19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 2019

19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 2019

19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 41 18.02.2019, 07:36

19. yüzyılın Rus yazarı Leskov'un biyografisi

biyografisi

Nikolai Semenovich Leskov (1831-1895 gg.) - Levsha hakkındaki ölümsüz öykünün yazarı ve Rus edebiyatının Altın Fonu'nda yer alan diğer birçok eserin olağanüstü bir Rus yazarı. Çocukluk ve ergenlik Leskov akrabalarının evinde, küçük asilzadelerden geçti. Babam mahkemede görev yapıyor ve soruşturma açtı, hane halkı için vaktiniz yoktu. Emeklilik zamanı gelince, Peder Leskov acelesizce sevilmeyen çalışmalarından ayrıldı ve Orel ilinde küçük bir Panino çiftliği satın aldı. O zaman karmaşık ve çelişkili olan yazar Leskov'un biyografisi başladı. Mezar yerleşimlerinin yoğun vahşi doğasında, büyüyen Nikolai Leskov ilkel olarak Rus yaşam tarzı, topal ve açlıkla tanındı.

Nikolai Leskov'un öfkesi

Biyografisi ayrıntılı olan Nikolay Leskovgenç yaşlarını, on altı yaşına kadar spor salonunda okudu ve belki de iyi bir eğitim almayı başardı, ancak babası aniden öldü. Baştan sona, yakında köyde bir yangın çıktı, ev yakıldı ve tüm mülkleri yakıldı. Genç bir adam, bir şekilde zayıf bir hasta anneyi karşılayıp desteklemek için babasının eskiden olduğu Orel ilinin yargı odasına girdi. Görevleri arasında büro işleri de vardı ve doğal gözlem sayesinde Nikolay Leskov daha sonra romanlarını, öykülerini ve hikayelerini yazmaya başladığı kapsamlı materyal topladı. Leskov'un sayfalarında yayınladığı biyografi, yargısal eserinin tüm dönemini yansıtıyor.

kısa bir biyografi

1849'da genç Leskov beklenmedik biçimde kendisi içinannesinin kardeşi Kiev bilimadamı S. Alferev'den destek aldı. Seçkin akrabanın dilekçesinde Kiev'e devredildi ve şehir hazine odasında basit bir görev olarak çalışmaya başladı. Tüm Kiev bölgesi ölçeğinde önemli bir tıp uzmanı olan amcasıyla yaşıyordu. Evde sürekli Kiev profesörlerin rengini toplamış ve sadece medikal. Yeni tanıdıkların sayesinde, Leskov'un biyografisi ilginç sayfalarla hızla dolduruldu. Eğitimli insanlarla, kendisiyle paylaşmak istediği bilgileri sünger emici bir şey gibi iletti. Geleceğin yazarı, büyük Taras Şevçenko'nun eserlerini tanıdı, Kiev kültürüyle doldu, antik kentin mimarisini incelemeye başladı.

1857'de Nikolay Leskov devletten ayrıldı.hizmetinde bulundu ve köylü ailelerinin yeni topraklara yerleştirilmesi için şirkete itiraf edildi. İş, kolay değildi, yeniden yerleşimcilerin düzenlenmesi konularında geniş Rusya'nın dört bir yanına seyahat etmek zorunda kaldılar. Gelecekteki eserlerin malzemesi Leskov kendisi tarafından toplandı. Ve 1860'da Leskov'un biyografisi yeni bir sayfa ile dolduruldu, bir yazar oldu. 1861 başlarında, genç bir yazar kendini St. Petersburg'a taşıdı ve kendini gazeteciliğe adamak için kararlı bir şekilde karar verdi. İlk yayınlar Otechestvennye zapiski idi. Leskov, "Mtsensk'in Lady Macbeth", "Soyguncusu", "Bir Kadın Yaşamı" gibi birçok öykü ve öykü yayınladı.

Nikolay Leskov biyografisi

Yazar Nikolay Leskov'un gazetecilik faaliyeti ve sonraki çalışmaları

1862 yılında Leskov, almanakta işe alındıMuhabir olarak "Kuzey Bee". Ne yazık ki, Leskov'un kısa biyografisi gazetecilik alanındaki tüm başarılarını içermiyor. Bir muhabir olarak Çek Cumhuriyeti ve Polonya da dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesini ziyaret etti. Ayrıca Nikolay Leskov Paris'i ziyaret etti. Avrupa'da çok aylık bir gezi, The Skirted and The Bives romanlarının temelini oluşturdu. bu eserlerin arsa devrimci demokratların oran ve bu güçlere ılımlı kanadına dayanmaktadır.

Yazarın eserinde özel bir yer roman tarafından ele geçirildi."On the bıçaklar", sayısız düzeltme ve değişikliklerden sonra 1870'de yayınlandı. Leskov, romanın eserlerinin en kötüsü olduğunu söyledi. Daha sonra, 1881'de, "Tula oblique Lefty'nin Masalı ve Çelik Pire" hikayesi yayınlandı ve daha sonra pek çok yayına tepki gösterdi. "Lefty" den sonra, yazar gazeteciliğe, hicivsel ve acımasız durmaya başladı. Leskov eserlerini "Kış Günü" ve "Zagon" u alaycı olarak nitelendirdi, ancak yeniden yazmadı. Nikolay Leskov'un sonraki romanlarından "The Devil's Dolls" - sansürle tamamen yasaklandı. Aynı kader "Hare'nin azabı" hikayesini baştan çıkardı. 80'lerin sonu yazarın çalışmalarında zor bir dönemdi. Ek olarak, sağlığı bozuldu Leskov astımı keşfetti ve 1895'de öldü.

19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 2019

19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 2019

Related news

 • Kıymalı Börek Tarifi
 • Biyografi Malikov Dmitriy - başarılı bir şarkıcı, besteci ve yapımcı
 • Rusya Federasyonu Anayasa Hukuku Sistemi
 • Sheepskin coat from Tuscany: Seyahatsever Yorumları

 • 19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 71

  19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi


  19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 19

  19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 12

  19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 91

  19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 58

  19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 36

  19. yüzyılın Rus yazarı Leskovun biyografisi 15