4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor 2019

4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor 2019 4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

4 Aralık'ta Rusya'da hangi tatil kutlanıyor?

Kışı sadece karlı olduğu için sevmiyoruzzamanı. Aralık ayında, bir kişinin ruhsal olarak temizlendiği ve sevdikleriyle daha fazla zaman geçirme fırsatına sahip olduğu bir dizi tarih bekliyoruz. Kudüs'teki Tanrının Kutsal Annesi'nin Tapınağına Giriş Festivalini hatırlamakta fayda var, bu da bizi kış başlangıcına ve sonraki büyülü günlerin ardılına hazırlar!

4 Aralık'ta Rusya'da hangi bayramlar kutlanıyor?

Kışın bizim için hazırlandığı başlangıç ​​nedir? Örnek olarak, 4 Aralık - Rusya'da hangi tatil? Embrices günü, bilişimin doğuşu ve Kudüs'teki Kutsal Theotokos Tapınağı'na adanan festivale - bu yüzden bir gün takviminde işaretlenir. Ve bunun sadece Aralık maratonunun başlangıcı olduğunu fark etmek ne kadar güzel!

Gençliğin en popüler tatillerinden biri -Embriğin günü, 20. yüzyılın sonlarında tüm dünyaya yayıldı. Onun gelenekleri, basit ve hoş. İnsanlar sevdiklerine, arkadaşlarına, meslektaşlarına ve hatta yoldan geçenlere sokaktakileri kucaklıyorlar, tematik flaş çeteleri tutuyorlar. Bilim adamları bile bu tatili onaylıyor. Onlar, kucaklamanın bağışıklığı güçlendirdiğini ve korkutucu sinirleri yatıştırdığını kabul eder.

4 Aralık Rusya'da ne tatil

Bilişim günü ayrıca 4 Aralık'ta kutlanıyor. Rusya'da olağanüstü bir etkinlik olmadan tatil nedir? Bu gün doksanlı yılların ortalarında Sovyetler Birliği'nde dijital bir elektronik hesaplama cihazı olan yeni bir buluş kaydedildi. Dördüncü Aralık'ın unutulmaz anından bu yana, tüm bilgisayar severleri onurlandırıyoruz.

Kutsal Bakire Meryem'in Kudüs Tapınağı'na Giriş

Bu tarih bir sebep daha biliniyor. 4 Aralık'ta Ortodoks inananları tanımak çok önemlidir, bu gün Rusya'da hangi bayram kutlanır. Ne de olsa, önemi o kadar büyük ki, insanlar işlerini ertelemeye ve namazda bir gün geçirmeye hazırlar.

Kilisede onur ve katedraller düzenlenmiştirözel hizmetler. Kutsal Bakire Meryem'in Kudüs Tapınağı'na giriş, o günlerde ebeveynlerin Tanrı'nın Anavatanını Tanrı'ya adanma amacıyla tapınağa getirmeleri gerçeğiyle bağlantılı bir dönüm noktasıdır. O tarihten bu yana kilise takvimi içinde bu tarih belirlendi.

4 Aralık, Rusya'da tatil ne gün kapalı

Tarihsel kaynaklara göre, ebeveynlerTanrı'ya kutsanmak için kutsal bakire üç yaşında tapınağa götürdü. Orada 12 yıla kadar yaşadı, manevi aydınlanma, iğne işi ve dualarda zaman geçiriyordu. Bu, çocuğun ortaya çıkması için dua eden Meryem Ana'nın annesi ve babasının, bir oğlunun ya da kızının doğumu durumunda çocuklarını Tanrı'nın hizmetine vereceğine dair yemin etmişti.

Böyle önemli bir olayı hatırlamak ve bu gün hakkındaki soruya verilen cevabı bilmek ve aşağıdaki gibi bir diyalogla sınırlı kalmamak gerekir: "4 Aralık - Rusya'da hangi tatil?" - "Haftasonu!".

Kutsal Bakire Meryem'in Kudüs Tapınağı'na girişin kutlanmasının kurulması

Şimdi 4 Aralık'ın benzersizliği hakkında biraz daha bilgi sahibiz. Takvimin bu sayfasında Rusya'da hangi tatil (kilise) bulunur? Kutsal Bakire Kudüs Tapınağı'na giriş.

Girişte Bayram, kilisede çok önemlidir.takvim ve on iki (yani, Ortodoksluk en önemli olan) sayısını ifade eder. Ayrıca en yeni. Araştırmacılar kutlamasının başlangıcını Bizans İmparatoru Justinian'un eseriyle ilişkilendirdi. VI. Yüzyılın ortalarında Kudüs tapınağının kalıntıları üzerine, Novaya adını verdiği güzel bir kilise inşa etti. Giriş onuruna kutlanan kiliselere Vvedensky denir.

4 Aralık'ta kutladığınızı bilerek, Rusya'da ne bir tatil, kiliseye gidebilir ve yardım ve şefaat için Bakire Meryem'e sorabilirsiniz.

resimleme

Meryem Ana görüntüleme sistemindeBu tatilin şerefine, daha sonraki kuruluşundan ve olay tespitinin olağandışılığından büyük ölçüde etkilendi. İlk kez Giriş sahnesi Meryem Ana'nın yaşamında görüyoruz. Anıtsal resimde, arsa IX yüzyılından kalma başlar.

Simgelerdeki en önemli imge, etrafı çevrili olan Tanrı'nın Annesidir.tapınağa gönderilen alayı. Bakire Meryem'e açılan kapıdan, yüksek rahip arzuluyor. Onun arkasında tuvallerin üzerinde kilisenin tahtını görülebilir. Genellikle alayın ortasında Meryem Ana'nın ebeveynlerini görebilirsiniz. Onu vaat edilen armağan olarak Tanrı'ya veriyorlar.

4 Aralık, Rusya'da hangi tatil günü kucaklar günü

Diğer paftalarda, Mary, Altar'daki basamaklara oturmuş olarak tasvir edilmiştir. Onun yanında Angel elinde bir tütsü ile çırpınır.

Harika ikonlarla tanışmak için mükemmel bir fırsat bize sadece 4 Aralık'ta verir. Rusya'da hangi tatil? Bir kilise tatili. Bu yüzden, tapınağa gitme ve Tanrı ile dostluğa zaman ayırma zamanı.

Ortodoks Hıristiyanlar, Giriş Zaferini Kutsal Bakire Meryem'in Kudüs Tapınağı'na nasıl kutlarlar?

Tapınaklarda yılın son ayının dördüncü günündeözel eylemler var. Bugünün şenlikli ilahi hizmeti, küçük bir vespers, bir nöbet, bir saat ve bir ayini içerir. Rahipler beyaz veya mavi cübbelerde giyinir.

4 Aralık sorusuna ek olarak - ne bir tatilRusya, insanlar da Girişte neler yiyebileceğinizi merak ediyorlar. Bildiğiniz gibi, tatil Noel arifesinde (alternatif adı - Filippov) düşüyor, bu nedenle, bitkisel beslenmeyi seçmek gerekiyor. Balık yemeye izin verilir.4 Aralık Rusya'da hangi tatil kilisedir

Bu günde, herhangi bir işten kendinizi kurtarmanız ve Tanrı ile arkadaşlığa zaman ayırmanız gerekiyor. Tapınağa gitmeniz tavsiye edilir: burada şenlik hizmetleri yapılacaktır.

Geçen yıl, henüz 4 Aralık'ı henüz bilmiyordunuzRusya'da tatil mi? 2014 zaten geçti. Bu yıl bu eksikliği telafi etme şansı var. Sonuçta, şimdi 4 Aralık'ta Ortodoks bayramının kutlandığını biliyorsunuz.

Kutsal Bakire Meryem'in Kudüs Tapınağı'na Giriş Gününde Halkın İşaretleri

Hiçbir şey için değil 4 Aralık kışın geçidi denir. Rusya'da şu anda ilk geziler bir kızak üzerinde yapıldı. İlk başta yeni evlerine oturdular. Çift güzel bir boyalı kızak seçti, içeride oturdu ve ... kış şenlikleri başladı!4 Aralık, Rusya'da tatil ne bir kilise tatiliAyrıca 4 Aralık'ta yıllık Vvedenskie fuarları açıldı.

Böyle bir işaret vardı: Bu gün kırılmış bir kiraz dalı, ikonun arkasındaki suya yerleştirilirse ve 14 Ocak'ta ona bakmak için kaderini önceden tahmin edebilirsin. Kiraz çiçek açarsa - bir yıl iyi olur, eğer solmuşsa - başarısız olur.

Şimdi 4 Aralık'ta bazı işaretler biliyorsunuz, Rusya 2015'te hangi tatil bize verecektir. Ama bu tüm bilgi değildir. Başka işaretler var!

Bu gün soğuk havalarda, kış boyunca soğuğu bekleyin. Sıcaksa, önümüzdeki üç ay aynı olacak. Soğuk giriş yaparken - Yaz boğucu bekleniyor. Hava durumuna dikkat etmekte fayda var. Zengin bir tablo gelecek yıl - Güneşli gün fakir bir hasat ve kapalı habercisi.

Gördüğünüz gibi, Giriş, derin bir sakral anlamı olan ve geleceği tahmin etmenin mümkün olduğu bir gün olan sembolik bir tarihsel olaydır.

Yukarıdaki bilgileri okudunuz,Artık 4 Aralık hakkında soru sormayacak: "Rusya'da hangi tatil? Gün izinli mi? " 2014, bu gün hakkında bilgi boşluğu ile geçerse, üzülmeyin. Gelecekte kaybettim!

4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor 2019

4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor 2019

Related news

 • Cezayir Menekşesinin Faydaları Nelerdir
 • Kabızlık için şifalı bitkiler
 • Bir kolobok hakkında büyüleyici bir bilmece
 • Pobeda havayolu: bagaj ve el bagajı. Taşıma kuralları, ağırlık
 • Soslu Tavuk Köftesi Tarifi

 • 4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor


  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor

  4 Aralıkta Rusyada hangi tatil kutlanıyor