2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri 2019

2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri 2019
2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri


2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri

2018 – 2019 Gelinlik modasına baktığımızda karşımıza ilk çıkan özelliğin transparan tüller üzerine işlenmiş dantel işlemeleri, çiçek – gül figürlerinin varlığındaki artış olduğunu söyleyebiliriz. Bu yılın modasında artık tarlatanlı gelinlik modelleri yok denecek kadar az. Anlaşılan gelin adaylarımız artık daha hafif ve tüllü gelinlikleri beğeniyor. Lafı çok fazla uzatmadan bu yılın trend gelinlik modellerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Saten Gelinlik Modelleri

Moda gelinlikler arasında olsa da çok fazla seçilmemektedir. Ancak güzelliğini hala koruyan gelinlik türlerinden biridir. Saten gelinliklerde en popüler gelinlik markası Pierre Cardin olup genellikle kalın askılı olmaktadır. Uzun bir elbise taşıyan bu gelinlik modelinin göğüs ve karın kısımlarına yerleştirilen dantel detayları ile gelinlik daha canlı bir hale getirilmektedir.

Pronovias Gelinlik Modelleri

Amerika’nın en ünlü gelinlik markasının gelinlikleri bu yıl içerisinde çok popüler oldu. Kokteyl elbiseleri ile tanınan marka son beş yılda gelinlik tasarımlarına daha çok özen göstererek adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Markanın en ünlü gelinlik modelleri arasında straplez kesim modeller olmuştur. Tarlatan kullanılmayan modellerde en göz alıcı renk ise griye yakın bir beyaz seçilmektedir. Gelinliğin göğüs kısmından ayak ucuna kadar yaklaşık %70 oranında çiçek figürleri dantel işlemelerle eklenmiştir.

File Tasarımlı Gelinlik Modelleri

Bu yılın modasında yerini alan bu tasarımı ilk defa görüyoruz. Gelinliğin karın kısmından göğüs kısmını kaplayacak kadar bir alanda adeta File Çorap edasını taşıyan bir işleme mevcut. İşlemeler kol kısımlarına da tüllerle eklenmiş durumda. Hafif transparanlık eklenen bu model aynı zamanda omuzları daha da geniş gösterebilmektedir. Gelinliğin etek kısmı ise olabildiğince sade tutulmuş ve beyaz kumaş üzerine beyaz geçirgen bir tül eklenerek tamamlanmıştır.

Balık Gelinlik Modelleri

Geçmişte de olduğu gibi 2018 – 2019 Gelinlik Modasında da yerini alan balık kesim gelinlik modelleri yine göz boyamaya devam ediyor. Her zevke uygun bu modeller geniş kalçalı hanımlar için iyi bir görüntü oluşturmaz. Balık etli gelinler için de uygun değil. Ancak sıfır beden ya da sıfır bedene yakın gelinlerde muhteşem bir görüntü ortaya çıkartabiliyor. Balık kesim gelinlik modellerinin en sevilen türü ise taşlı olanlar. İnce askı ya da kalın askıların altından etek ortasına kadar inen taş süslemeler gelinliğin daha parlak görünmesini sağlıyor.

Zuhair Murad Gelinlik Kreasyonları

Geçtiğimiz on yıl içerisinde adını daha da sık duyduğumuz bu markayı hatırlamanız mümkün. Ünlülerin gelinlik modelleri arasında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Elbette orta kesim ekonomiye sahip gelinlerimiz için biraz tuzlu oluyor çünkü en düşük gelinlik fiyatı 10,000 TL’den başlamaktadır. Markanın gelinlik modellerine baktığımız zaman eski İngiltere’nin ince belli kadınlarının giydiği elbiselere benzetilmiş değişik ama bir o kadar da güzel gelinliklerini görebilmemiz mümkün. Kalçanız ister büyük olsun ister küçük yeter ki beliniz ince olsun. Bu gelinliklerin havası bir başka. En güzel modeli ise yine straplez kesime oturtmuşlar. Ancak karın kısmının bitimine dantel işlemelerden güzel bir detay indirerek jartiyer havasına bürümüşler.

Transparan Gelinlik Modelleri

Transparan adını alsa da gelinliğin tamamı şeffaf değil. Öncelikle bunu belirtelim. Gelinliğin tamamının transparan olduğu seçenekler elbette var ama bizim ilgilendiğimiz kısmı yarı transparan gelinlik modelleri. Bu modellerin güzelliğindeki asaleti başka hiçbir gelinlikte bulamıyorsunuz. Özellikle beyaz tenli bir kadınsanız yarı transparan ya da yarıdan daha az transparan gelinliklerden birini seçebilirsiniz. Koyu tenli bayanlarda çok hoş görünmemektedir. Gelinliğinizin istediğiniz kısmına tranparan dantel işlemeler ya da transparan taş – inci işlemeler yaptırabilirsiniz. En moda kısmı ise gelinliğin karın kısmına ya da bacak kısmına eklenen uzun gelinlik modelleri. Tüllerle süslenen bu gelinliklerdeki tül oranı oldukça az. İsterseniz pelerinli gelinlik modellerine de bu şıklığı tasarlatmanız mümkün.

Kuyruklu Gelinlik Modelleri

Kendi arasında uzun ya da kısa kuyruklu gelinlikler olarak ikiye ayrılmaktadır. Her zevke uygun çeşidi vardır. Bizim tercihimiz ise uzun kuyruklu – ince askılı – tarlatanlı gelinlik yönünde gerçekleşti. Resimde de gördüğünüz üzere mevsim çiçeklerinden oluşturulmuş bir gelin buketi, yarı açık gelin saçı modeli, ince askılı gelinlik, dantel işlemelerle detaylandırılmış ancak işlemelerin yoğunluğu gelinliğin sadece %35’lik bir kısmını kaplamış. Doğrusu bir harika görünüyor. Hayalinde kuyruklu bir gelinlik seçimi olan gelin adayları için harika bir tercih olabilir.


2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri 2019

2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri 2019

Related news 2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri


2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri


2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri


2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri


2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri


2018 İlkbahar Yaz Gelinlik Modelleri