecekler:
Tehdit altında hissetmek ve yoksun kalma düşüncesi, normalden daha fazla yemek yemenize sebep olur. Bu durumdan kaçınmak için kendinizi sakinleştirmenin bir yolunu bulmanız gerekiyor. Aç olmadığınız bir zaman dilimini seçerek yalnız olabileceğiniz bir yere gidin. 10 dakika boyunca derin derin nefes alın. Nefesinizi verirken, sakinleştirici bir etkiye sahip olan, “Her şey yolunda” cümlesini yüksek sesle söyleyin. Bu egzersizi yaparken kendinizi stres altında hissederseniz, ağzınızda stres hormonlarının sebep olduğu acı bir tat oluşur. Bu egzersiz, diğer kilo verme stratejilerinin temelini oluşturur. İyice rahatlayana kadar bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Nasıl hep zayıf kalırsınız?

Yaşadığınız ortam; çok fazla yemek yemeniz ya da sağlıklı beslenmeniz konusunda önemli rol oynar. Herhangi bir stres anında çikolataya uzanmanıza sebep olan çevrenizden uzaklaşarak, sizi mutlu edecek bir ortam yaratmaya çalışın.

Bağımlılık konusunda yapılan bir araştırma, kafeste tutulan farelerin morfin katılmış suya bağımlı hale geldiğini ortaya çıkardı. Kafesin dışında kalanlar ise bu sudan uzak durmayı tercih ettiler. Yani, kendinizi ne kadar özgür hissederseniz, kaygılarınızı gidermek için dış kaynaklara o kadar az başvurursunuz.


4 günde yapılabilecekler:Kendinizi tuzağa düşmüş hissettiren insanlar, yerler ve durumların listesini çıkartın. Sonra bunların ortak noktasını bulmaya çalışın. En sonunda, sizi sakinleştiren şeylerin bir listesini çıkartın. Birinci listedekileri eleyin ve ikincidekileri hayatınıza daha çok dahil edin. Bu şekilde sizi hayal kırıklığına uğratan şeylerden uzak durarak sağlıklı bir birey haline gelebilirsiniz.

Tabakta yemek bırakmanın yolları

Çoğumuz, karnımız doysa bile, yemeğin çöpe gitmemesi için tabağımızdaki her şeyi bitirmeye çalışırız. Küçüklüğümüzden beri bırakamadığımız bu alışkanlık, kilo verme konusunda en büyük engellerden biridir.

Çok değişik besinlerle kuşatıldığımız halde, psikolojiniz ormanda kaybolmuş ve yemek arıyormuşsunuz gibi davranmanıza sebep olur. Doğuyoruz, büyüyoruz, besleniyoruz ve yemek yemeyi bir fırsatçılık olarak görmeye başlıyoruz. Yani, yemek önümüze konulduğunda onu tamamen bitirmek isteyen bir anlayış oluşturuyoruz.

4 günde yapılabilecekler:
Bu egzersizi, en sevdiğiniz ‘yasaklı’ yiyecek için uygulamadan önce, daha az sevdiğiniz bir yemekle deneyin. Acıkana kadar bekleyin ve sonra tabağınızı yemekle doldurun. Her lokmada doygunluk hissinizi ölçün. Sıfır; aç, 10; tok anlamına gelsin. Çatal ve bıçağınızı bırakmadan önce, ölçünün sekiz olduğundan emin olun. Bir panik atak hissi yaşamadan daha az sevdiğiniz bir yemeği tabakta bırakabiliyorsanız, aynı egzersizi en sevdiğiniz yemekle de deneyebilirsiniz. Bu yemek yeme stilini her gün tekrarlayabilirsiniz. Dört gün boyunca her yemeğin sonunda tabağınızda biraz yemek bırakarak bunu yapmaya devam edin. Bu konuda alışkanlık kazandığınızı göreceksiniz.

Ruhunuzu besleyin

Öğünler arasında zararsız abur cuburlardan tükettiğinizde karnınızda oluşan tokluk hissi, öğünleri daha hafif bir şekilde atlatmanızı sağlar.

Cips, çikolata gibi abur cuburları hayatınızdan çıkarmalı ve sizi aynı şekilde mutlu edebilecek hobiler edinmelisiniz. Bir şeyler yemek istediğinizde, aklınıza abur cubur dışında başka şeyler getirerek açlık hissinden uzaklaşabilirsiniz.

Koşu bandında veya açık havada koşabildiğiniz kadar koşun. İyice yorulduktan sonra yoğun bir açlık hissetmeye başlarsınız. Vücudun verdiği bu açlık reaksiyonu, stres hormonlarının artmasına ve beynin tatlı tüketmeniz konusunda sizi teşvik etmesine sebep olur. Böyle bir durumda aşık olduğunuz o ilk anı düşünerek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan hormonların salgılanmasını sağlayın. Beyninize talimat vererek yağdan uzak durmasını tembihleyebilirsiniz.

4 günde yapılabilecekler:Sevgilinizle evi toplamak gibi sizi abur cubur tüketmekten uzak tutacak şeylerin listesini çıkartın. Bunların, sizi zararlı besinler tüketmenin zevkiyle aynı derecede mutlu edeceğinden emin olun. Bu egzersizleri yaptıktan sonra sorunun kaloriyle ilgili olmadığını anlayabilirsiniz. Tavsiyelerimiz sayesinde ideal kilonuza ulaşabileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca yemek yeme alışkanlıkları konusunda kendinizi eğiterek incelmenin yanında daha mutlu ve sakin bir insan haline gelmeniz de mümkün olacaktır.


4 günde zayıflama 2019

4 günde zayıflama 2019

Related news

 • Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme
 • Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır
 • Çikolata Soslu Bardak Tatlısı Tarifi
 • Hadise ve Stili
 • Karpuz Zayıflatır Mı: Karpuz Diyeti

 • 4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama


  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama

  4 günde zayıflama